Sıkça Sorulan Sorular

Gelinlik ve Gece Elbiselerinde ölçü nasıl alınır?

Gelinlik ve Gece Elbiselerinde ölçü nasıl alınır?

Gelinlik ve abiye kıyafetlerde ölçü alınırken, mezuranın ölçülen yeri ve en yüksek bulunduğu noktayı tam sarması, ne bol ne de çok sıkı olmaması gereklidir.

1. Göğüs         : Gelinliğin vücudunuza oturması için en önemli ölçü göğüs ölçüsüdür. Mezurayı koltuk altına yerleştirin ve sırttan öne doğru ancak göğüs ucundan geçecek şekilde bedenin göğüs kısmındaki en geniş yerini çevreleyerek ölçülür.

2. Bel              : Gelinliğinizin belinizi sarması için; doğal bel çizgisini yani vücudun bel kısmındaki en ince yerini çevreleyecek şekilde mezurayı sıkmadan rahat bırakarak beline sararak ölçülür.

3. Basen         : Kabarık etekli gelinlik modellerinde basen ölçüsüne gerek yoktur. Mezurayı belin altı ve bacakların üst kısmı arasında kalan basen bölgesinden yani kalça hizasındaki vücudun en geniş yerine sararak ölçülür.

4. Etek Boyu  : Gelinlik etek boyu ölçüsü alınırken gelinin düğün günü kullanacağı ayakkabısı ayağında olmalıdır. Aksi durumda hatalı ölçü alınır.
Normal Eteklerde (Dar Etekli, Balık modeli Gelinlik veya Gece Elbiselerinin etek boyları için), belden etek ucuna doğru (yere doğru), mezuranın bir ucu belinde, diğer ucu yerde ayak ucundan 25 cm ileriye yerleştirildiğindeki ölçüdür.
Geniş Eteklerde (Kabarık Etekli Gelinlikler ve ya Nişanlık modelleri etek boyları için), belden etek ucuna doğru (yere doğru), mezuranın bir ucu belinde, diğer ucu yerde ayak ucundan 40 cm ileriye yerleştirildiğindeki ölçüdür.

5. Göğüs Yüksekliği: Omuzdan göğse alınır. Omuzda sütyen askısının geldiği yerden göğüs ucuna olan mesafe 
6. Göğüs Arası: İki göğüs ucu arasındaki mesafedir.

7. Ön Beden Uzunluğu: Gelinlik modelinin beden uzunluğuna bağlı olarak değişir.
Kısa Beden için: Omuzda sütyen askısının geldiği yerden bele doğru belden 5 cm aşağısı, (örnek Dreamon Serenity Modeli) 
Normal Beden için: Omuzda sütyen askısının geldiği yerden bele doğru belden 13 cm aşağısı, (örnek Dreamon Jealous Modeli) 
Uzun Beden için: Omuzda sütyen askısının geldiği yerden bele doğru belden 21 cm aşağısı, (örnek Dreamon Joy Modeli) 
Çok Uzun Beden için: Omuzda sütyen askısının geldiği yerden bele doğru belden 29.5 cm aşağısı, (örnek Dreamon Vega Modeli)

8. Arka Beden Uzunluğu: Boynun hemen altından başlayıp bel hizasına kadar olan bölümdür, ön beden uzunluğunun vücudun arka kısmındaki aynı hizasının ölçüsüdür.

9. Omuz         : Sırt genişliği ölçüsüdür. Arka omuzdan ölçülür, omuzların, yanlardan, en uç noktalarından itibaren sırtın alt kısmına ve kolların üzerine kaçmadan ölçülmesi ile bulunur. Mezura düz tutulmalıdır.

10. Kol Boyu : Kol hafif kırılarak (yarım değil) yani el kalça hizasında avuç içleri kalçanın yanında dirsek hafif dışarıda pozisyondayken omuzdan bileğe kadar olan ölçüdür. (Kolsuz, Straplez gelinlikler de kol boyu ölçmenize gerek yoktur.)

11. Pazu         : Kolun omuzla dirsek arasındaki en geniş yerinin ölçüsüdür.

12. Boyun      : Mezurayla çepe çevre boynun etrafını sararak alınır.

13. Bilek         : Kol ile elin birleştiği yerin ölçüsüdür.

4 ve 7 numaralı maddeler yani Gelinliğinizin ön beden uzunluğu ve gelinliğinizin etek boyu uzunluğu birbirine bağlı iki değişkendir. Biri artarsa diğeri azalır. Yani ön beden uzunluğunun bittiği yerden etek boyu uzunluğu başlar.
Bu yazının tüm telif hakları Dreamon’a aittir. İzinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz, dijital ve basılı ortamlarda şahsi kullanım dışında hiçbir ticari amaçla kullanılamaz.


Gelinlik siparişini düğünden ne kadar önce vermeliyim?

Dreamon'da gelinlik tasarımları size özel hazırlandığı için siparişinizi düğün tarihinizden yaklaşık 2-3 ay önce vermeniz gerekmektedir.


Dreamon gelinlik fiyatları nelerdir?

Dreamon mağazalarında, tüm müşterilerimize olan saygımızdan dolayı fiyatlarımız sabittir. Bütün ürünlerimizin üzerinde fiyat etiketleir vardır. Dreamon'da asla kandırılmazsınız.
 
Dreamon Katalog Ürünleri genellikle 1.500 TL ile 4.000 TL arasındaki fiyatla sizlerin beğenisine sunulmaktadır.
Her mağazamız için sınırlı sayıda üretilen "Dreamon VIP" gelinlik modellerinde ise çok daha yüksek fiyatlara daha da özel modeller bulabilirsiniz.


Dreamon da gelinlik kiralama opsiyonu var mı ?

Dreamon mağazalarında gelinlik kiralama opsiyonu bulunmamaktadır.


Tesettürlü Bayanlar için gelinlik modelleriniz var mı?

Tesettürlü gelinlerimiz için özel bir koleksiyonumuz vardır. Bu ürünlerimizle ilgili bilgi almak için mutlaka size en yakın mağazamızı ziyaret etmeniz gerekmektedir.


Gelinlik modelleri nelerdir? En çok hangi gelinlik modelleri tercih edilir?

Aslında bu seçim tamamen kişinin kendi hayal dünyasında yarattığı model beklentileri üzerine değerlendirilip karar verilmelidir. Kişi kendi kişisel tatmin duygusunu en üstü düzeye çıkaracak ve hep hayalini kurduğu o büyülü an içerisinde beyaz gelinlik ile kendisini nasıl görmek istediğinin farkında olması gerekmektedir. Aile büyükleri bu süreç içerisinde işin içine fazlaca dâhil olmaya çalışacaklardır, bu da gayet doğal bir yaklaşım tarzıdır. Ancak unutulmaması gereken bir nokta var ki o gece A’dan Z’ye sadece sizin ve eşinizin hayal ettiği şekilde tasarlanıp uygulanmalıdır. Bu süreç içerisinde aile büyüklerini de kırmayıp onlarında görüş ve önerilerini alarak, dinleyerek yine sizin kendi istediğiniz model üzerinden seçiminizi yapmanızı öneriyoruz. Çünkü daha sonrasında başkalarının beğeni kıstaslarına göre seçip yapmanız durumunda pişmanlık yaşamanız kaçınılmaz olabilmektedir.

Şimdi gelelim sizler için en güzel gelinlik modelleriincelemeye:

Kabarık Gelinlik Modelleri
En çok tercih edilenler arasında yer alan kabarık gelinlik modelleri, yüksek ihtişamı ve heybeti ile gelin adaylarının özellikle ilgisini çekiyor. Gösteriş açısından oldukça yüksek imaja sahip olan bu modellerin birbirinden farklı dikim ve modelleri bulunmaktadır. 2015-2016 gelinlikler içerisinden seçim yapmak isteyebileceğiniz gibi kendi bedeninize uygun ölçülerde gelinlik moda evlerinden özel olarak dikilmesini sağlayabilirsiniz. Özel olarak dikim süreci biraz zaman olarak uzun sürebileceği gibi bu süreci sabırla beklemeniz durumunda, beklemenize değecek güzellikte bir gelinliğe sahip olabilirsiniz.

Prenses Gelinlik Modelleri

Bu modeller gösteriş açısından ve kullanılan malzeme ve taşlar açısından çok daha zenginlerdir. Prenses gelinlik modelleri gösterişi seven ve eşsiz bir gelinlik hayali kuran tüm genç gelin adaylarını ilgisini çekmekte olup, bu modeller içerisinde oldukça geniş ve zengin bir kartela mevcuttur. Seçiminizi yaparken birçok seçenek arasında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Aceleci olmadan en doğru kararı vermek için değerlendirme sürecinizi iyi geçirin ve en doğru kararınızı alın.

Taşlı Gelinlik Modelleri

Seçimleriniz arasında en yüksek ihtişama sahip olan taşlı gelinlik modelleri en iddialı seçimler arasında yer almaktadır. Her gelinlik modelleri içerisinde taş kullanımı vardır. Ancak bu modellerde değerli taş kullanımı oldukça fazladır. Işıklar altında pırıl pırıl parlayan bir gelinlik ile düğününde boy göstermek isteyen gelinlerimiz bu modellere seçimlerinde oldukça fazla yer vermektedirler. Kullanılan taşların seçimlerini sizin yapabileceğiniz gibi gelinlik markalarınınkreasyonları içerisinden hazır seçimlerde yapabilirsiniz. Unutmayın, yüksek ihtişam elde etmek istiyorsanız mutlaka bu modellere göz atmadan geçmeyin.

Dantelli Gelinlik Modelleri

Geleneksel seçimler yapmak isteyen gelin adaylarının ağırlıklı olarak seçimleri arasında yer alan dantel gelinlik modelleri, retro stil sevenler tarafından tercih edilmektedir. Daha eski zamanların modası olan bu modeller özel dikim ile oldukça nadide parçalara dönüşebilmektedir. Her gelinlik tipinde dantel kullanımı olabileceği gibi, bu model kataloglarında daha ağırlıklı dantel kullanılmaktadır. Geleneksek seçimleri ağırlıklı olan bir kişiyseniz bu modeller, sizin beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

Fransız Gelinlik Modelleri

Şıklığın ve asaletin simgesi olan fransız gelinlik modelleri, zengin görünümü ve zarifliği ile dikkatleri üzerine toplamayı isteyen gelin adaylarının beğenisini kazanmaktadır. Kullanılan kumaş kalitesi ve şapka kombinasyonları ile zarafetin limitlerini zorlayan bu modeller, seçim aşamasında beğenileriniz arasında yer alacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Straplez Gelinlik Modelleri

En çok tercih edilen modellerden biri olan straplez gelinlik modelleri, gelin adayları tarafından ilk tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır. Özellikle yazın kır düğünü yapan kişilerin talep ettiği bu gelinlik modellerinde, ağırlıklı olarak straplez kesimi üzerine odaklanıp, diğer tüm kaliteli malzemelerin ve modacının tasarım görüşünde dahil edilmesiyle hayalleri süsleyen muazzam gelinlikler hazırlanabilmektedir.

Kısa Gelinlik Modelleri

Gelin adaylarımızın yine sıklıkla tercihine başvurduğu, yaz düğünlerinde, özellikle deniz kenarı veya havuz başı düğünlerde değerlendirmelerde bulanabileceklerikısa gelinlik modelleri, etek kısmından kesimleri daha diz üstü ölçülerde olacak şekilde tasarlanabilmektedir. Diğer gelinlik aksesuarlarının dâhil edilmesi ile birlikte şık bir modele sahip olabilirsiniz. Bu modeller ile düğün gecenizde güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken bir konu bu gelinlik modellerinde doğru ayakkabı seçimi yapılması gerekmedir. Zarafetinizin tamamlayıcısı olan ayakkabınızı, gelinliğinizin modeline karar verdikten sonra, dikim safhasına geçmeden önce seçip almanız faydalı olacaktır. Ayakkabılarınız ile ölçülerinizin alınması ve dikimin sağlanması ileride yaşanabilecek ufak aksiliklerin önüne geçmenizi olanak sağlayacaktır.

Uzun Kollu Gelinlik Modelleri

Tercihen sade ve gösterişten hoşlanmayan kişilerin seçimleri arasında yer alan uzun kollu gelinlik modelleri,birbirinden şık kreasyonlar içerisinde yer almaktadır. Özel dikimler ile sade olduğu kadar çok şık modellerin çıkarılabildiği bu tasarımlarda, kolun dikim şeklinden, kullanılan kumaş, dantel ve taş seçimleriyle, doğru kombinasyonlar sağlanarak özel tasarımlar yapılabilmektedir. Daha mütevazisade gelinlik modeliseçimi yapmak isteyen gelin adaylarının tercihi olan bu modeller sade ve şıklığı asalet çerçevesinde birleştirebilmektedir.

Tesettürlü Gelinlik Modelleri

Muhafazakâr görüşe sahip gelin adaylarımızın tercihili olan tesettürlü gelinlik modelleri, diğer modellere oranla dikim ve stil açısından kapalı bir modele sahiptir. Gösteriş açısından hiçbir fark yaratmayacak olan bu gelinlik modellerinde kişilerin görüş ve önerileri dahilin de taş kullanımı vb. materyaller ile zengin bir görünüm verilmesi sağlanabilmektedir. Kapalı gelinlik modellerindeseçim yapabileceğiniz birçok hazır modele erişebileceğiniz gibi, özel dikim moda evlerinde işin uzmanı kişilerle ile hayallerinizi paylaşıp, onlardan gelecek görüş ve öneriler ile ortaya oldukça başarılı bir gelinliğe sahip olabilirsiniz.


Dreamon da gelinlik aksesuarları var mı?

Dreamon mağazalarında gelinliğinizi tamalayacak birbirinden özel aksesuarları bulabileceksiniz.


Dreamon Randevu almak istiyorum ne yapmalıyım?

Mağazalarımıza gelmeden önce telefon yada web sitemizden randevu almanız size daha iyi hizmet vermemizi sağlayacaktır. Aşağıdaki Linkten "Randevu Al" Sayfasına giderek randevu alabilirsiniz.

Dreamon Gelinlik | Randevu Al


Gelinlik aksesuarları nelerdir? Hangi aksesuarlar moda?

Gelinliği tamamlayan en önemli şeydir aksesuarlar. En güzel gelinlik modelleri çeşitli aksesuarlar kullanılarak hazırlanır ve gelinlerin beğenisine sunulur. Gelinliğinizin modeli ne olursa olsun gelinliğinizin son noktasını aksesuarlarla koyarsınız. Öyle ki bazen kullandığınız küçük bir aksesuar büyük yankılar yaratabiliyor. Peki gelinler hangi aksesuarları kullanabilir? Hemen gelin aksesuarlarına bir göz atalım. Gelin aksesuarları şunlardır; ayakkabı, çeşitli taşlar ve incilerle süslenmiş olan gelin taçları, çiçek ya da farklı malzemeler kullanılarak hazırlanmış olan saç aksesuarları, eldivenler, gelin kesesi ve acil durum çantanız, gelin çiçeğiniz, duvağınız, farklılık yaratmak isteyenler için şapkalar, kolyeler. O kadar çok seçenek ve alternatif var ki karar vermekte zorlanacaksınız. Bu sezon tasarımcıların her alanda yaratıcılıklarını konuşturduğunu görüyoruz. Gelin çiçekleri, gelin duvakları, gelin çantaları bu sezon fazlasıyla çeşitlendi ve tasarım harikaları ortaya çıktı. Bu sezon bütün aksesuarlarda fark yaratan çizgiler görmek mümkün. Her kategoriyi ayrı ayrı inceleyelim.

Gelinlik ayakkabı modelleri yeni trendler!

Gelinliğin en önemli tamamlayıcılarından birisi olan gelinlik ayakkabısı,bu sezonda renklenmişe benziyor. Renk renk çeşit çeşit gelinlik ayakkabıları siz gelin adaylarının seçimini bekliyor. Bu sezon modacılar, gelinleri sıradanlıktan kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Gelinlik modellerindeki değişimlerdengelinlik ayakkabıları da payını aldı. Yen trend renkli ayakkabılar. Hem de öyle pastel renkler değil! Bildiğiniz mor, turuncu, koyu mavi gibi renkleri gelinliklerin altında görürseniz şaşırmayın. Bu renklerin canlılığı, eğlencesi ve coşkusu gelinliklere yansıyor. Sıradanlıktan kurtulmak isteyen gelinlerin bir numaralı tercihi oldu bu ayakkabılar. Renkli ayakkabıların yanında bu sezon üzerinde karikatür olan ayakkabılar da moda. Gelin ve damadın karikatürlerini barındıran ayakkabılar, kurdelelerle süslenerek gelinlere sunuluyor. Bu model ayakkabılar dış mekân fotoğraf çekimlerinde de fotoğraflara eğlence katıyor. Bu sezon inci işlemeli gelinlik ayakkabıları da oldukça ilgi görüyor. Sade bir şıklık isteyen bayanların tercihi haline geldi bu modeller. Çift platformlu, ince topuklu ayakkabılar genelde incilerle süslenerek modernize ediliyor ve ortaya muhteşem bir görüntü çıkıyor. İster beyaz ister renkli inci tercih edebilirsiniz. Bu sene istediğiniz gibi ayakkabı seçiminde serbestsiniz. Çünkü her türlü renk moda!Bu sene konverslerin, babetlerin de gelin ayakkabısı olarak kullanıldığını görüyoruz. Damatla arasında çok boy farkı olmayan bayanlar genelde bu ayakkabıları tercih ediyor. Gelinler için babetler ve konversler büyük rahatlık sağlıyor. En azından düğün sonunda ayaklarında fazladan bir ağrı hissetmeyecekler.Babetlerin üzerine de şık tasarımlar yapılıyor. Zevke göre değişiyor. Daha gösterişli ve ışıltılı şeylerden hoşlanıyorsanız taşlı babet modellerini tercih edebilirsiniz. Ama biraz daha sade ve mizaçlı bir şeyler olsun diyorsanız karikatürlü modeller ilgi alanınıza girebilir. Puantiyeli ayakkabıları da unutmayalım tabii. Ayrıca bu sezon renkli taş kullanımını da ayakkabılarda görmek mümkün.

Bir de yıllardan beri süregelen bir adet var tabii. Gelin ayakkabısının altına isim yazmak. Evliliğe adım atacak olan bayanlar, arkadaşlarını da düşünüyorlar ve onların da böyle bir mutluluğu bir an önce yaşamasını istiyorlar. Bu geleneğin nereden çıktığı bilinmese de yılları aşıp günümüze kadar gelmiş. Bu nedenle de yıllardan beri gelin ayakkabısının altına bekâr bayanların isimleri yazılır. Kimlerin ismi silindiyse onun evleneceği düşüncesi vardır. Bu düşünce belki doğru belki değil ama çok eğlenceli bir gelenektir bu. Yıllardan beri süregelen ve kaybedilmemesi gereken. Eski insanların evliliğe verdikleri kıymetin bir göstergesidir belki de. Gençlerin evlenip bir an önce yuvalarını kursunlar diye onlara inandırılan bir adettir.Ve nesilden nesile süregelmiş hala vazgeçilememiştir. Korunması gereken kültür miraslarımızdandır. Tasarımcılar da bu geleneğe saygı duymuş ve yeni moda gelin ayakkabılarının altında numaralar koymuşlar. Teker teker arkadaşlarınızın ismini yazıyorsunuz. Bu manzara genelde fotoğraflanır. Bu şekilde numaralandırıldığında hem daha düzenli bir görüntü ortaya çıkmış oluyor hem de fotoğrafta güzel gözüküyor. İsimleri yazısı güzel olan bir arkadaşınıza yazdırın. Ve mutlaka yanınızda şık bir kalem olsun bizden söylemesi.


DreamON web sitenizdeki ürünlerinizin hepsini mağazalarınızda görebilir miyiz?

Evet. Sitemizde gördüğünüz ürünlerimiz mağazalarımızda bulanmaktadır. Fakat mağazalarımızda web sitemizde gördüğünüzden çok daha fazla alternatif houte couture ve VIP gelinlik ve abiye kıyafet modelimizi bulabileceksiniz.


DreamON web sitenizdeki ürünlerinizin dışında mağazalarınızda farklı modellerinizi görebilir miyiz?

DreamON Mağazalarımızda DreamON VIP ve ithal ürün seçeneklerimizde bulunmaktadır.


DreamON Mağazalarının bulunmadığı bir şehir veya ülkedeyim. Beğenmiş olduğum gelinlik veya abiyeyi nasıl satın alabilirim?

+90 342 231 15 56 numaralı telefonlardan Gaziantep’teki Dreamon Plaza üretim ve yönetim birimlerimizle irtibata geçebilir ya da beğendiğiniz ürün varsa www.geceninyildizi.com  adresinden sipariş verebilirsiniz. 


Beğendiğim gelinlik ve abiyelerde değişiklik yaptırabiliyor muyum ?

Evet. Beğenmiş olduğunuz gelinlik ve abiyelerde istediğiniz değişiklikleri yapabilmekteyiz. Satış danışmanlarımız bu konuda sizlere gerekli desteği vermektedir.


Beğenmiş olduğum gelinlik modeli bana yakışacak mı? Vücut tipime ve ölçüme uygun gelinliği nasıl seçebilirim?

Fotoğraflardan beğenmiş ve hayalini kurmuş olduğunuz gelinlik modelini sizin vücudunuzda denemenizi sağlarken, konusunda uzman satış danışmanlarımız sizi en iyi şekilde yönlendirecektir.


Düğünüme çok kısa bir zaman var gelinliğim yetişir mi?

Çok özel durumlar için hızlandırarak gelinliğinizi en kısa zamanında yetiştirip size teslim ediyoruz.


DremON da kişiye özel dikim yapılıyor mu ?

Dreamon Couture hizmeti verilmektedir. Tasarımcılarımızla birebir görüşerek hayalleriniz, vücut yapınıza uygun bir tasarımla çizime dökülür. Vücudunuza göre kalıplar çıkarılır. Kumaş ve malzeme seçilerek size özel tasarım yapılır. Bu hizmet konularında uzman bir tasarımcı ve terzi ile birlikte verilmekte ve maliyet olarak hazır ürünlerimizden daha yüksek maliyetlere çıkmaktadır. 


Gelin tacımı nasıl seçmeliyim?

Gelinliğinizin modeli, saç şekliniz ve yüz tipinize göre satış danışmanlarımız gerekli desteği sunmaktadır.


Duvak seçimini nasıl yapmalıyım?

Öncelikle önemli olan duvağınızın gelinliğinizle örtüşmesidir. Bu konuda da satış danışmanlarımız gerekli desteği sunarak yardımcı olacaklardır. 


Duvağım hangi boyda olmalı ?

Kısa duvak,

Gelinliğiniz boyun ve göğüs detayı varsa peçe gibi öne alabileceğiniz ya da sadece arkada tutabileceğiniz kısa bir duvak uygun olabilir. Sofistike ve eklektik tarzda gelinlikler için bu duvaklar pek tavsiye edilmez.

 

Omuzda,

Yaklaşık yarım metre uzunluğundaki bu duvaklar göğüs, bel ya sırt detaylarını mükemmel şekilde ortaya çıkarır. Ancak bu tipteki duvaklar gelinliğinize klasik bir hava katarak biraz resmi bir görüntü verebilir.

 

Dirsekte;

Yaklaşık 60-50 cm uzunluğunda olan bu modellerde duvak dirsek etrafında döner. romantik, balo elbisesi tarzında hafif kabarık ve orta uzunluktaki gelinliklerle beraber kullanılır.

 

Klasik-katedral tipi;

Klasik uzun kuyruklu gelinliklerle tavsiye edilen bu duvak geline oldukça geleneksel bir hava katar. Uzunluğu yaklaşık olarak 3 metredir. Tarihi mekanlarda gerçekleştirecek düğünlerde ambiyansa uyum sağlayabilir.

 

Boy hizasında;

Genellikle kuyruksuz gelinlik modelleriyle uyum sağlayan bu duvak yaklaşık 180 cm uzunluğunda olabilir.

 

Yüzünüze uygun duvak seçenekleri:

Kısa duvak her vücut tipi için uygundur. Ancak uzun duvakların uzun boylu gelinler tercih etmeli. Uzun duvaklar, silueti olduğu gibi bastırdığı için kısa boylulara tavsiye edilmiyor. Eğer karın bölgeniz ya da gövdeniz genişse uzun bir duvak kullanmanız tavsiye edilmez.

 

Yuvarlak yüz;

Omuz hizasındaki duvaklar yuvarlak yüz hatları olanlar için oldukça uygun. Bu boydaki duvaklar kenarlardan destek vererek yüzün daha ince ve uzun görünmesini sağlar.

 

Oval yüz;

Bu yüz şekli oldukça dengelidir. Bu sebepten her model duvak kullanılabilir. Ancak duvağın boyuna ve hacmine dikkat etmek ve aşırıya kaçmamak gerekiyor.

 

Kare düz;

Genelde geniş olan bu tip yüzler için yine omuz hizasında bulunan duvaklar öneriliyor. Başın etrafında duran tüller hacim oluşturarak yüzün daha uzun görünmesini sağlar.

 

Dikdörtgen yüz;

Dikdörtgen bir yüze sahip kişilerin duvağı mümkün olduğunca yanlarda tutması ya da ensede toplaması gerekiyor. Çünkü; alnın üstünde kalan duvak, yüzü olduğundan daha geniş ve açılı gösterir.


Gelin ayakkabısını seçerken neye dikkat etmeliyim?

Rahat bir gelinlik ayakkabısı tercih edin.

Ayakkabınızın rengine karar verin.

Ayakkabınızın düğün mekanının şartlarına uygun olmasına özen gösterin.

Örneğin; düğün mekanının zemini çim alan, kumlu veya taşlı ise ince topuklu bir ayakkabı giymek sizi sıkıntı ve strese sokabilir.

Ayakkabınızı gelinliğinizin modeline ve düğün mevsimine göre seçin.

Ayakkabınızın rengine karar verin.

Ayakkabılarınızı seçerken damatla olan uyumunuzu göz önünde bulundurun.


Saç rengi ve tipine göre gelin makyajı nasıl yapılır?

Kızıl saçlı gelinlerimiz için gelin makyajında genelde mürdüm veya gri tonlarının kullanılmasını tavsiye ederiz. Ama buğday tenli bir gelin iseniz ve saçınızın rengi kahverengi ise pembe, kahve veya şeftali tonları kullanılabilirsiniz. Eğer siyah saçlı gelinlerdenseniz gözlerinizde koyu renkleri kullanmamalısınız.

Onun yerine açık pembe tonları, gri ve füme tonlarını kullanmanız gözlerinizin güzelliğini daha çok ortaya çıkaracaktır. Gelinlerin çoğu kırmızı ruju tercih etmek ister, ancak saçın şekline göre ruj rengi seçilmelidir. Her zaman klasik bir saç odelinde kırmızı renk ruj daha güzel durur. Saçı çok modern bir gelin kırmızı ruj sürerse bu bir tezatlık yaratabilir.


Esmer gelinlere nasıl bir makyaj yapılmalı?

Esmer tene sahip bir gelin iseniz ten renginizi, koyu olduğu için, biraz açmanız lazım. Esmer tenliler zaten renk olarak canlı kişilerdir. Bu nedenle gözlerinizde gri tonları, pembe tonları ve mürdüm tonları kullanmanızı tavsiye ederiz. Ruj seçiminde ise daha açık pembe ya da şeftali tonlarını öneririz. Allıklarda da aynen şeftali veya pembe tonları uygulamanız güzel sonuçlar verecektir.

Ten renginiz koyu olduğu için bir veya bir buçuk ton açık fondöten sürebilirsiniz ki daha aydınlık bir ifadeniz olsun. Gözlerinizde önce açık bej far daha sonra mürdüm ve pembe farları karıştırarak göz ifadenizi daha güzel bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz. Ve son olarak ince eyeliner ve kirpiklerinizi daha güzel ve daha gür gösterecek bir rimel kullanarak göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Ruj seçinizde de çok hafif pembe veya mürdüm renklerini tercih edebilirsiniz.