Blog - Bunları Unutmayın!

Bunları Unutmayın!

1-Başka birinin üzerinde gördüğünüz gelinlik, size göre dikildiğinde aynı havayı yansıtmayabilir. Gelinlik modelinizin kişiliğinizi yansıtması gerektiğini unutmayınız.

2-Gelinlik araştırmasına en az 3 ay öncesinden başlamalısınız. Eğer tercihiniz özel dikimden yana olursa en az 2 ay öncesinden provalara başlamalı ve tüm detaylarını takip etmelisiniz.

3-Gelinliğinizi seçerken mekan faktörünüde göz önünde bulundurun.

4-Provalarınıza giderken düğün gününüzde kullanacağınız aksesuarları (iç çamaşırı, ayakkabı, duvak, çiçek, vs..) yanınızda bulundurmaya özen gösterin. Etek boyu, rahatlığınız ve bütünlüğünüz bunlarla bağlantılı, unutmayın.

5-Aklınıza takılan yada içinize sinmeyen her detayın tekrardan üstünden geçin.

6-Gelinlik provasına giderken yanınıza mutlaka zevkine güvendiğiniz arkadaşınızı veya aile büyüğünüzü alın.

7-Uyumlu bir çift görünümü için, gelinlik modeli ve saç seçiminizde damadın fiziksel özelliklerini de göz önünde bulundurun.

8-Gelinlik provalarınızda oturma, yürüme hatta dans egzersizleri yapmayı ihmal etmeyiniz.

9-Düğün süresince rahat edebileceğiniz detaylara dikkat edin. Kol altı payı, etek boyu, aksesuarların sağlamlığı, yedek düğme gibi.

10- Dekoltenin sınırını çok iyi ayarlamalısınız. O gece şıklığınızın yanı sıra rahat hareket edebilmenizin de çok önemli olduğunu unutmayın.

11-Deodorantınızı gelinliğinizi giymeden önce, parfümünüzü ise gelinliğinizi giydikten sonra sıkın. 12-Gelinlik provalarınızda oturma, yürüme hatta dans egzersizleri yapmayı ihmal etmeyiniz.

Arama Yap

Kategoriler