20 Adımda Balayı Hazırlığı

  • 17.03.2018 / 11:55
  • 129

Uzun süren ve son derece yorucu geçen dügün hazırlıklarından sonra iyi bir tatili ve gözlerden uzak, bas basa geçirebileceginiz bir zaman dilimini hak ediyorsunuz. Balayına çıkmadan önce dikkat etmeniz gereken konular hakkında hazırladıgımız ipuçlarıyla çok daha iyi düsünülmüs bir tatil yapabilirsiniz.

 

1. Ilk is olarak balayı bütçesi hazırlamayı unutmayın. Esinizle balayına çıkmadan önce bütçenizi olusturmalı ve ona sadık kalmalısınız.

2. Balayı programı ile birlikte ilgilenin. Her seyden önce bu balayı ikinizin... Eger yalnızca biriniz ilgilenirseniz ve bazı seyler istediginiz gibi gitmezse suçluluk hissedersiniz. Eger hiç karısmazsanız belki de sonunda tatmin olmayacaksınız. Sonuç olarak balayınızın her kararını birlikte verin ve keyif alın.

3. Balayında ne yapacagınızı planlarken, uygun paket programlarını görmezden gelmeyin, Bir seyahat acentası ile görüsün.  ayalinizdekibütçenizi fazla zorlamadan da yasayabilirsiniz.

4. Rezervasyon yaptırırken istediginiz özel detayları acentenize belirtmeyi unutmayın. Deniz manzaralı ekstra büyük yataklı, sigara  içilmeyen veya balkonlu oda gibi.

5. Yurt dısına çıkıyorsanız, rezervasyonda kızlık soyadınızı da kullanmalısınız. Böylece, pasaport kontrolünde güvenlik sebebiyle  olabilecek sorunları ortadan kaldırmıs olursunuz. evlilik hazırlığı balayı hazırlığı

6. Seyahat öncesi hazırlıklar için öncel ikle gideceginiz yerdeki mevsimsel özellikleri, orada kaç gün kalacagınızı ve ne tür aktiviteye katılacagınızı dikkate almalısınız.

7. Kenarları ile iskeleti saglam, kilitlenebilir bir bavul seçin. Bavulunuz ile yürüyeceginiz uzaklıkları ve bozuk yolları dikkate alarak bavulunuzun hem tekerlekli hem de askılı olmasına özen gösterin.

8. Tek ve büyük bir bavul yerine daha küçük iki bavul, esyalarınızı daha düzenli yerlestirmenize ve onları dengeli tasımanıza yardımcı olur.Bavulunuzun diger bavullardan ayırt edilebilecek bir özelligi olmasına da dikkat edin.

9. Seyahat dokümanlarınızı, uçak bileti ve pasaportunuzu, varsa sürekli kullandıgınız ilaçları ve kitabınızı mutlaka el çantanıza alın. Ayrıca yazın bile uçaga binerken yanınıza ince bir ceket veya hırka alın.

10. Kirlileriniz, ıslak giysileriniz veya bavula koyabileceginiz kırılabilir ve akma tehlikesi olan esyalarınız için yanınıza bos ve temiz birkaç torba alın. Torbalar renkli olmasın ve bavulda yan yana koymayın.

11. Bir veya daha fazla baglantı ile uçuyorsanız el bagajınızı hafiiet in veya birden fazla bagajı uçaga almayın. Bazı havaalanlarında ikiterminal arasında mesafe çok fazladır ve yürümeniz gerekebilir.

12. Mutlaka bavulunuza sigorta yaptırın ve sigorta poliçe tutarının bavulunuzun degeri ile uyumlu olmasına dikkat edin. Bavulunuzun kilitlenemeyen dıs ceplerine kıymetli esyalarınızı koymayın.

13. Bavulunuzu alırken mutlaka isim etiketine bakın; unutmayın ki birbirine tıpatıp benzeri birçok bavul aynı uçaktan çıkabilir. Siz bir baskasının bavulunu alırken bir baskası da sizinkini alabilir .

14. Uçak rezervasyonunuzu dügününüzün ertesi günü erken saate yapmayın. Dügün gecenizde geç saatlerde yatacagınız düsünülürse,havaalanına sismis gözlerle gitmemek için sabah uçuslarını kullanmamalısınız.

15. Yolculuga çıkmadan önce yanınıza, gittiginiz ülkenin bozuk paralarından almalısınız. Belki de iniste ufak tefek acil harcamalarınız olacaktır. Ayrıca taksi ve otel bahsislerini de unutmamak gerek.

16. Balayında alısveris yapacagınızı öngörerek yanınızda mutlaka bir adet bos valiz bulundurun.

17. Kozmetik ve bakım ürünlerinizi orijinal boylarında degil seyahatlar için düsünülmüs küçük boylardan seçin, hem yerden hem de agırlıktan kazanırsınız.

18. Romantik aksam yemekleri için yanınızda mutlaka abiye bir kıyafet bulundurun. Tabii buna uygun ayakkabıları da unutmayın!

19. Bir veya daha fazla baglantı ile uçuyorsanız el bagajınızı hafiiet in veya birden fazla bagajı uçaga almayın. Bazı havaalanlarında ikiterminal arasında mesafe çok fazladır ve yürümeniz gerekebilir.

20. Fotograf makinanızı , kameranızı, günes kreminizi ve sarj aletler inizi yanınıza almayı ihmal etmeyin.

EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin