Artık tek değil çiftsiniz!

  • 17.03.2018 / 13:07
  • 974

Düğün hazırlıkları telaşı sona erdi, biraz da tatlı bir yorgunlukla sevdiğiniz insanla birlikte yaşamak için özenerek döşediğiniz eve yerleştiniz. İşin zor kısmı bitti sanıyorsanız, yanılıyorsunuz çünkü her 10 çiftten biri evlendikten sonra büyük bir depresyon yaşıyor. Çiftler evli olarak yaşamaya  başladıktan sonra evlenirken yaşanan mutluluk, ani bir düşüşe geçiyor ve bu durum bazen depresyona sürükleyen bir hal alıyor ki kişilerde kafa karışıklığı, hayal kırıklığı, hatta evliliği sorgulamaya varan sonuçlar doğurabiliyor.

Yeni hayatınıza alışmak

Artık tek değil, çiftsiniz... Günlük rutine alışmak zaman alabilir. Evlenmeden önce birlikte yaşamış bile olsanız, eşinizin farklı davrandığını düşünebilir ve hatta bekarlık günlerini çoktan özlemeye başlamış olabilirsiniz. Bazı çiftler daha sonra daha büyük problemlere sebebiyet verebileceğini  düşündükleri küçük ayrıntıları kocaman bir çığa dönüştürüp altında ezilebilirler.

Evliliğe dair kişiye göre farklı beklentilerin olması bu tür problemlerin daha çok yaşanmasına sebep olur. Eşlerden birinin bol bol çocuk yapıp ailesini büyütmek gibi planları varken diğerinin gözünü kariyer hırsı bürümüş olabilir. Çiftlerin evlilikleri boyunca birbirlerini  dinlemeleri, karşıt görüşler söz konusuyken bile ortak paydada buluşmaları ve bütün bunlar için sağlıklı bir iletişim kurmaları gerekir...

DreamON Blog YazılarıEN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin