Balayı Gardrobu

  • 21.03.2019 / 08:03
  • 1303

Eğer düğününüzden hemen sonra bir tatil planladıysanız düğün telaşınız arasında unutulabilecek detaylardan biri olan balayı bavulu hazırlamak sizin hem keyif alacağınız,hem de mola verebileceğiniz en eğlenceli aktivitelerden biri olabilir.

düğün bitti artık balayı zamanı

Gideceğiniz bölgenin o dönemdeki hava şartlarını kontrol edip,valizinizi hava durumuna göre hazırlamak en doğru seçimleri yapmanızı sağlayacak ilk adımdır.

Tatilinizin türüne göre şekillenebilecek bu hazırlık sürecinde karar vermeniz gerekenler günlük kombinleriniz olmalı. Unutmayın valizinizi ne kadar küçük seçerseniz taşımanız o kadar rahat olacaktır, bu sebeple aynı altlarla kombinleyebileceğiniz üst parçalar valizi hafifletebilecek kurtarıcılarınız olacaktır.

balayında rahat edeceğiniz kombinleri yanınıza almalısınız

Kalacağınız gün sayısına göre günlük maksimum iki kombin yapmak en doğrusu olacaktır.

Eğer sıcak iklimli bir bölgede dinlenmeli tatil planladıysanız ince elbiseler en keyifli ve hafif alternatifler olacaktır.

balayı çin yaz tatili planladıysanız daha rahat alternatifler uygun olacaktır

Çok aktiviteli bir tatil planladıysanız daha rahat şortlarla kombinleyebileceğiniz üstler size kolaylık sağlayacaktır.

Balayı bavulu hazırlarken ikili kombinleyebileceğiniz parçaları unutmayın

Tropik tatillerde valizinizin olmazsa olmaz parçaları bikini / mayo alternatifleri, güneş gözlüğü, rahat sandaletler ve tabi ki şapkalar.

Eğer kış tatili planladıysanız maalesef yanınıza almanız gereken parçalar daha kalın kumaşlardan olacağı için valiziniz daha ağır olabilir. O tarz tatillerde termal içlikler valizinizi hafifletebilecek türde alternatiflerdir.

Balayı için kış tatili planladıysanız daha büyük parçalar olacağından büyük bir valiz seçmelisiniz

Kış tatilinde içinize giyeceğiniz parçaların sayısını arttırıp,dıştan giyeceğiniz parçaların sayısını azaltmak daha doğru olacaktır.

Balayı için kış tatili de apayrı bir keyif olacaktır

Hem kış tatili, hem de yaz tatili için valizinizde unutmamanız gereken esas gereklilik ise güneş kremi ve güneş gözlüğü. Yaz tatilinin vazgeçilmezi bu iki parça maalesef kayak tatillerinde unutulup, tatilinizin tadını kaçırabiliyor.

Yanınıza almanız gereken detaylardan bir diğeri ise ilaçlar.

Hava ve iklim değişikliği ya da uzun yolculuklar pek çok bünyede rahatsızlık yaratabildiğinden dolayı küçük bir ilaç çantası yapmak sizin için tatili rahat geçirmenizi sağlayacak, unutulmaması gereken en önemli şeylerden.

Tüm detaylar bittikten ve düğününüz geçtikten sonra tatilinizin tadını çıkartmayı unutmayın.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin