Balayı Önerileri 

  • 25.07.2019 / 09:23
  • 509

Yeni evli çiftler için balayında nereye gidileceği konusu önem taşımaktadır. Balayı önerileri nereler olmalıdır sorusuna verilecek net bir cevap bulunmaz. Bu noktada, balayına yılın hangi döneminde gidildiği önemli bir kriterdir. Balayı önerileri ararken dikkat edilmesi gereken ilk nokta, mevsimdir. Dünyanın her yerinde iklim şartları aynı değildir. Bu noktada, bir ülkeye gitmek isteyenlerin o ülkenin ikliminin müsait olduğu zaman dilimini seçmesi gerekecektir. Bir başka yöntemde ise balayı tarihine göre iklim şartları müsait olan ülkelerin tercih edilmesi, olmayanların ise elenmesi söz konusu olacaktır. Balayı önerileri; yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılabilir. 

balayında huzur masmavi bir denizin olduğu bir kumsalda bulacaksınız

Yurtiçi Balayı Önerileri 

Yurtiçi balayı önerileri arayanlar için en uygun adreslerden birisi; Göcek olarak bilinmektedir. Göcek'te yapılacak bir tekne turu; çiftlerin hayatları boyunca unutamayacağı bir deneyim olacaktır. Göcek klasik tekne turu konusunda hem Kaş'tan hem de Bodrum'dan daha güzel olmakla beraber bu iki bölge kadar kalabalık olmaması farklı bir avantajıdır. Yurtiçi balayı önerileri arasında ikinci seçenek Fethiye olarak gösterilebilir. Bilhassa, yaz ayları için ekonomik bir balayı hayal edenler şüphe duymadan Fethiye'yi tercih edebilirler. Fethiye; birçok kişiye Türkiye'nin en güzel köşelerine sahip bir yerdir. Yurtiçi balayı önerileri almak isteyenler için bir diğer alternatif Kapadokya olacaktır. Kapadokya; özellikle kış aylarında gidilebilecek oldukça uygun bir yerdir. Kapadokya'nın taraflı tarafsız herkesi büyüleyen bir coğrafyası bulunmaktadır. 

yurtiçi balayı tatili için Kapadokya büyüleyici br alternatif olacaktır

Yurtdışı Balayı Önerileri

Yurtdışı balayı önerileri konusunda dünyanın dört bir yanını tercih etmek mümkün olabilir. Yaz için yurtdışı balayı önerileri listeyenlere ilk olarak İtalya'nın Amalfi kıyıları verilebilir. İtalya'nın romantik havası içerisinde kendini kaybetmek isteyenler için ideal bir seçenek olacaktır.

yurtdışı balayı alternatifleri tabi ki çok geniş bir yelpaze sunacaktır

Hırvatistan; bir diğer gidilebilecek yurtdışı balayı önerisidir. Hırvatistan'ın eşsiz güzellikte bir ülke olmasının yanı sıra İtalya ile kıyaslanamayacak derecede ucuz olması, önemli bir avantajdır. Vizesiz olarak gidilebilecek bir diğer yer ise Karadağ'dır. Kış için yurtdışı balayı önerileri arayanlara Finlandiya örnek olarak gösterilebilir. Bir diğer kış yurtdışı balayı önerisi ise İsviçre Alpleri olacaktır. Ayrıca, kışın vizesiz olarak Tayland'a gidilebildiğini de unutmamak gerekir. EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin