Balık Gelinlik Modelleri

  • 22.07.2019 / 08:51
  • 826

Gelinlerin beden ölçülerine ve düğünün yapılacağı yere göre seçimi yapılan Balık Gelinlik Modelleri her genç kızın rüyalarını süsleyen gelinlik modelleri arasında yer almaktadır. Balık kız modeli adı da verilen Balık Gelinlik Modeli, sizin ince ve zarif görünmenizi sağlar. Modacılar genellikle balık gelinlik modeli giymek cesaret ister dese de gelinliğin modeli, aksesuarları gelinin vücut ölçülerine göre olarak dikimi yapıldığında, her genç kız balık gelinlik modelini tercih edebilir. Biraz iddialı bir gelinlik modeli olduğundan dolayı, büyük göğüslere ve büyük kalçalara sahip  olan gelinler için önerilmemektedir.

en iddialı balık modellerini en yakın DreamON mağazalarında bulabilirsiniz

Balık Modeli Gelinlik Çeşitleri

Özellikle çok tercih edilen modeller arasında, diz altına kadar vücuda tam oturan gelinlikler en iddialı gelinlik modellerindendir. Özellikle bacak boyu uzun olan, uzun boylu olan zayıf gelin adayları için tercih edilmesi gereken bir gelinlik modeli olmaktadır.

Yarım balık modelinde ise gelinlik kalçaya kadar vücuda oturup sonrasında geniş gelen bir gelinlik modelidir. Bu gelinlik modeli balıketli gelin adayları tarafından tercih edilmektedir.

Uzun kollu balık gelinlik modelinde ise, genellikle güpür gelinlikler tercih edilmektedir.

balık gelinlik modellerini tüm gelin adayları tercih edebilir

Balık Modeli Gelinliklerde Yaka Nasıl Olmalıdır
Balık gelinlik modellerinde genellikle yaka straplez olmaktadır. Fakat uzun kollu bir balık gelinlik düşünüyorsanız V yaka ya da U yaka gelinlik seçebilirsiniz. Büyük göğüslü gelin adayları tarafından tercih edilen askılı balık gelinlik modelinde de V yaka ya da U yaka gelinlik tercih edilmektedir.

Balık Modeli Gelinlikte Duvak Seçimi Nasıl Olmalıdır
Balık gelinlik modelinde en iddialı gelinlik modeli olan tam balık gelinlik modeli seçtiyseniz kesinlikle uzun bir duvak seçmeniz uygun olacaktır.

Yarım kesim balık gelinlik modeli seçtiyseniz, parmak uçlarınızı geçecek uzunlukta bir duvak tercih edebilirsiniz. Güpürlü ve uzun kollu balık gelinlik modeli tercih edecekseniz, kenarları dantel olan kısa bir duvak seçebilirsiniz.

Balık Kesim Gelinliklere Uygun Saç Modelleri

Sizde düğününüzde kusursuz görünmek isteyenlerdenseniz, işiniz çok zor. En küçük detayı bile göz ardı edemezsiniz. Örneğin seçmiş olduğunuz gelinlik tarzına uygun olan gelin saçı modeli seçmeniz gerekmektedir. Her gelinliğe uyum sağlayacak elbette saç modelleri vardır. Bugün özellikle balık kesim gelinliklerde kullanılacak saç modelinden bahsetmek istiyorum. Bu tarz gelinliklerle, dağınık topuz modeli ya da dalgalı açık saçlar tercih edebilirsiniz. Saç modeliniz gelinliğin yaka tarzına ve sırt modeline göre de değişiklik göstermektedir.

 EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin