Bir Başarı Hikayesi: DREAMON

  • 11.12.2018 / 13:42
  • 1275

DreamON’un endüstriyel üretime geçişi kuşkusuz katalog çekimleriyle ve ulusal tescilli DreamON ve Honor markalarının sunulmasıyla başladı diyebiliriz.

1974’te kurulmuş olan firma 2000’li yılların başında sanayi üretimine geçmişti. Bu geçişi katalogla ifade edebiliriz. Çünkü katalog hazırlama süreci koleksiyon oluşturmayla başlar ve koleksiyonda yer alan modellerin tekrar üretilmesi gerekir. Bu da DreamON gelinliklerinin kişiye özel tasarımlardan, aynı kalitede tekrar üretimi yapılan siparişlere geçişini sağlamıştır.

1974’ten 2000’li yıllara kadar geçen sürede Serpil Karuserci tarafından ONUR MODA adıyla tasarlanan gelinlikler, binlerce gelinin hayallerini gerçeğe dönüştürmüştü. Bu tasarımların çoğu Gaziantep dışında yurtiçi ve yurtdışında talepler doğuruyordu. Diğer butik mağazalarda bu gelinlikleri kendi şehirlerindeki gelinlere sunmayı talep etmeye başlamışlardı. İlk DreamON Koleksiyonu 2002 yılında hazırlanan katalogla Türkiye ve Avrupa’daki butiklerde yerini aldı. 2002 yılı Şubat ayında Almanya’nın Duesseldorf şehrindeki CPD (Collection Premier Duesseldorf) fuarı DreamON koleksiyonuyla yapılmış ilk lansmandı. Bu koleksiyonun sağladığı büyük başarı DreamON’un sanayileşme sürecine geçişini sağladı ve devam eden sezonlarda oluşturulan yeni koleksiyonların temelini oluşturmuştu.

DreamON gelinlik modelleri koleksiyonları

Üç yıl gibi kısa bir sürede DreamON, 2005 yılı koleksiyonu ile Avrupa’da 13 ülkeye ve yalnızca Türkiye’de 35’ten fazla satış noktası butiğe ulaşmıştı. 2005 yılı kataloğu ve devam eden yıl ünlü moda fotoğrafçısı Serkan Şedele ile gelinlik sektöründe devrim olarak nitelendirebileceğimiz çekimler yapıldı. Yunan mitholojisinin dişi kahramanlarından esinlenerek hazırlanan bu koleksiyon, DreamON ve Honor markasını ciddi bir kitleye ulaştırmıştı. Devam eden yıllarda Avrupa’nın tüm önemli gelinlik fuarlarında DreamON kendi standlarıyla bu DreamON ve Honor koleksiyonlarının tanıtımlarını yapmıştır.

Nostalji DreamON gelinlik koleksiyonları

DreamON’un 2007 ve devam eden bir kaç yıl koleksiyonu, hep farklı ve özel modellerden hazırlanmıştı. Bu yıllardaki katalog çekimlerini, İspanya –Barcelona’dan gelen, sanat yönetmeni Miguel Walls’a teslim etti. Miguel Walls direktörlüğünde, Barselona’dan gelen dokuz kişilik ekibiyle, çok başarılı çekimler yapıldı. Koleksiyon konseptleri “Akdeniz’in büyülü balayı adaları” ya da “Women Without Frontiers-Sınırları olmayan özgür kadınlar” olarak uygulanmıştı. Avrupa’nın çoğu kentindeki butiklerin vitrinlerini DreamON ve Honor markalı gelinlikler süslüyordu.

Geçmişten günümüze DreamON katalogları Gelinlik modelleri

2009 yılı koleksiyonu çekimlerini SDL101 ekibinin yaptığı ‘Romantik Aşk Filmleri’nden esinlenmiş bir katalogtu. DreamON artık 22 ülkede ve Türkiye’de 100’den fazla satış noktasına bu koleksiyonuyla yer alıyordu. Aslında esas başarı kişiye özel tasarım kalitesini sanayi üretimiyle hazır gelinlikler yapabilmek diyebiliriz. Bunu sağlayabilmenin tek yolu; her detayı dikkate alarak vücut yapılarına en uygun kalıpları çıkarmak, en kaliteli materyalleri dünyanın neresinde olursa olsun bularak, üretimde işinde en usta kişilerle çalışarak mükemmelliği sağlamak ve tüm bunları çok iyi tasarımlarla gerçeğe dönüştürmektir.

DreamON gelinlik koleksiyonu Çekim Ekibi Serkan Şedele SDL101

DreamON 2010 yılı koleksiyonu Tüm Zamanların En Büyük Aşk Hikayeleri konseptiyle oluşturulmuştu. Tasarım ekibine Avrupa’nın en prestijli İtalyan moda tasarım okulu olan Institute of Marangoni’den önce Londra ve sonra Milano’da moda tasarım eğitimini bitiren Çağnur Key-C Karuserci’de katılmıştı. Bu katalog en çok beğenilen koleksiyonlardan birisiydi. Gerek katalog modelleri gerek ambians olarak hakkında çok konuşulan bu koleksiyon modelleri, Ocak ayında Gaziantep’te 11 ülkenin büyükelçilerinin katıldığı defile ile ilk lansmanı yapıldı. Şubat ayında İzmir İF Wedding Fuarında, Haziran ayında Milano’daki Si Spose Italy fuarında, Temmuz ayında Paris’te Mode et Marriage fuarında ve son olarak Eylül ayında Varşova Polonya’da B2B Wedding fuarında yerli ve yabancı binlerce sayıda misafire lansmanları yapılmıştı.

DreamON Gelinlik koleksiyonları geçmişten günümüze

Yıllar ne kadar da çabuk geçiyor. DreamON ve Honor ard arda birbirinden özel koleksiyonlar çıkartarak, gelinlerin hayallerinin gerçeğe dönüşmesinde pay sahibi oldu.

DreamON modelleriyle her zaman gelinlik modasına yön verenlerden oldu

Birbirinden özel gelinlik modelleri DreamON kataloglarında

DreamON Koleksiyonu gelinlik modelleri tarzları

DreamON’un geçen yılki 2018 koleksiyonu büyüleyici ve dinamik rönesans dönemi sanatçılarından esinlenerek oluşturduğu The Rnaissance konseptiyle ortaya çıkmıştı. Klasiğin klasıyla, modernitenin bir araya getirilmesi olarak tanımlayabileceğimiz DreamON’un DreamON ve Honor koleksiyonları, yalnızca İtalya’da 153’ten fazla butikte kendine yer buldu. İzmir IF wedding fuarında 110 metrekarelik dev DreamON standında, Milano’da ve Avrupa’nın bir çok şehrinde, Macaristan’da iki ayrı fuarda beğenenleriyle buluştu.

The Renaissance DreamON Gelinlik koleksiyonu

DreamON’un yeni DreamON ve Honor koleksiyonu neredeyse hazır sayılır. Tasarım ekibinin başında olan Çağnur Karuserci, üç ayrı koleksiyon ve ayrı kataloglarıyla yine bambaşka trendleri yakalayan koleksiyonların çizimleri, numuneleri ve katalog çekimleri neredeyse bitti. Çok kısa bir süre sonra vitrinlerde yerini alacak yeni koleksiyon, öncelikle Ankara ve Gaziantep’te DreamON’un kendi mağazalarında ve Diyarbakır’daki bayisinde gelinlerin beğenisine sunulacak.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin