Bir Evlilik Hikayesi Hacer - Vakkas Dikmen

  • 10.12.2018 / 10:32
  • 963

* Eşinizle nasıl tanıştınız?

Eşimle aynı yerde aynı yerde görev yapmamız nedeniyle ilk defa yüz yüze tanıştık, ancak eşimle tanıştıktan sonra birkaç defa yollarımızın kesiştiğini öğrendik, öncelikle ben onun adını 2001 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine yatay geçiş amacıya başvurduğumda duymuştum.

Eşim Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden yatay geçiş yapmak için Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne başvurmuş bende Eskişehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden geçiş yapmak için başvurmuştum, ikimizde okul birincisiydik ancak sonucunu öğrenmek için gittiğimde benim değilde onun alındığını öğrendim ve bu duruma çok sinirlenip, ağlamıştım. Ancak daha sonra ismini unuttum, ilk görev yaptığım yer Adana ilinin Saimbeyli ilçesiydi. Eşimin çok samimi bir arkadaşı savcı olarak ilçemize atanmıştı hatta eşimde arkadaşı ile ilçeye gelmiş ancak ben izinde olduğumdan dolayı eşimle tanışamadık, fakat mesleki konularda danışmak amacıyla bir kaç defa telefonda konuşmuştuk daha sonra eşimin arkadaşı bizim birbirimize uygun olduğunu düşünüp eşimi benimle yüz yüze tanışması için ilçeye çağırmış ancak eşim “Ta Kelkit'ten, Saimbeyli’ye kız görmeye mi gelinir” diyerek gelmemiş, daha sonra 2010 yılında hiç bir tercihimde olmamasına rağmen kararname ile eşimin yanına tayin oldum ve 10.10.2010 tarihinde yüz yüze tanıştık.

DreamON Ankara mağazasından sade gelinlik modeli seçmiştim

* Evlilik kararını nasıl aldınız?

Eşimle tanıştıktan yaklaşık 6-7 ay sonra evimizin eşyalarını konuşmaya başladık. Eşimde bende evliliğe uzak olmamıza rağmen bir de baktık ki evlilik hazırlıkları yapıyoruz.

* Gelinlik konusunda önceden araştırma yaptınız mı?

Gelinlik bayanların çoğu gibi evlilik sürecinde en hassas olduğum konulardan biriydi ve internetten dergilerden çok sayıda gelinlik modeline bakmıştım, ben sade ve modern bir gelinlik istiyordum ve DreamON’da ki Çağnur Karuserci’nin çizmiş olduğu modeli görünceye kadar istediğim gelinliği bulamayacağımı düşünüyordum. Ancak gelinliğim tam istediğim gibiydi, zaten DreamON’da seçenekler çok fazla. Sade gelinlik tercih etmek isteyenlerinde, işlemeli ve kabarık modeller tercih etmek isteyenlerinde kendilerine uygun modeller bulabilecekleri bir yer.

Gelinlik modelimi severek giydim

* Çocukken hayal ettiğiniz gelinlik var mıydı?

Çocukken hayal ettiğim gelinlik modeli kabarık uzun kuyruğu duvağı olan ve masallarda anlatılan prenses kıyafetlerine benzeyen bir gelinlik modeliydi.

Her şey istediğimiz gibi oldu

* Gelinliği giyip evden ayrıldığınızda neler hissettiniz?

O gün çok heyecanlı olduğum ve her şey çok hızlı geliştiği için çok net hatırlamıyorum. Aklımda annemin ve ablalarımın sevinçle karışık gözyaşları ve bana sarılmaları kaldı. Tek hatırladığım şey bu.

* Gelinliğinizi giyip aynaya baktığınız da neler hissetiniz?

Düğün günü birşeylerin kötü gideceğine dair içimde kötü bir his vardı. Ancak gelinliğimi giyince ve annemin, ablalarımın ve arkadaşlarımın yüzündeki mutlu ifadeyi görünce gelinliğin bana çok yakıştığını anladım. Odakikadan sonra günün geri kalanında da kötü giden ayrıntıları bile umursamadım ve günüm çok güzel geçti.

Birbirine yakışan çiftin gelinlik tercihi DreamON

* Düğününüzün en heyecanlı ve en hüzünlü anlarını paylaşır mısınız?

En heyecanlı an gelinliğimi giyip kuaförden ayrılırken eşimi kuaförün kapısında görmemdi. Çünkü beni ilk defa gelinlikle görüyordu, en hüzünlü an ise düğünden sonra ailemi uğurlamaktı.

DreamON gelinlik modellleri

* Düğün hazırlıkları sırasında size ilginç gelen adet varmı?

Eşimle ben pek fazla geleneklere düşkün insanlar olmadığımız için ailelerimizde bize örf ve adetleri yerine getirmemiz için ısrar etmediler.

* Hayalinizdeki düğünü gerçekleştirebildinizmi?

Herşeyin çok sade ve şık olmasını istiyorduk. Aynen de istediğimiz gibi oldu.

* Eşiniz sizi gelinlikle ilk gördüğünde tepkisi ne oldu?

Eşim de o gün çok heyecanlıydı ancak beni gördüğünde yüzündeki şaşkınlık ve gülümsemeden beni beğendiğini anlamıştım.

DreamON Ankara Gelini

* Evlilik kelimesi size neyi ifade ediyor?

Benim için evlilik kavramı evlenmeden önce ve sonra olmak üzere iki farklı anlam ifade ediyor. Doğru insanı bulduğunuzda içinizdeki önyargıları bir anda aşıyorsunuz. Eşimle tanışmadan önce evlilik çok sıradan bir kavram gibi gelirken, tanıştıktan sonra evlilik; sanki benim için icat edilmiş bir kurummuş gibi gelmeye başladı. Sevdiğiniz bir insanla bir ömür boyu birlikte olma fikri muhteşem.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin