Bir Evlilik Hikayesi | Ülkü ve Hakan Öztürk

  • 17.03.2018 / 12:48
  • 1189

- Eşinizle nasıl tanıştınız?

Eşimle üç sene önce bir vize döneminde tanıştık.Ben hala öğrenciyim ama eşim de o zamanlar okulu uzatmış, tek dersi kalmış son sınıftaydı. Çok masumaneydi bizim tanışmamız sadece ders çalışarak başladı. Biz biraz hızlı çıktık arkadaşlarımızdan galiba, evleniverdik böyle çabucak.

- Evlilik kararını nasıl aldınız?

Sevgili eşim okulu bitirmiş, ’’şu askerliği de aradan çıkarayım’’ diyerek askerliğe başvurmuştu ve tanışalı bir buçuk sene olmuştu. Askerliğinin birinci ayında izine geldi, sinemaya gitmiştik, evlenme teklifimi ilk o gün aldım. Dikkatinizi çekerim ‘ilk’ diyorum. Çok klişe diye evlenme teklifini beğenmeyerek bir sene daha sevgilimin başının etini yedim ve adımı tarihe yazdırdım. Biri düğünden yalnızca bir gün önce olmak üzere iki kere evlilik teklifi aldım eşimden. Aslında öyle net alınmış bir karar değildi bizimki, zaten biz beraber yaşamayı, beraber yaşlanmayı kafamıza koymuştuk sadece uygun zamanı bekledik, hatta beklemedik acele ettik. Ama iyi ki de etmişiz! Bu arada ikinci evlenme teklifi düğünden bir akşam önce arkadaşımızın cafesinde, ay ışığı altında, keman eşliğinde idi. Her detayı anlatmak istiyor insan böyle sorulunca da.. Düğünde söyleyeceğimiz bir şarkımız vardı, çok eskilerden, esin engin’in ‘bana ellerini ver’ şarkısı, biz gittiğimizde kemancı bu şarkıyı çalıyordu, cafenin dış cephesinde de kocaman bir pankart asılıydı, ’YARIN BENİMLE EVLENİR MİSİN BİRTANEM?’ diye. sonradan öğrendim ki bizim pankart bir çok çifte hizmet etmiş bizden sonra, uzun bir süre kalmış cafenin cephesinde.

- Gelinlik konusunda önceden bir araştırma yaptınız mı?

Yaklaşık altı ay öncesinden bakmaya başladım gelinlik modellerine. İnternet ve dergilerden baya araştırdım ama düğün tarihi yaklaşmadan hiçbir şey netleşmiyor ne yazık ki. Gelinliği üzerinizde görmeden, şöyle bir aynanın karşısında dönmeden anlayamıyorsunuz ki ‘‘Gelinliğim nasıl olmalı? Neye benzemeli?’’ yani gelinlik bu sıradan bir elbiseye benzemiyor, insan kendisine hangi modelin yakışacağını kestiremiyor… Aslında çoğu gelin adayının hayalini süsleyen bir model vardır mutlaka ama ben istisnalardan biriyim galiba… Gelinlik denemeye başlamadan önce aklımda herhangi bir fikir oluşmamıştı. Gelinlik denemeye düğüne bir ay kala başladım. Malumunuz biz bayanlar ve kilo alıp verme sendromları… DreamON’ a gelmeden önce birkaç mağaza gezdim ama kendi gelinliğimi görene kadar her denediğim gelinlikte ve mağazada tereddütlüydüm.

- Düğününüzle ilgili anımsadığınız en unutulmaz anılarınızdan bahseder misiniz bize?

Nikah kıyıldıktan sonra ayağa basmak adettendir ya hani, ben nikahtan sonra basmaya çalıştım ama gelinliğimin eteği sağ olsun, milyon kat tül olduğu için eteği toplamaya çalıştım müthiş bir caba sarf ettim orda ama esimin ayağına ulaşıp da basamadım hatta daha sonra izlerken de dalga geçerek izledik o halimi…EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin