Buğulu Gelin Makyajı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

  • 04.07.2019 / 07:38
  • 1709

Şüphesiz ki modası geçmeyen tek makyaj nedir diye soruyorsanız eğer sizlere vereceğimiz tek cevap buğulu gelin makyajı olacaktır. Bu makyajı yaptırmak için göz renginin de önemli olmadığını belirtmek isteriz. Peki, bu Buğulu Gelin Makyajı Nedir? Buğulu Gelin Makyajı Nasıl Yapılır? Diye merak ediyorsanız eğer sizlere bugün Buğulu Gelin Makyajı Hakkında Bilmen Gereken Herşey konusunda bilgi vereceğiz. Okumaya devam edin. 

Buğulu Makyaj Nedir?

Buğulu ya da Dumanlı Göz Makyajı olarak adlandırılan, gri ya da kalemle yapılan makyajdır. Gri rengin yeterinde koyu olmadığı zamanlarda, siyah far yayılarak yapılan bu makyaj, özel gecelerin, partilerin, nişan törenlerinin vazgeçilmezidir. Gözleri olduğundan daha muhteşem gösteren bu makyaj türü, gözlerinizi olduğundan daha dikkat çekici ve büyük gösterecektir. 

Bugünlerde buğulu göz makyajı, farklı renklerde de tercih edilmektedir. Özellikle mor, pembe ve kahverengi tonlarında yapılan makyajlar, her göz rengine uyum sağlayacaktır. 

dumanlı ya da buğulu gelin makyajı her göz rengine yapılabilir

Buğulu Makyaj Nasıl Yapılır?

Size daha gizemli bir hava katan buğulu göz makyajı uygulanması aslında oldukça kolay olmaktadır. Sizin tek yapmanız gereken şey biraz hızlı olmaktır. Elbette ki gelin makyajını siz yapmayacaksınız. Ama özellikle balayında, ya da gece dışarı çıkarken makyajınızı kendiniz yapacağınızdan dolayı öğrenmeniz gereken bir makyaj çeşididir.

Dumanlı göz makyajı sadece gözlere uygulanmakla kalmamaktadır. Allığınızı, rujunuzu, ya da fondöteninizi ten renginize uygun olarak kullanmazsanız, makyajınızı tam anlamıyla yapmış olmazsınız. Dumanlı göz makyajında en önem verilmesi gereken şeylerden biri de dudak renginizin biraz daha açık renk olmasına özen göstermektir. 

Buğulu Göz Makyajı

Göz makyajı yaparken, ilk dikkat etmeniz gereken şey göz renginize uygun olan göz makyajını yapmanızdır. Eğer mavi göz rengine sahip biriyseniz, gri, siyah tonlarını, yeşil göz rengine sahipseniz kesinlikle gri ve toprak tonlarını kullanmalısınız. Eğer kahverengi göz renginiz var ise, pembe tonlarında buğulu göz makyajı yapabilirsiniz. 

Göz makyajını yaparken ilk olarak, göz kapağına göz bazı sürerek başlayabilirsin. Tabi ki bu göz bazı yağsız olanlardan olmalıdır. Yağlı göz bazı seçtiğiniz takdirde, likit sürdüğünüzde, topaklanma yaşayabilirsiniz. 

İkinci aşama ise, gözün üzerine ortadan başlayarak tercih ettiğiniz rengi kalın bir çizgi şeklinde çekmelisiniz. Burada da far yerine kalem kullanmanız gözlerinizi ön plana çıkaracaktır. 

Sırada ise, kullanmış olduğunuz kalemi, gözlerinizin içine ve hafifçe alt kirpiklerin dışına çekmelisiniz. Bu işlemi pratik olarak yapmak için göz altına far uygulayabilirsiniz. 

Son olarak bol maskara sürerek, dumanlı göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin