Çağnur KARUSERCİ | Sezon Özeti

  • 17.03.2018 / 12:56
  • 1079

Yazın neon kumaşları ve enerji dolu beyazları kendini sonbaharın hüznüne bıraktı. Catwalk takipçileri Şubat 2010’da hayatını kaybeden müthiş yetenek Lee Alexander McQueen’in yasını tutarcasına melankolik bir havaya bürünecek gibi duruyor. Kahve tonları, griler ve safari hissini şehre yansıtan leopar desenleri çoktan vitrinleri süslemeye başladı. Dolce&Gabbana ve Jimmy Choo leopar deseninin sıkı destekçilerinden. İngiliz tarzı desenli yün kazaklarsa tüm kış içimizi ısıtacak gibi. 2010 İlkbahar/ Yaz sezonundaki minimalizm ise, karamel ve siyah tonlarda tüvitlerle kendini Sonbahar/Kış sezonuna taşıyacak. Dantel ise bu sezonun yine vazgeçilmezlerinden. Yağmurluk ayakkabılardan, çantalara ve fularlara kadar tüm aksesuarlara kombinde mükemmel uyum sağlıyor. Yaz sezonunda tüm çekiciliğini kaybeden kırmızı ise sonbaharda yeniden şanına kavuşuyor. Zaten bu sezonun ekose ve leopar akımına kombinde kırmızıdan başka ne renk düşünülebilirdi ki? Kırmızı bu sezon hem kıyafetlere aksesuar rengi olarak kullanılacak. Hem de tonlarıyla rujlarda bayanların cesaretini ve seksapelini sorgulayacak. Etek boylarıysa fazlasıyla uzayacak. Süper miniler podyumdan indi, sıra diz altı eteklerde.

Özellikle ince ve uzun bacak boyu olan bayanlar bunları çok iyi taşır. Bu yüzden kısa bacak boyu olan bayanlara diz boyunda çan ve kalem etekleri tercih etmesini öneriyorum. Son demlerini yaşadığını düşündüğüm militer akımsa kendini aksesuarlarda ve ayakkabılarda gösteriyor. Isabel Marant’ın koleksiyonunda bolca kullandığı altın renkleri, asker yeşili ayakkabılar ve kahve tonlarında ağır metal takılarla güzel bir ritim yakalayacağa benziyor. Ayrıca yoğun kürk ağırlıklı kalça boyundaki sportif ceketler bol metalli deri kemerlerle çok güzel görünüyor. Tory Burch ve Ralph Lauren imzalı hayvan desenli etollerde, spor deri ceketlere şıklık katacak gibi duruyor. Kısacası siz siz olun bu sezon kamel, karamel, haki, gri ve siyahın tonlamalarından vazgeçmeyin. Erkeksi ayakkabılardan vazgeçemeyenleri ise kadınsı seksi görünümlerini kaybetmemeleri açısından kışlık dantelli diz üstü çoraplar ve uzun kazaklarla kalın kemer kombinlerine davet ediyorum. Ayrıca Burberry’nin yeni aksesuar koleksiyonu içinden moda geçen kalpleri yerinden hoplatacak. Drapeli ve zımba süslü deri çantalar, içi kürklü topuklu botlar, bacakları saran ve diz üstünü aşan çorap çizmeler bu sezonu sallayacak gibi duruyor.

Diz altı motorcu botlarda spor giyinmeyi sevenlerin vazgeçilmez tercihi olacak. Tüm İlkbahar/Yaz sezonunu saran tulumlarsa, Sonbahar/Kış sezonunda kendini yine ortaya koyacak. Bu kez özellikle siyah renginde farkını gösterecek. İnce belli bayanlara ise baharlık gömleklerle ve uzun hırkalarla birlikte kalın deri kemerleri feminen bir hava yaratmak için öneriyorum. Yüksek ve ince topuklu, vücudu saran çizmelerse skinny jeanlerle ve taytlarla çok şık görünüyor. Bu, moda tutkunlarının dolaplarından kesinlikle eksik etmemeleri gereken bir tamamlayıcı. Mutlaka bir tane sizde edinin. Şimdilik bu kadar, tüm moda severlere güzel bir sezon diliyorum.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin