Cilt Sıkılaştırıcı Maskeler

  • 29.06.2019 / 12:23
  • 623

Tüm kadınlar özel günlerinde kendilerini gerçekten de özel hissetmek isterler. Bu özel günlerden en önemlilerinden bir tanesini yaşayacak olan gelin adayları için de ciltlerinin bakımlı olması son derece önemlidir. Düğün gününden önce deneyebileceğiniz, tamamen doğal cilt sıkılaştırıcı maskeleri sizler için derledik! 

düğün öncesi cilt sıkılaştıran tamamen doğal maske tarifleri

Cilt Sıkılaştırıcı Maske 1

Malzemeler: 1 tane yumurta akı ve bir tatlı kaşığı süzme bal

Bir maske kasesi çıkartarak içerisine bir yumurtanın akını ve bir tatlı kaşığı süzme bal dökerek karıştırılıyor. Tamamen karıştıktan sonra göz çevresi hariç, bütün yüz ve boyun bölgesine masaj yaparak sürülüyor. 15 dakika bekledikten sonra önce ılık, daha sonra soğuk su ile yıkayarak temizleniyor.

Cilt Sıkılaştırıcı Maske 2

Malzemeler: Kil ve su

Yüze yeteceğini düşündüğünüz kadar kilin içerisine maske kıvamı alacak kadar su eklenir ve karıştırılır. Maske kıvamı aldıktan sonra göz çevresi hariç bütün cilde sürülür ve kurumaya bırakılır. Kuruduktan sonra önce ılık daha sonra soğuk su ile yıkanarak temizlenir. Maske kuruduğunda cildiniz gerginleşir. Bu nedenle tamamen kuruyana kadar konuşmamanız ve mimiklerinizi kullanmamanız gerekir. 

kadınlar özel günlerinde ciltleriyle de ışıldamak isterler

Cilt Sıkılaştırıcı Maske 3

Malzemeler:  1 tane yumurta, 1 tatlı kaşığı şeker, 1 limon

Bir maske kasesi çıkartarak içerisine bir tane yumurta, bir tane limon ve bir tatlı kaşığı şeker dökülerek karıştırılır. Şeker iyice eridikten sonra göz çevresi hariç bütün cilde sürülür. 15 – 20 dakika bekledikten sonra önce ılık, daha sonra soğuk su ile yıkanır.

Cilt Sıkılaştırıcı Maske 4

Malzemeler:  2,5 yemek kaşığı karbonat ve su

Bir maske kasesi çıkartılarak içerisine 2,5 yemek kaşığı karbonat ve maske kıvamı alana kadar su eklenir. Maske kıvamı aldıktan sonra büyün yüze ( göz çevresi hariç ) sürülür ve kuruması beklenir. Kuruduktan sonra önce ılık daha sonra soğuk su ile yıkanır. 

Cilt sıkılaştırıcı maske yaparken göz çevresine sürülmemesinin nedeni genelde kuruyan maskeler olduğu için göz çevresinin kırışmasını engellemek içindir. Kırışıklıklar için farklı maskeler yapılmaktadır. 

 EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin