Düğün Davetiyenizi Seçerken Bunlar Aklınızda Bulunsun

  • 06.04.2019 / 08:33
  • 859

Her yıl havaların güzelleşmeye başladığı bu dönem düğün sezonunu da başlatır. Kendine en çok yakışan gelinlik modelini seçtikten sonra, onunla uyumlu ayakkabısını, buketini düğün organizasyonunu belirleyen gelin adayları genelde nikah şekeri ve davetiye seçimini en sona bırakırlar. 

Düğün davetiyesi konusunda her bütçede farklı yaratıcı modeller oluşturabilirsiniz

Düğün ya da nikah davetiyeleri davetlilerinizle ilk iletişiminizdir ve o geceye ilk giriştir. Yani buradan bakacak olursak davetiyeler yalnızca tarih, yer ve mekan bildiren bir kağıttan çok daha fazlasıdır. Tüm düğün aksesuarları gibi tam bir konseptin özel detaylarından biridir. Davetiyenizin düğün mekanı ve organizasyonuna uyacak bir tarzı yansıtması önemsenmelidir.

Kır düğünü için daha canlı çiçekli bir davetiye uygun olacaktır.

Çok fazla seçenek içeren davetiye tasarımları içerisinden seçim yaparken başta zorlanmanız ve aklınızın karışması çok doğaldır. Burada düğün mekanınız, konseptiniz ve içinde bulunduğunuz mevsimi göz önünde bulundurmanız seçenekleri biraz daha azaltacaktır. Sahil düğünü yapacaksanız deniz kabukluları ya da renkleri üzerinde yoğunlaşabilirsiniz ya da kır düğünü yapacaksanız daha canlı renkler ve çiçekler seçiminize yön verebilecektir. Ya da kış mevsiminde görkemli bir otel konseptinde bir düğün planlıyorsanız daha kalın malzemeler üzerine şık dokulu bir davetiye secimi yapmanız daha uygun olacaktır.

düğün konseptinize uygun bir davetiye seçmelisiniz, sahil düğününün teması deniz olacaktır

Davetiye iç yazıları konusunda en önemli konulardan biri yazı fontudur. El yazısı tarzı şık fontları görsel olarak ne kadar çok beğenseniz de yazıların okunaklı olması önemlidir. Daha net ve yalın okuması, görmesi kolay renklerle yazılmış fontları seçmeye dikkat etmelisiniz. Gelin ve damadın isimlerinin ilk harflerini büyük olarak kullanılan tasarımlardan da seçim yapabilirsiniz. Tabi böyle bir seçim de düğün konseptinizde de bir yerlerde bu baş harfleri kullanarak bütünlük sağlamalısınız. Eğer bir metin yazdırmayı tercih ediyorsanız, çok uzun ya da karışık yazılardan kaçınmanızı tavsiye ederiz.

Hangi düğün davetiyesi modelini seçerseniz seçin bir de online kopyasını oluşturarak bir e-davetiye de göndermelisiniz. Davetlilerinize e-mail, Whatsapp ve diğer sosyal mecralarınızdan da göndermelisiniz. Davetiye seçimi konusunda buna ayıracağınız bütçe büyük önem taşır, çünkü seçiminizi de en fazla bütçe yönlendirecektir. Bütçenize göre davetiye kalitesinden değil de adedini azaltmanız daha mantıklı olacaktır. Davetlilerinizin bazılarına yalnızca e-davetiye gönderebilirsiniz.

Davetiye gönderimi ile ilgili olarak, davetlilerinize vakit tanımak adına düğününüzden bir iki ay önce göndermeniz en sağlıklısıdır.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin