Düğün Davetiyesi Yazı Çeşitleri

  • 23.03.2019 / 09:02
  • 1272

Düğününüzün başlangıcı hatta ön girişi davetiyelerdir diyebiliriz. Davetiyelerin üzerine yazılan davetli isimleri üzerinde karar vermeniz gereken önemli ayrıntılardandır. Düğününüzden geriye anı olarak saklanabilecek en özel parçalardan biri olan düğün davetiyesinin yazıları da kendisi kadar önemlidir.

Düğün davetiyesi yazıları özenle seçilmelidir

Bu konuda en kolay ve masrafsız yol tüm kırtasiyelerde bulabileceğiniz davetiye kalemleriyle davetli isimlerini sizin yazmanızdır. Ucu kesik olan ve farklı renk seçeneklerine sahip bu kalemlerle büyük bir özen göstererek yazmalısınız. Eğer düzgün bir el yazınız yoksa ya da yakınınızda el yazısı güzel olan biri yoksa bu işe hiç girmemenizi tavsiye ederiz.

Düğün davetiyesi üzerine el yazısı ile yazabilirsiniz

Bilgisayardan bir font üzerinde karar kılarak, arkası yapışkanlı demir bir plaka ya da kağıt baskıyla davetiye yazılarını hazırlatabilirsiniz.

Düğün davetiyesi üzerine metal plaka isimlik seçebilirsiniz

Bunun dışında bir hattatla anlaşarak, yazı tarzıyla davetiyenize ayrı bir şahsiyet katmanız da mümkün. Farklı yeteneklerdeki kaligrafi sanatçıları ile konuşarak, değişik yazı tarzları içinden seçim yapabilirsiniz. Hattatların elinin değdiği davetiyeler büyük bir çoğunlukla çok şık bir görünüm kazanmaktalar.

Davetiye üzerine isim yazmak için bir hattatla anlaşabilirsiniz

Kendi kapağında yazı tarzı ve şekli belli olan bir davetiye de seçebilirsiniz. Burada en önemli olan nokta seçiminizin sizi yansıtması olmalıdır.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin