Düğün günü öncesi bu detayları atlamayın

  • 17.03.2018 / 11:27
  • 1346

* Dergilerden, internet sayfalarından ya da başka birinin üzerinde görmüş olduğunuz gelinlik, sizde aynı havayı yansıtmayabilir. Gelinlik modelini seçerken kendi kişiliğinizi ve hangi detayların sizin için önemli olduğunu unutmayın. Seçeceğiniz gelinlik modeli biraz da sizi yansıtabiliyor olmalıdır.

* Hayallerinizdeki gelinliği bulabilmek için araştırmalarınıza, düğün gününüzden en azından üç ay öncesinden başlamalısınız. Seçiminizi yaptıktan sonra bile tadilat uygulamaları için bir süreye ihtiyacınız olabileceğiniz unutmayın.

*Eğer gerçekten saygın ya da çok iyi tanıyıp, güvendiğiniz bir moda tasarımcı yoksa özel dikim riskine girmeyin. Merdiven altı terzileri hayatınızın en kıymetli kıyafetini mahvedebilir. 

* Düğün mekanı ve konseptiyle gelinliğiniz birbiriyle uyum içerisinde olmalıdır.

* Provalara giderken, düğün gününde kullanacağınız iç çamaşırı, gelin ayakkabısı, duvak, çiçek gibi tüm aksesuarları yanınızda bulundurun. Etek boyunun doğru olmasının, düğün günü oluşabilecek her türlü rahatsızlığı önceden minimuma indirmenizin buna bağlı olabileceğini unutmayın.

* Kafanıza takılan yada içinize sinmeyen her türlü detayın üstünden tekrar geçin.

* Gelinliğinizi seçmeye ya da teslim almaya giderken, yanınzda zevkine güvendiğiniz bir aile büyüğü ve bir arkadaşınızın olmasına özen gösterin.

* Düğününüzde oluşacak hoş görüntü ve bir ömür boyu bakılacak düğün fotoğraflarınızda uyumlu ve şık bir görünüm için gelinlik modeliniz ve saç detaylarınıza karar verirken, Damat Bey'in fiziksel özelliklerini de göz önünde tutmaya özen gösterin.

* Gelinliği giyip, aynada kendinize baktığınızda çok mutlu olursunuz ve hoş hayallere dalarsınız. Ancak bu sırada gözden kaçırmamanız detaylar da var. Düğün sırasında rahat hareket edebilmeniz için, gelinliğinizi teslim almadan önce, kolunuzu yeterince kaldırabiliyor musunuz, kol altı payı, etek boyu, aksesuarların sağlamlığı, yedek düğme ve boncukları kontrol etmeniz de fayda var.

* Gelinliğinizde hoş bir dekolte çok güzel duracaktır ancak dekoltenizin sınırını çok iyi ayarlamalısınız. Düğün gecenizde şık olmanız çok önemlidir ancak bunun yanında rahat hareket edebiliyor olmanız da çok önemlidir.

* Deodorant kullanıyorsanız gelinliğinizi giymeden önce, parfümünüzü ise gelinliğinizi giydikten sonra sıkmalısınız.

* Gelinlik provanızda, gelinlikle oturma, kalkma, yürüme ve hatta dans egzersizleri yapmayı da unutmayın. DreamON mağazalarında uzman danışmanlar bu konuda sizi yönlendirecektir.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin