Düğün gününe nasıl karar verilir ?

  • 11.10.2018 / 12:44
  • 1007

Her detayının muhteşem olduğu bir düğün hayali tüm gelinlerin hayalidir. Ancak yılın farklı zamanlarında yapılan düğünlerin tarz ve içerik olarak birbirinden farklılıkları olduğu da bir gerçektir. Mevsimlere göre düğün konseptlerini detaylandırmaya çalıştığımız bu yazının sonunda sizde hayallerinize en çok düğünün zamanına karar vermeniz daha kolay olacaktır.

Ocak – Mart Düğünleri ve Kasım – Aralık Düğünleri

Bu dönemlerdeki düğünler samimi kır düğünleri yerine ihtişamlı salon düğün konseptlerine daha uygundur. Bu aylarda yapılacak düğünlerin en büyük avantajı, sezon dışı olduğu için düğün mekanı ve tarih konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacak olmanızdır. Sezon olmayan zamanlarda düğün mekanları ve organizasyon firmaları bütçe olarak ta daha cazip imkanlar sunabilmektedir. Düğün organizasyonlarındaki süslemelerde çiçek alternatifleri daha sınırlı olacaktır.

Bu düğünlerde görkemli kuyruklarıyla kabarık prenses etekli gelinlikler gibi ihtişamlı modeller daha doğru tercih olabilecektir. 

Kış dönemini temsilen kar taneleri barındıran motifleri davetiyeden, süslemelere çoğu yerde kullanabilirsiniz. 

Klasik düğünlerin dışına çıkarak nar ve kozalak gibi malzemeleri süslemelerde kullanabilirsiniz.

Nisan – Mayıs Düğünlerive Eylül – Ekim Düğünleri

Bu dört ay son dönemlerde en çok tercih edilen düğün zamanlarıdır. Bahar zamanlarının aşığı insanlardansanız bu dönede evlenmelisiniz. 

İlk bahar ve son bahar dönemleri düğün süslemelerinde en çok çiçek seçeneğinin olduğu dönemdir. Organizasyon firmasının önerebileceği çok farklı konseptlerde düğünler tasarlayabilirsiniz. Çok açık tonlardan, pastel tonlara, iddialı renklerden bembeyaz düğün temalarına bu dönemin düğünlerine her tema çok yakışacaktır. Kır düğünlerini yağmur ve soğuk hava ihtimalleri nedeniyle bu dönemde de halen riskli olduğunu aklınızdan çıkarmayın. 

Bu dönemde düğün konseptleri çok çeşitli olduğundan düğününüze de uygun her gelinlik modelini tercih edebileceğiniz aylardır. 

Haziran – Temmuz - Ağustos Düğünleri

Düğün sezonunun en dolu ayları bu zamanlardır. Havaların da verdiği özgürlükle farklı temalardaki kır düğünlerinden, kalabalık havuz başı partilerine her türlü açık hava düğünlerinin yapılabildiği aylardır. Düğününüzü bu dönemde yapmaya kararlıysanız, erkenden yere ve tarihe karar vermenizde fayda vardır, çünkü yoğunluk dolayısıyla hayalinizdeki yer başka çiftler tarafından tutulabilecektir. Bu dönemde düğün mekanların fiyatları daha yüksek olacaktır.

Gelinlik modelinizi uçuş uçuş etekli gelinliklerden, üç boyutlu mine çiçekli danteli gelinlik modellerinden seçebilirsiniz. Ağır saten gelinlik modelleri bu dönemin ruhuna çok ta uygun olmayacaktır.

kır düğünü gelinlik modelleriEN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin