Düğün Hazırlıkları Nasıl Yapılır?

  • 30.07.2019 / 10:11
  • 510

Evlilik; yalnızca imzaların atılmasından ibaret bir süreç değildir. Evlilik töreninin bir de akrabalar, arkadaşlar ve tanıdıklar için düzenlenen eğlence organizasyonu kısmı bulunmaktadır. Bu organizasyona düğün adı verilmektedir. Düğün denilince çoğu genç kızın heyecanlandığını tahmin etmek zor değildir. Bu noktada, düğün hazırlıkları; çoğu çiftin heyecanla ve büyük bir özenle yaptığı aktiviteler olarak gösterilebilir. Peki, düğün hazırlıkları nasıl yapılmalıdır?

düğün hazırlıkları özenle çalışılması gereken bir süreçtir

Düğün Hazırlıklarının Aşamaları

Düğün hazırlıkları; dışarıdan çok korkutucu gözükebilir. Ancak, araştırma yapıldığı takdirde bu süreci kolaylaştırmak mümkündür. Düğün hazırlıkları yaparken ilk olarak düğün bütçesi oluşturulmalıdır. Bunun yanı sıra, davetli listesi hazırlanmalıdır. Bu iki eylem, düğün için yapılması gerekenler noktasında yardımcı olacaktır.

Düğün hazırlıkları yaparken ilk olarak düğün bütçesi oluşturulmalıdır

İkinci etapta ise yemekli bir düğün yapılacaksa uygun bir catering firması aranmalıdır. Ayrıca, vakit kaybetmeden düğün salonu için araştırmalara başlanmalıdır. Çünkü, bilhassa yaz ayları, düğün mevsimi olarak bilinmektedir. Bu aylarda, değil haftasonu, haftaiçi bile boş düğün salonu bulmak imkansıza yakındır. Düğün hazırlıkları denilince kıyafet kısmını unutmamak gerekir. Gelinlik satın mı alınacak yoksa kiralanacak mı gibi detaylara mutlaka karar verilmelidir.

unutulmaz bir düğün için doğru planlama yapmalısınız

Düğün Hazırlıklarında Unutulmaması Gereken Detaylar

Düğün hazırlıkları; oldukça geniş kapsamlı bir süreçtir. En çok altı, en az üç ay önceden bu hazırlıklara başlanması şarttır. Düğün hazırlıkları için çiftlerin ufak bir not defteri alarak düğünle alakalı ufak notlar almaya başlaması gerekir. Bazı kişilerin tercihi, düğün hazırlıkları kapsamında düğün organizasyonu yapan şirketlerle çalışmaktır. Düğün organizasyonu işiyle ilgilenen firmalarla ön görüşmeler yapılmalıdır. Bunun ardından, düğünün hangi tarzda olacağına karar verilmelidir. Yaz aylarında yapılacak bir düğün, kır düğünü şeklinde organize edilebilir. Ancak, çiftlerin genel olarak tercihi, klasik düğün salonunda yapılan bir düğün olmaktadır. Bunun yanı sıra, otelde bir havuz başı düğün yapılması da mümkün olabilir.

havuz başında gerçekleştireceğiniz bir düğünle davetlilerinize unutulmaz bir gün yaşatabilirsiniz

Düğün hazırlıkları kapsamında düğün yeri, davetliler, düğün organizasyonları gibi konular halledildikten sonra evlilik tarihinin netleştirilmesi adına evlendirme dairesine başvuru yapılması ve nikah günü alınması gerekir. Nikah şahitlerinin kim olacağına karar verilmelidir. Son olarak ise balayının nerede geçirileceği planlanır.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin