Düğün Hazırlıkları Öncesi Bilmekte Fayda Var

  • 16.01.2019 / 11:00
  • 1642

* Vereceğiniz Kararları Birlikte Düşünün

Evlilik aslında paylaşmak olarak düşünülür. Dolayısıyla bu özel günde dahil olmak üzere kararlarınızı ve yapmak istediklerinizi ortak olarak kararlaştırmanız gerekiyor. Bu evrede arkadaş ve aile çevrenizdeki kişilerle planlamalar yapmanız eğlenceli gibi gözükse de düğün ve evlilik hazırlıkları siz ve eşiniz için yapılıyor. Bu nedenle eşiniz zevk ve kararlarını da göz ardı etmeden ortak karar almanızda çok büyük fayda var.

* İşinizi Son Dakikaya Bırakmayın

Düğün hazırlıklarınızın tümünün planını önceden yapın, hiçbir şeyi son dakikaya bırakmayın. Çünkü sonradan aklınıza gelebilecek işleri yaparak, sizin için önemli noktaları göz ardı edebilir ve bunun pişmanlığını ilerleyen günlerde yaşayabilirsiniz.

* Ayaklarınız Sağlam Temeller Üzerine Bassın

Stresin artış gösterdiği ve ufak tefek sorunlarla karşılaşacağınız düğün gününüzde tüm bu olumsuzluklara kulağınızı tıkayın. Düğün gününün heyecanını bir kenara bırakarak sadece anı yaşadığınızda, emin olun ki güzel bir gün ve düğün geçireceksiniz. Gerginliklerin esiri olmayın ve aklınızdan her türlü olumsuzluğu çıkarın ve onları düğün gününüzde kafanızın içinde taşımayın. Neticede bu özel günde önemli olan yalnızca bu düğün değil, aksine sadece ve sadece sevgilinizle atacağınız gelecektir.

* Savaşabileceğiniz Kişiler Olacak

Düğün öncesinde sinirleriniz gerilip her şeye karşı hassas bir yapı içerisine girebilirsiniz. Önemli olan insanlar sizi strese sokmaya çalışıp, kararınızı değiştirmenizi istediğinde sakinlik ve kararlığınızı sürdürerek doğru cevapları vermeniz. Sadece başınızı sallayarak kendi doğrularınızı söylemeniz, çözüm odaklı hareket ettiğinizi gösterecektir.

* Aksiliklere Karşı Sakin Olun

Düğün günü, yapmak istediğiniz şeyleri planlayabilirsiniz. Ancak o gün gelişecek olan olayları öncede planlamanız mümkün değil. Havanın yağışlı olması, serin geçmesi, düğün mekanında masa örtülerini yanlış renk olması, pastanızın düşmesi ve nedimelerinizin birinin rahatsızlanması gibi aksiliklerle karşılaşabilirsiniz. Bunlara açık olmanız hem mantıklı karar vermenize hem de düğün gününüzün daha güzel geçmesine yardımcı olacaktır.

* Mutluluğunuzun Tadını Çıkarın

Düğün günü mutluluğunuzu göstereceğiniz en özel andır. O nedenle bugünü hiçbir etkenin bozmasına izin vermemelisiniz. Sevdiğiniz kişinin gözlerinin içine bakarak ve rahat bir şekilde anın tadını çıkarmaya çalışın. Böylelikle gelen tüm misafirlerinizi mutluluğunuzla etkileyebilecek ve düğünü daha keyifle geçirebileceksiniz.

Evlilik hazırlıkları DreamON Blog

* Ayrıntıları Eşinizle İkinize Saklayın

Düğün gününe kadar elbet ki sevdiklerinize ve değer verdiğiniz arkadaş çevrenize yaşadıklarınızı anlatmak isteyebilirsiniz. Ancak unutmayın ki etrafınızda sizin mutluluğunuzda hoşnut olmayacak veya aranızda sorun çıkmasına sebebiyet verebilecek kişiler olabilir. O nedenle her zaman için yaşadığınız özel anlarınızı ve geçirdiğiniz zaman dilimlerini sevdiğinizle kendinize saklamalısınız.

* Nikahta Ayağa Basmak

Nikahta ayağa basmak

Yeni evlenecek çiftler için çok mühim bir mevzudur. Bu aktivite, evliliğin çiftler adına akıbetini belirler. Şöyle ki; kim kimin ayağına daha önce basarsa evde onun sözünün geçeceğine inanılır. Nikah merasimi biter bitmez misafirler 'ayağına bas 'diye haykırışlarla nikaha eğlence ve hareket katarlar.

 

 EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin