Düğün Öncesi Karnınızı Düzleştirecek Besinler

  • 03.04.2019 / 10:54
  • 699

Karnınızın etrafındaki ağırlığı azaltmaya yardımcı olmak için göbeğinizi veya doğru yiyecekleri sıkılaştırıcı egzersizler arıyorsanız, düğününüz öncesi ya da mayo mevsimi için vücudunuzun zamanında en iyi şekilde görünmesini sağlamak için buradayız. Bu sağlıklı yiyecekleri diyetinize dahil ederek, kısa sürede düz bir göbek sahibi olabilirsiniz.

gelinlik modelinizin içinden düz bir karınla muhteşem görünmeyi herkes ister

Aşağıdaki besinlerin, şişkinlik ya da ödemi nasıl önlediğini ve incelme sürecine nasıl katkıda bulunduklarını okuyacaksınız. Tabi ki seçtiğiniz gelinlik modelinin üstünüzde muhteşem durması için ekstra bir çaba içerisindesiniz ancak nu dönemin sonrasında da bu besinleri tüketmeye devam ederek, yaşam biçiminize eklemenizde fayda var.

avokado az da yeseniz tok tutan besinlerden olduğu için hep diyet listelerinde yer alır

Avokado

Avokado da çözünür lifler ve sağlıklı yağlar yüksektir, bu da daha küçük porsiyonlarda daha doygun olmamızı sağlar. Avokado, aynı zamanda vücudunuzu fazla miktarda sodyumdan ve dolayısıyla su ağırlığını atmakta önemli bir rol oynayan potasyum ile doldurulur. 

Süper doyurucu bir kahvaltı için tam bir tost ekmeğine yarım olgunlaşmış bir avokado sürmeyi deneyin ya da öğle yemeğinde salatanıza avokado eklemeyi deneyin.

zencefil düz bir karın için en önemli besinlerdendir

Zencefil

Bu baharatlı kök bilinen en eski doğal mide tedavilerinden biri olması sebepsiz olamaz. Zingibain adı verilen bir sindirim enziminin yüksek olduğu zencefil, proteini parçalama ve sindirim sürecini hızlandırmada son derece etkilidir. Aynı zamanda, güçlü bir anti-bakteriyel ve anti-enflamatuvar yiyecek olarak bilinir, bir başka deyişle bağırsaklarınız için faydalıdır.

Bir avuç soyulmuş zencefil doğrayıp, kaynar suda en az 10 dakika boyunca demleyerek ev yapımı bir çay demlemeyi deneyin. 

popüler bir yaz meyvesi olan karpuz ödemi alır ve tok tutar

Karpuz

Popüler bir yaz meyvesi olan karpuz, yoğun su içeriği (yaklaşık yüzde 90) sayesinde ferahlatıcıdır. Atıştırma olarak bolca karpuz yeme, tuz seviyelerini ayarlaması ve dehidrasyon nedeniyle tuttuğunuz fazla suyu, ödemi temizlemek için mükemmel bir yoldur. 

Her gün birkaç dilim keserek buzdolabında soğutarak yemelisiniz.

Domates

Domates, son derece etkili anti-enflamatuar ve şişkinlik alma etkisine sahip olduğu bilinen antioksidan likopen ile doludur. 

Domatesleri fırında pişirerek sürülebilir kıvama getirirseniz, her yemeğin yanına ekleyebileceğiniz süper kolay ve lezzetli bir garnitür haline getirebilirsiniz.

yulaf zayıflamak isteyenler için olmazsa olmazdır

Yulaf

En çok yulaf ezmesi (şampiyonların glütensiz kahvaltısı da diyebiliriz) olarak tüketilen yulaf, bağırsaklarınızdaki bakterileri dengeler. Bu, sindirim sisteminizi iyileştiren ve şişkinliği azaltmak için harikalar yaratan prebiyotik bir etki olarak bilinir. 

Yulafa sağlıklı bir tatlı olarak ta düşünerek, yemeklerinize ekleyebilirsiniz.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin