Düğün Salonu Seçimi Nasıl Yapılır?

  • 26.07.2019 / 10:01
  • 561

Düğün yapmaya karar verenler için düğün salonu seçimi; önemli bir konudur. Düğün salonu seçimi yaparken öncelikli olarak düğün tarihinin belirlenmesi gerekir. Düğün tarihinin belirlenmesinin ardından bu tarihten en az dört ay önce düğün salonlarının incelenmesi şarttır. Bilhassa yaz aylarında düğün yapmayı planlayanların ivedilikle hareket etmesi gerekir. Herkesin bildiği gibi, yaz ayları, düğün mevsimidir. Bu noktada, istediği düğün salonunun müsait olmadığını görmek istemeyenlerin elini sıkı tutması gerekir. Düğün salonu rezervasyonu, ne kadar önceden yapılırsa, fiyat bakımından bir o kadar avantajlı olacaktır.

düğün salonu seçimi nasıl yapılır

Düğün Salonu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün salonu seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; düğünün konseptinin ne olacağıdır. Bu noktada, çiftlerin kır düğünü mü yoksa salon düğünü mü istediklerine karar vermesi gerekir. Düğününü yaz aylarında yapmak isteyenler için kır düğünü salonları mantıklı bir tercih olabilir. Ancak, havanın müsait olmadığı bir dönemde düğün yapacak kişiler için ise kapalı düğün salonları doğru bir tercihtir. Düğün salonu seçimi için diğer önemli kriter ise davetli sayısıdır. Düğün salonu fiyatı konusunda net bir fikir elde etmek isteyenlerin salon başvurusu öncesinde kaç kişi davet edeceklerini belirlemesi şarttır. Bunun yanı sıra, davetli sayısına uygun bir düğün salonu seçimi yapılması önemli bir detay olacaktır.

düğün için mekan seçerken tarih ve tabi mevsim de önemlidir

Düğün Salonu Seçimini Etkileyen Faktörler

Düğün salonu tutulduktan sonra çiftlerin işinin bittiği söylenemez. Çünkü, düğün salonu haricinde düğün bütçesini etkileyen farklı faktörler bulunmaktadır. Bir düğün salonunun dekorasyon ve masa düzeni gibi hizmetler veriyor olması o salonun tercih edilmesini kolaylaştırır.

düğün salonu seçimi yaparken nelere dikkat etmek gerekir
Bunun yanı sıra, düğün organizasyon firması ile çalışılıp çalışılmayacağı başka bir kriterdir. Düğün fotoğrafçısı ve düğün orkestrasının olup olmayacağı ise düğün bütçesini doğrudan etkilemektedir. Bu ayrıntılar, düğün salonu seçiminin herhangi bir noktasında çiftlerin karşısına çıkacaktır. Günümüzdeki düğün salonlarının bir kısmı, düğün sürecinin her bir detayını çiftler için planlar. Ancak, bazı düğün salonları ise sadece mekan hizmeti sunar. Bir başka deyişle, düğün için gerekli diğer faaliyetler için bir düğün organizasyon şirketiyle çalışmak gereklidir.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin