Düğün Tarihinden Önce Önemli Konular

  • 10.10.2018 / 10:08
  • 1051

Düğün tarihine karar verdiğiniz zaman, artık planlı bir şekilde hareket etmeniz gereken dönemlere girmiş olursunuz. Aklınızda kalması gereken önemli detayları aşağıda toparlamaya çalıştık.

Öncelikle hayallerinizdeki düğün tarzına karar vermeniz gerekir. Abartılı ve şaşalı bir düğün mü yoksa sade bir düğün mü istiyorsunuz? Az sayıda gerçekten yakın çevreniz mi yoksa gerçekten kalabalık bir davetli topluluğu mu? Kır düğünü mü yoksa görkemli bir salon partisi mi? Bunlara artık karar vermeli ve bir düğün organizasyonu firmasıyla anlaşmalısınız.

Bu kararlardan sonra süslemeler için bir karar varmanız gerekir. Burada organizasyon şirketi de sizi yönlendirebilecektir. Düğün süslemelerinin güzelliğini oluşturan çiçekler nasıl olacak? Genelde tercih edilen beyaz renklerin hakim olduğu düğünler olsa da, pudra pembe, mor ya da fuşya renklerin hakim olabildiği düğünlerin her birine ayrı tarz çiçekler ve aranjmanlar yapılıyor. Bu çiçeklere karar verirken aslında düğünün genel ambiyansını ortaya çıkaran ana renklere de karar veriyorsunuz.

Davetlilerinize sunulacak olan, bu özel günün anısını yaşatacak hediye opsiyonları artık çok fazla çeşitli. Bu hatıraları düğününüzdeki masaları süsleyecek biblolardan seçerseniz, düğün organizasyonunu da bir şekilde zenginleştirmiş olursunuz. Bu şekilde dağıtım da daha kolay bir hale gelecektir.

Gelinlik seçiminiz ve tabi damatlık alışverişi çok geç tarihlere bırakılmamalıdır. Damatlık modeli gelinlik modeliyle uyumlu bir model olmalıdır. Klasik ya da modern biri hangi tarz ise diğeri de o tarzda olmalıdır.

Düğününüzde tüm yükünüzü taşıyacak olan gelin ayakkabısının rahat olmasına dikkat etmeyi unutmayın. Neredeyse tüm düğün günü boyunca ayakta olacağınızı unutmayın. Hem rahat hem de şık bir ayakkabı seçimi için gerekirse bir tam gün ayırın. Gelinliğin uzun eteği altında daha az görüneceği için gecenin ilerleyen saatlerinde beyaz spor bir ayakkabıyla değiştirme ihtimali için yakın arkadaşınıza bu ayakkabıyı vermeyi unutmayın.

Düğün organizasyon firmasına tabaklarında düğün konseptinin içerisinde bütünlük sağlaması gerektiğini hatırlatmayı unutmayın. Porselen tabakların renkleri de konseptinize uygun olmalıdır. Ayrıca davetli sayısının ve dolayısıyla düğünün büyüyebilme ihtimalini göz önünde bulundurarak, gerekirse aynı takımlardan daha fazla bulabileceğinize emin olun. Bu konuda son dakika golü yemeyin.

Ülkemizde çok yaygınlığı bulunmasa da evlilik listesi oluşturarak, yeni evinize hediye almak isteyen yakınlarınıza bir ihtiyaç listesi kolaylığı sunabilirsiniz. Bu hem aynı hediyelerden birden fazla gelmesini engelleyecek, hem de gerçek ihtiyaçlarınızın giderilmesini sağlayacaktır. Ev için alışveriş yaparken çok aceleci davranmayın. Beğendiğiniz ürünleri bir mağazadan belirleyebilir ve sevdiklerinizin sizin beğendikleriniz arasından alacakları hediyeyi seçebilirler.

Yeni eviniz için alışverişe eşinizle beraber çıkmalısınız, farklı aile kültürlerinde yetişmiş farklı kişiliklerdeki bireyler olarak ortak kararlar alabilmeniz ilişkinizi daha sağlam bir zemine oturtacak ve ayrıca bütçe planlamasını kolaylaştıracaktır.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin