Düğün telaşını eğlenceye çevirmeye ne dersiniz?

  • 17.03.2018 / 11:57
  • 1132

Yaşı, sosyo-ekonomik durumu, yaşam tarzı, karakteri ya da burcu ne kadar farklı olsa da tüm gelin adaylarının buluştuğu ortak nokta düğün öncesi yaşanan telaştır. Herkes ayrı şeyler söylese de bu süreç gelin adaylarının her birinde farklı bir seyirde ilerlemektedir. Tabi ki her gelin adayında az çok benzeyen ve neredeyse aynı olan ana hatları da bulunur. Önemli olan buralar da neler yapılmalı ve nasıl davranılacağıdır.

Mümkün olabildiğince az stres ve telaşa kapılarak, aslında tüm süreci bir eğlenceye çevirerek az zamanda tüm düğün öncesi işleri yoluna koyabilirsiniz. Elbette ki bunun sırrı doğru planlamadadır.

O özel güne bir sene gibi bir süre var ise;

Organize olabilmek için çok zamana sahipsiniz, ancak yine de ekstra rahat davranıp, işleri boşlamamanız faydalı olacaktır. Düğün hazırlıklarına Avrupa ve ABD gibi batı ülkelerinde en azından bir yıl öncesinden başlanmaktadır. Böyle bir zamanı doğru kullanabilirseniz, her şeyin hayallerinizdeki gibi olabilmesi ihtimaline daha çok yaklaştıracaktır. En çok istediğiniz düğün mekanıyla konuşmalı, yakınlarınıza karar vermiş olduğunuz düğün tarihinden bahsetmelisiniz, çünkü düğünde bir arada olmak isteyeceğiniz davetlileriniz ki özellikle şehirdışında yaşayanların seyahat planlamalarını ayarlamaları gerekir. Eğer bir kilo hedefiniz varsa, diyet yapmaya başlamanız doğru olacaktır. Planlamanızın tüm detaylarını bir takvime dökmeniz ve bu takvime hep sadık kalarak hareket etmeniz, iş yükünüzü ve stresinizi azaltacak, işlerin eğlence kısmına odaklanmanızı sağlayacaktır. İnternetten gelinlik modelleri ve nişanlık modelleri araştırmasına başlamalısınız. Eğer çalışan bir gelin adayıysanız bir yıllık düğün öncesi hazırlık zamanı aslında çok hızlı geçeceğinden, çok ta uzun bir dönem olmadığını farketmenizi sağlayacaktır. İş yoğunluğu içerisinde olan bir gelin adayının tek seçeneği düğün öncesi işlerine çok önceden başlamaktır, tabi kısa sürede gerçekleştirebileceği mucize riskini almak istemiyorsa.

Düğün öncesi hazırlıkları açısından ideal süre, 6 ay;

Hazırlıklar için 6 ay ideal bir süre olarak düşünülebilir. Her türlü işinizi sahiplenecek iki yakın arkadaşınız ve bir iki aile üyenizden kuracağınız, doğru bir mini ekip işleri kolaylaştıracaktır. Düğün telaşınızı eğlenceye çevirecek bu ekiple, belirli aralıklarla kahve ya da yemek için buluşarak, planlama yapıp herkese nelerden sorumlu olacağını paylaştırabilirsiniz. Davtiye ve nikah şekerleri, yüzük çeşitleri, kuaför seçimi konusunda size yardımcı olabileceklerdir. Ekibinizle en azından ayda bir kere bir araya gelerek, kimin hangi işlerin tamamlandığını, hangi işlere yoğunlaşmanız gerektiğini ortaya çıkarabilirsiniz. Bir ekibe ihtiyacınız olduğu aşikardır, ancak arkadaşlarınızdan daha profesyonel kişilerle ilerlemek isterseniz şiketlerle de görüşebilirsiniz. Son yıllarda Türkiye'de de bu servisi verenlerin sayısı artmış durumda. Size en uygun olanı ile anlaşabilir, A’dan Z’ye nasıl bir düğün hayal ettiğinizi paylaşırsınız. Gerisini onlar halledecektir. EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin