Düğününüzde Tüm Yükünüzü Onlar Taşıyacak!

  • 17.03.2018 / 12:20
  • 962

Gelin ayakkabısının rahatlığı yalnızca küçük bir detay gibi görünse de, saatlerce ayakta olacağınız düğün gecenizde, yüzünüzdeki mutlu ifadeyi direkt etkileyecektir.

Gelin ayakkabısı, gelinlik kadar önemli bir konudur. Gelinliğinizin tarzını ve güzelliğini tamamlayan bir unsur olan ayakkabıların da şık olması gerekir. Düğün gününün başrolünde olan gelinin rahat olması için ayakkabı konusunun çok ciddiye alınması gerekir. 

Kuaförden, fotoğraf çekimine, dans pistinden, masaları gezmenize, tebrikleri ayakta kabul edeceğinizi düşünürsek, düğün günü ayaklarınızı gece boyu rahat ettirecek bir gelin ayakkabısı seçmelisiniz. O özel günün çoğunda ayakta olacağınızı ve hatta dans pistinden inmeyeceğinizi düşünürseniz, giydiğinizde hareketlerinizi kısıtlamayacak ve sizi yormayacak bir model bulmalısınız.

Topuklu ayakkabıların vücut duruşunda bambaşka bir hava yarattığı kabul edilen bir gerçek olsa da, topuklu ayakkabıları uzun süre tercih etmek istemiyorsanız, düğün töreninize topuklu bir gelin ayakkabısıyla başlayıp, devamında yedek ayakkabınıza geçiş yapabilirsiniz.

Topuk boyuna karar verirken kesin olarak hesaba katmanız gereken bir diğer konu damadın boyu olmalıdır. Çünkü çift olarak hoş bir görüntü vermeniz fotoğraflar için bile önemlidir. Damatla aranızdaki boy farkı çok ise sorun yaratmayacak topuk boyu, boy farkı az ise hesaplamalara ihtiyaç duyacaktır. Topuk boyunu Damat Bey'e göre ayarlarken, aklınızdaki saç modelinin de boyunuzu daha uzun gösterbileceğini unutmayın.

Gelin ayakkabınızı seçerken, nasıl olsa giydikçe esner diye düşünmeyin, ayaklarınız geç saatlere doğru biraz da olsa şişebilecektir. Gelin ayakkabılarını çorapsız giymemelisiniz ancak çorapsız giyecekseniz ayaklarınızı pudralamanızı önermekteyiz.

Herşeyin muhteşem olmasını istediğiniz düğün gecenizde daha önceden giyip denemediğiniz bir modeli riske etmeyin. Yumuşak derili ve rahat bir ayakkab almanızı ve düğün gecenizden bir hafta kadar önce evde giyerek, rahatlık testine tabi tutmanızı önermekteyiz. En önemli gecede sizi saatler boyunca taşıyacak ve sizinle birlikte dansedecekler.

Gelinliğiniz ve gelin ayakkabılarınız birbirleriyle tam bir uyum içerisinde olmalıdır. Gelinliğiniz sade helen tarzda bir modelse, ayakkabılarınız bol taşlı, çiçekli olmamalı, o da sade olmalıdır. 

Gelinliğinizi almış olduğunuz mağazadan, gelinliğinizde kullanılan dantel ya da işlemelerden ufak parçalar isteyip, bu parçaları ayakkabıcınıza ekleme yapabilecekse sorabilirsiniz. Ancak Gelinlik mağazalarına ayakkabı süslemesi yaptırmanızı önermiyoruz. Deri konusunda uzman olmayan mağazalar, bu dantel parçalarını yapıştırmaya çalıştıklarında, hem ayakkabı da deformasyon yaratabilirler, hem de yapıştırma uygulamalar düğün gecenizde dökülebilecektir. 

Başka bir alternatif ise gelin ayakkabılarınızı, gelinliğinizin kumaşıyla kaplatmaktır. Gelinlik firmanızdan kumaş talep edip, bu kumaşlarla kişiye özel ayakkabı üreten firmaları ziyaret edebilirsiniz.

Gelinlik uzun olduğundan, ayakkabılar da görünmez diye düşünmeyin, yürürken ve dans ederken ayakkabılarınız görünecektir. Ne kadar şık bir model seçerseniz o kadar güzel duracaktır.

Gelinlik modelinizi seçtikten sonra ayakkabı topuk boyuna karar vermeniz gerekir. Gelinlik provanızda, gelin ayakkabınızı yanınızda getirmeniz ve gelinliğinizin etek boyu konusunda kötü bir sürprizle karşılaşmamanızı sağlayacaktır.

Gelin ayakkabınızın altına bekar arkadaşlarınızın isimlerini yazmayı unutmayın. Tabi düğün geceniz sonrasında isimleri silinenlere müjdeyi vermeyi de...

DreamON Blog YazılarıEN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin