Dünya Gelinlik Modası ve Trendleri

  • 11.12.2018 / 11:44
  • 2187

Ekim ayında gerçekleşen 2018 Sonbahar/Kış Koleksiyonlarının sunulduğu New York Gelinlik Modası Haftası kapsamında son trendler belirlendi.

Geçen sezonda etkisini gösteren bazı trendler yerini korumaya devam ederken bir yandan çok cesur yeni akımlar gelinlik modası sahnesinde yerini almış halde..

Ülkemizdeki klasik gelinlik anlayışıyla bağdaşmasa da trendlerin bir süre sonra bizi de yumuşatılmış haliyle etkisi altına alacağına kesin gözüyle bakıyorum.

PRENSES PELERİNİ VE MOTORCU CEKETLERİ

Masal prenseslerinden ilham alınarak tasarlanan pelerinler, kuyruklu gelinlik ya da uzun duvak sevmeyenler fakat gösterişten vazgeçemeyenler için ideal görünüyor. Bu sezonda çoğu tasarımcının koleksiyonunda uzun, kısa ve midi boyda pelerinler fazlasıyla kullanılmış halde.

prenses pelerini ve gelinlik ceketleri

Hem gelinliği iki farklı formatta giyme imkanı veren hem de tamamlayıcı bir parça gibi görünen bu trend ülkemizde de fazlasıyla seviliyor.

gelinlik prenses pelerini ve motorcu ceketi

Pelerinin sevilen bir trend olduğunu fark eden tasarımcılar bu sezon sınırları biraz daha zorlamak istedi ve havalı motorcu ceketlerini de moda sahnesine getirdi.

pelerin modelleri gelinlik ve gelinlik ceketi bolero

Her ne kadar Türkiye’de ceketli gelinlik trendinin çok etkisi olacağına inanmasam da pelerinleri bu sezonda her yerde göreceğimizi tahmin ediyorum.

KOLLARA ÖZGÜRLÜK

omuzları açık bırakan uzun kollu gelinlik modelleri

Çok şık duran fakat hareket kabiliyetini kısıtlayan prenses yakalardan sonra modacılar; düşük omuz seven fakat rahatından vazgeçmek istemeyen gelinleri de düşündü ve ayrı olarak takılan kol detaylı gelinlikler tasarladı. Başka bir deyişle straplez gelinlikler düşük omuzlarla kombin edildi.

omuzları açık bırakan balon kol gelinlik modeli

Bu trendi düşük omuz(Off the shoulder) modellerin evrimi olarak değerlendirebiliriz. Hem romantik görünen, hem de rahatlık sağlayan bu trendin hem tasarımcıları, hem de gelinleri çok mutlu edeceğine eminim.

MİDİ BOY BALON ETEKLER

Bu trend Audrey Hepburn hayranları için geliyor.50’lerin Kraliçesi’nin gardırobundan fırlamış gibi gelen bu trend birkaç sezondur yerini koruyan midi boya yeni bir boyut kazandırıyor. Evlenirken casual chic görünüm tercih edenler için ideal.

midi boy balon etek gelinlik modeli

Eskiden sadece birkaç tasarımcının koleksiyonunda olan bu trend, bu sezon tüm tasarımcıların gözdesi, hemen hemen tüm koleksiyonlarda her çeşidini bulmak mümkün..

midi boy balon etek beyaz elbise

BLUSH TADINDA

Bildiğiniz gibi birkaç sezondur aramıza katılan ve uzunca bir süre gideceğine inanmadığım renkli gelinlikler bu sezonda kendisini gösteriyor. Pembe ve ten rengi trendine uygun olarak blush tonu bu sezonun en hit renklerinden.

Blush gelinlik modeli 2019

Zihinlerde romantizmi vurgulayan bu trendin toz pembeden, şeftali tonuna, ten renginden, kemik tonuna kadar birçok versiyonuyla karşılaşacağız gibi görünüyor.

blush rengi gelinlik pudra pembe gelinlik modelleri

BACAKLAR DIŞARI

Gösterişin abartısına kaçan Lübnanlı tasarımcılar bir yana dursun, less is more felsefesindeki yenilikçi tasarımcılar gelinliği geleneksellikten çıkarma ve yeni bir algı oluşturma çabasında..

yıtrmaçlı gelinlik modeli

Geçen sezonda ilgi çeken yırtmaçlar bu sezon yerini mini etek ve şortlara bırakacak gibi görünüyor..  Cesur ve yenilikçi gelinler ve klasiklerden sıkılanlar için mini şortlar yeni bir soluk olacağa benziyor.

bacaklar dışarı kısa gelinlik modelleri 2019

Ülkemizde bunun herhangi birinden ilgi görüp görmeyeceği ise benim için bile bir merak konusu..

DÜĞÜN PANTOLONU

Düğün pantolonu gelinlik

Çılgınlığın volümünü açan tasarımcılar bu sezon gelinlere pantolon giydirmekte..

Zamanının stil ikonlarından olan ve düğününde beyaz smokin tercih eden Bianca Jagger’dan ilham alınarak gündeme tekrardan gelen bu trend Arap tasarımcıların bile koleksiyonlarında yer almaya cüret gösterdi.

Pantolon tarzı gelinlik modeli

Uzun bacak ve mükemmel fizik isteyen bu cesur trendin özellikle dantel olan versiyonları benim bile kalbimi fethetmiş halde..

OMUZ KURDELELERİ

Gelinlikte Omuz kurdeleleri

Kurdeleler aslında gelinlikte fazlasıyla kullanılan bir detay fakat ilk defa omuz üstüne çıkarak kendine yeni bir yer edinmiş ve bu şekilde trend olmuş halde..

Omuz kurdelalı gelinlik modelleri

Hem düz siluetlerde, hem de kabarık eteklerde farklı materyallerden çeşitli versiyonlarını bol bol göreceğiz.

SADE VE MODERN

Modern kesim gelinlik modelleri 2019

Çoğu zaman sadelik en iyi seçenektir. Abartılardan ve kurallardan uzak bu modern görünümün yaratılmasının sebeb, 90’ların hasret kaldığımız minimalist yaklaşımına duyulan özlem..

En sade gelinlik modelleri DreamON mağazalarında

Bu trendde kumaş ve dikim kalitesi ön planda ve gelinlik asla gelinin önüne geçemez halde..

Sade ve Modern Gelinlik Modelleri

 

 EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin