Düşler arabasını süsleme zamanı...

  • 17.03.2018 / 12:03
  • 964

Gelinlik giymiş bir kadının insanlarda uyandırdığı hoş duygular kadar gelin arabasının da iddialı ve güzel oluşu benzer etkiler yaratabilmektedir. Gelin arabası önemlidir...

Gelin arabasını süslemek, ne zaman başladığını pek bilmesek te artık tam anlamı ile gelenek haline geldi diyebiliriz. Araba süsleme konusunda çiçekçinizden yardım alabilirsiniz, çiçekçi ya da organizasyon firması size örnek olabilecek fotoğraflar gösterecektir. Gelin arabaları çiçeklerle süslenebileceği gibi kumaş, tül ve çeşitli aksesuarlar da kullanılarak farklı uygulamalar yapılabilir..

Teknolojinin de yardımızyla gelin arabasını daha çok gece yapılan düğün organizasyonlarında lazer ve ışıklarla süslemek de yaygın uygulamalar haline geldi. Çoğunlukla gelin hanım ve damat beyin isimlerinin baş harflerinin yazıldığı lazerli ışıklandırmalarda ‘Seni seviyorum’, ‘Henüz evlendik’ şeklinde yazılar da tercih edilebiliyor.

Süslemelerden pek hoşlanmıyor ancak gelin konvoyu eşliğinde nikah töreninize gitmeyi tercih ediyorsanız, Gelin arabasının yan aynalarına havlu veya kurdela bağlayabilirsiniz. Süslemeye göndereceğiniz aracınız adına önemli olan birkaç konuyu unutmamalısınız.

Gelin arabası yıkatıp, süsleme için çiçek firmasına erken bir saatte teslim edilmelidir.. Süsleme talebinize göre uygulamaların birden fazla saat sürebileceğini unutmadan, süslemeyi yapa firmayla teslim ve geri alma konusunda önceden, net olarak anlaşmayı unutmayın. Bu işi son güne bırakmamamanız yararlı olacaktır. Ayrıca gelin arabası süslenirken örnek olarak gelin buketinizin fotoğrafını göstermeniz, her şeyin birbiriyle bütün haline gelmesini sağlayacaktır.

En önemli gün için en güzel aracı seçme zamanı

Şimdi sırada sizi yaşamınızın en mutlu ve en heyecanlı gecesine taşıyacak; her daim şık, sevimli ve bir o kadar da lüks olan, gelin arabasının seçimi var. Düğününüz için uygun arabayı seçerken en önemli nokta istediğiniz arabanın boşta olması ya da tedarik edilebilmesi için gerekli zamanın olmasıdır. Bu nedenle erken davranmanızda fayda vardır..

Eğer profesyonel olarak bu işi yapan bir araba kiralama şirketi çalışacaksanız, karşınıza birçok farklı seçenek sunacak olan bu firmalardan ilk isteğiniz, düğün temanızı önemsemeleri olacaktır. Eğer düğün merasiminiz için hoş bir mekanda gerçekleşecek ve klasik bir düğün düşlüyorsanız, 1950 ya da 1960 model koleksiyon arabalar, bu unutulmaz yolculuğunuza keyif katacaktır. Ya da klasik bir at arabası da bu seçenekler arasında yer alıp, düğün yolunda oldukça romantik bir ortam oluşturabilir.

Bir kır düğünü planlıyorsanız, daha basit bir araba seçmeniz gerekir. Ama daha iddialı olmak ister ve nostaljik bir hava yaratalım derseniz antika bir Chevrolet ya da eski model bir Jaguarı tercih edebilirsiniz. Ya da masraftan kaçmayarak iddialı ve klas bir havayla düğününüze ulaşmak istiyorsanız bembeyaz bir limuzin mükemmel bir seçim olacaktır. Böylece eşinizle yapacağınız ilk romantik yolculuğun keyfine Limuzin de kısa bir gezinti ile varabilirsiniz.

Gelin konvoyu

Gelin arabası, merasimin yapılacağı mekana doğru yol alırken ya da gelin ve damat mekandan ayrılıyorken misafirler de bu yol boyunca arabayı takip etmek isteyecektir. Düğün arabasını takip ederek, konvoy yapmak yakınlarınız için organizasyonun en keyifli kısmı... Unutmayın, konvoy sadece sizi ve davetlilerinizi değil, aynı zamanda konvoyu gören herkesi mutlu eder.

Konvoylar ve kalabalıklar eşliğinde değil de daha sakin ve sessiz bir ortamda düğün alanınıza gitmeyi tercih etseniz bile, bu yolculuğu evlilikten önceki son saatlerinizde keyifli bir geziye de dönüştürebilirsiniz. Gelin arabası içerisinde gelin ve damadın hoş sürprizlerle biraz da heyecan yatıştırma olanağı sağlamak için arabaya şampanya alabilirsiniz. İçki içmekten hoşlanmıyor ve tercih etmiyorsanız bunun yerine gelin arabaya bindiği anda ortak şarkınızın çalmasını sağlayarak duygulu ve size özel anlar yaratabilirsiniz.

 

DreamON Blog YazılarıEN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin