Evlilik Aşkı Öldürüyor mu?

  • 19.02.2019 / 14:03
  • 766

Senin ailen, benim ailem, senin çevren onu yaptı, benim çevrem bunu yaptı; herşeyi ben yaptım!, sen hiçbirsey yapmıyorsun!, tek yorulan ben oluyorum!...

Nikah ve düğün öncesinde başlayan tüm bu kargaşalar yeni evlenecek çiftlerin yaşadığı başlıca sorunlar arasında yer alıyor. Büyük umut ve hayallerle bir yuva kurmaya hazırlanan adayların çoğunu evliliği bu sebeplerden dolayı hasar görüyor. Beklentiler ve istekler çoğaldıkça adaylar tanınmayacak hale gelebiliyor. Peki tartışmalar sebep olan faktörleri hiç düşündünüz mü?

1- Çevre Faktörü

Evlilik toplum tarafından adaylara olması gerektiğinde fazla sorumluluk yükleyerek adayları maddi ve manevi içinden çıkılmaz bir durum içerisine sokmakla kalmayıp iki kişinin birlikteliği çevre için yaşanacak zorunluluk haline getiriliyor ve evliliğin ilk sorunları maalesef bu faktörden kaynaklanıyor.

2- Hayatın Değişmesi

İnsanlar her ne kadar birbirlerini sevip, tanımış olurlarsa olsunlar evlilik ortak alanların daha çok olmasını gerektirir. Yediğiniz yemekler, haftasonu etkinlikleri, arkadaşlarınız, işiniz herşey birbirine uyumlu olmalı. Yani kısaca evlilik öncesi adayların bir değişime açık olması gerekir ki, daha uzun soluklu ve iyi bir ilişki sürdürülebilsin.

Evlilik aşkı öldürür mü? ama neden, işte bu düşünmeye değer

3- Aile Faktörü

Her aile çocuğunun evliliğinin maddi manevi kusursuz olmasını hayal eder, fakat böyle bir şey mümkün değil. Evliliği aslında güzel ve eşsiz yapan zor zamanlar karşılıklı anlayış ve fedakarlıktır, tabi ki karşılıklı olduğunda. İki kişilik güzel bir ekip hiç fena bir fikir değil aslında.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin