Evlilik hazırlıkları koşturmasına en güzel ara: Filmler

  • 17.03.2018 / 13:44
  • 1490

Nikah işlemleri, düğün hazırlıkları derken stres ve heyecandan ötürü çok yoruldunuz değil mi? Biraz nefes almaya ne dersiniz? Bir kız partisi düzenleyin, tüm arkadaşlarınızı toplayın ve patlamış mısırlarınızı hazır edin. Size düğün telaşını eğlenceye çevirecek, evlilik ve aşk üzerine artık birer klasik haline gelmiş birkaç film önerimiz var. Keyfini çıkarın.

KAÇAK GELİN (Runaway Bride)
Herkes için doğru biri var mıdır?

Gary Marshal’ın yönettiği ve Julia Roberts ile Richard Gere’ın oynadığı Pretty Woman (Özel Bir Kadın) çok beğeni toplamıştı. Bu üçlü birkaç yıldan sonra tekrar bir araya geldi Runaway Bride’ı hazırladı. Film Amerika’da romantik komediler türünde şimdiye kadar yapılmış en fazla hasılata sahip oldu. Ike Graham New York’ta bir gazetecidir ve ciddi sorunları vardır. Patronu eski karısıdır, yazı yazmak için gerekli ilham perisini kaybetmiştir ve çok kısa zamanda bir yazı hazırlaması gerekmektedir. Ike Marryland’de bir kasabada sık sık nişanlanan fakat düğünlerinden devamlı kaçan Maggi Carpenter hakkında bir haber duyar ve onunla ilgili bir yazı dizisi hazırlamaya karar verir.
IMDB Puanı : 5.5

ÖLÜ GELİN (Corpse Bride)
Ölümsüz aşkın hikayesi

Victor Van Dort kısa süre sonra güzel Victoria ile evlenecektir. Ancak genç adam kendini henüz evlenmeye hazır biri gibi  hissetmemektedir. Kendi kendine yüzük takma provası yaparken yüzüğü yanlışlıkla Ölü Gelin’in parmağına takıverir ve apar topar Ölüler Diyarı’na götürülür. Ölüler Diyarı’ndaki hayat Yaşayanların Dünyası’nın sıkıcılığından uzak ve çok daha eğlenceli bir yerdir. Yine de hiçbir şey Victor’un Victoria’ya kavuşmasına engel olamaycaktır.

IMDB Puanı : 7.4

 

ŞAHANE BEKAR (The Bachelor)
Gerçek aşkın değeri keşfedilmek üzere

Jimmie Shannon özgürlüğüne yaşamaktan daha çok önem vermektedir. Yaşıtı olan erkek arkadaşları hatta en yakın dostu Marco bile nikah yüzüklerini takmışken Jimmie hala kısa beraberliklerle geçen hayatını sürdürmekte ve ‘doğru kişi’ yi aramakla uğraşmamaktadır. Fakat hiç beklemediği bir anda Anne ile karşılaşır ve ona aşık olur. Üç yıllık beraberliklerinden sonra, bağlılık duygusunun getirdiği baskıya dayanamaz ve isteksiz de olsa romantik bir anda Anne’e evlilik teklifini yapar. Jimmie’nin kararsızlığını farkeden ve bu yarım yamalak ve inandırıcı olmayan evlilik teklifine kızan Anne, teklifi reddeder.

IMDB Puanı : 5.0

 

EVLİLİK TEKLİFİ (The Proposal)
Gel de evlenme!

Bir kitap editörü, ülkede kalabilmek için erkek asistanıyla evlenmek zorundadır. Yeni çift, çocuğun ailesi ile tanışmak üzere Alaska’ya yolculuk yaptıklarında, sürpriz bir düğünle karşılaşırlar ancak peşlerindeki göçmenlik bürosu yetkililerini başlarından savmak için bu plâna sonuna kadar bağlı kalmak zorundadırlar.

IMDB Puanı : 6.7

 

EN İYİ ARKADAŞIM EVLENİYOR
Aşkı kaybedince mi anlarız?

Julianne Potter ve Michael, eğer uzun süre kimseyle evlenemezlerse birbirleriyle evleneceklerine dair bir anlaşma yaparlar. Ancak Michael, Kimberly ile evlenmeye karar verince onu kıskanan ve aslında ona içten içe aşık olan Julianne, bu evlilik planını bozmak için işe koyulur. Evliliğe sadece 4 gün kalmıştır ve Julianne, onları ayırmak için elinden gelen herşeyi yapacaktır.

IMDB Puanı : 6.2


GELİNLER SAVAŞI (Bride Wars)
İyi olan kazansın.

Çok yakın iki arkadaş olan Liv ve Emma, çocukluklarından beri evlenip gelin olacakları o günün hayalini kurmaktadırlar. Düğün hayalleri içerisinde ikisinin de vazgeçemediği tek ayrıntı, New York’un en ünlü düğün mekanı The Plaza Hotel’de evlenmektir. 26 yaşına geldiklerinde ikisi de evlenme teklifi alır. Hayallerini gerçekleştirmek ve muratlarına ermek üzereyken evlilik danışmanlığı ofisinde yapılan bir hata sonucu aynı gün evleneceklerini öğrenirler! Hangisinin The Plaza Hotel’de evleneceği savaşı kimin kazanacağına bağlıdır. Bundan sonra, iyi olan gelin kazanacaktır!

IMDB Puanı : 5.5EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin