Gelin Ayakkabısı: Rahatlık mı yoksa Şıklık mı?

  • 12.06.2019 / 07:36
  • 1152

Düğün gecesi; yorgun ama bir o kadar daha hareketli ve telaşlı geçeceği için gelin ayakkabısı seçimimizi en doğru şekilde yapmalıyız. 

Öncelikle şuna karar vermeliyiz; Rahatlık mı yoksa Şıklık mı? 

gelinlik ayakkabısında karar verin rahatlık mı yoksa şıklık mı

Günlük hayatımızda bile ayakkabının rahatlığı ve konforu her zaman önem taşımıştır. Tartışmasız düğün gecesi için seçtiğimiz ayakkabıya daha fazla özen göstermemiz gerekiyor. Ayakkabının topuk boyu en önemli etmenlerden biridir. Rahat etmeniz açısından; 3 veya 4 cm platform 12 cm topuklu ayakkabı giymeniz sizin için ideal bir tercih olacaktır. 

Eğer platformlu ayakkabı sevmiyorsanız, görünüş olarak size hitap etmiyorsa gizli platformda olan ayakkabı tercih edebilirsiniz. Ayakkabınızın gelinlik modelinizle aynı renkte olmasına özen göstermelisiniz. Saçınızda aksesuar kullanmayacaksanız eğer ayakkabınızı daha gösterişli seçebilirsiniz. 

gelin ayakkabınızı gelinlik modelinizin rengine göre seçmeye özen gösterin

Tercih ettiğiniz ayakkabınızın kısa sürede deforme olmasını istemiyorsanız çivi topuk adı verilen modellerin yerine, orta kalın veya kalın topuk tercih edebilirsiniz. 

Gelin ayakkabıları arasında süet, deri ve saten modeller günümüzde tüm gelinlerin tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra; deri, rugan ve süet ayakkabılarda açılma payı yoktur. Tercihiniz bu yöndeyse eğer; ayağınızı sıkan ya da ayağınıza bol gelen bir ürünü tercih etmeyin. 

Ayakkabınızı aldıktan sonra evde ayakkabı sık sık prova yapıp; rahatlığını test edebilirisiniz. 

gelin ayakkabısını gelinlik modelinizin renginde seçmelisiniz

Bu tatlı yorgunlukların ve koşuşturmaların arasında yanlış ayakkabı tercihi yapmış olasılığını düşünüp; yanınızda bir yedek ayakkabı bulundurmalısınız. 

Gelinlik tercihimizi yaptıktan hemen sonra ayakkabı tercihinizi de hemen yapmalısınız. Çünkü gelinliğimizin boy ölçüleri aldığımız ayakkabıyla orantılı olacağı için son provada ayakkabımız yanımızda olması gerekecektir.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin