Gelin Diyetlerinde Zerdeçal’ın Önemi

  • 04.04.2019 / 10:53
  • 642

Zerdeçal deyince herkesin aklına lezzetli Hint yemeklerinde bolca kullanılan baharat görüntüleri ve tatları geliyor. Zerdeçal Güneybatı Hindistan’a özgü olsa da bitki olarak zencefil ailesinin bir parçasıdır. En yaygın baharat olarak bulunur ve binlerce yıldır Asya’da anti-enflamatuvar tedavi olarak kullanılmıştır. Diyetinize parlak turuncu renkte bir toz eklemek beyin gücünüzün artmasına, karaciğer fonksiyonlarınızın daha sağlıklı çalışmasına, kas ağrılarının hafifletilmesine ve potansiyel olarak kanser hücrelerinin büyümesinin yavaşlamasına yardımcı olabilir. Aklınız, bedeniniz ve güzelliğiniz bu doğal içeriğin yararlarından faydalanacaktır. Düğün öncesi stresli hazırlık döneminde gelinler diyet listeleri hazırlarlar. Gelinlik modelinizi seçmeden önce düğün diyetinizde zerdeçal’ı kullanmayı unutmayın, Etkilerine inanamayacaksınız. 

Zerdeçal gelin diyetlerinde yer alması gereken bir baharat

Hafıza

Bu çalışmaya göre, zerdeçalda bulunan bir bileşik olan kurkumin'in günde iki dozu kişinin hafızasını ve ruh halini artırma yeteneğine sahiptir. Ayrıca depresyon semptomlarını iyileştirdiği bile bilinmektedir. Tozu sabah çayınıza veya kahvenize eklemenizi ve öğünlerinizi gün boyu baharatlandırmak için kullanmanızı öneririz.

Vücut

Zerdeçal, aktif bileşeni olan Kurkumin pigmenti, iltihabı azaltmak, ağrı düzeylerini düşürmek ve şişlikten kaynaklanan baş ağrılarını hafifletmek için en iyi olarak bilinmektedir. Diğer vücut sıkıntıları ve yaraların iyileşmesini hızlandırmaya yardımcı olmakta ve kalp hastalığı riskini azaltmaktır.

Güzellik

Yukarıda bahsettiğimiz güçlü etken madde, anti-enflamatuar ve antioksidan olarak işlev gördüğünden, cildinize kesinlikle iyi gelecektir. Zerdeçal baharatı ile lekelerini yok etmeyi hedefleyebilirsiniz; yüzünüz ve boynunuza detoks etkisi yapacak, donukluğu azaltacak, ince çizgileri ve çatlakları azaltacaktır. Başka bir deyişle: daha parlak, daha iyi cilt. Ve buna kim karşı koyabilir?

Zencefil ailesine ait bir baharat olan zerdeçalın faydaları saymakla bitmiyorEN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin