Gelinliğin dekolte kısmına nasıl makyaj yapılır?

  • 17.03.2018 / 11:38
  • 1400

Her birimizin ten tonları birbirinden farklıdır, ancak tüm ten tonlarındaki kadınların hepsinin de dekolte bölgelerine de makyaj uygulanması gerekmektedir. Bunun nedeni boyun kısmının yukarısında uygulanmış makyajın çizik halinde boyunda bitmemesi, bir bütünlük yaratması gerkliliğidir. 

Pürüzsüz bir tende hafif pudralar ve ışıltı yeterli olacaktır. Ancak dekolte bölgenizde eğer hafif pürüzler bulunuyorsa, bunları fondöten uygulamasıyla kapattırmanız mantıklı olacaktır. Fondötenin üzerine ince bir pudra sürülebilir. Vücudunuzunda da yüzünüze kullanılan rengin aynısı kullanılmalıdır. Son olarak ta teninize ışıltı kullanılabilir. Bu da bütün düğün gecenizde vücudunuza güzel bir ışıltı sağlayacaktır.

Çoğu kimse hoşlanmasa da eğer siz hoşlanıyorsanız hafif sim de kullanılabilirsiniz. Pudra sürülürken ayrıca kollara da dikkat etmek gerekir. Eğer kolun iç tarafına sürülmesi durumunda, gelinliğiniz lekelenebilecektir.. Pudrayı kolunuzun dıştan dirseğe kadar olan kısmına sürdürün. Ayrıca duvağınızın kirlenmemesi için sırtınıza da pudra sürülürken yarım sürdürmelisiniz. 

 

En güzel dekolteli gelinlik modelleri ve muhteşem abiye modellerini DremaON mağazalarından takip edebilirsiniz.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin