Gelinliğinizi Seçerken Aklınızda Bulunsun!

  • 17.03.2018 / 13:14
  • 127

Her genç kız en mutlu gününde bir prenses gibi olmayı hayal eder. Ama unutmayın; herhangi bir masal değil bu, kendi masalınız. Seçimleriniz kişiliğinizi, hayat tarzınızı ve hayallerinizi yansıtmalı. Yani kısacası sizi..

Gelinliğinizi seçerken en önemli etken vücut tipiniz olmalı ve tabiki töreninizin yapılacağı mekanın konseptine göre seçim yapmak size daha rahat bir gün yaşatacaktır. Her gelinin, çocukluğundan itibaren hayalini kurduğu bir gelinlik vardır.Fakat bazen bu üzerinizde hayal ettiğiniz gibi  durmaz. Böyle bir durumda sakın moralinizi bozmayın. Her vücut tipine uygun bir gelinlik mutlaka vardır.

V TİPİ
Geniş omuzlu ve kemikli yapılı gelinlerimiz V-tipi diye tabir ettiğimiz kategoriye giriyor. Bu vücut tipindeki gelinlerimiz straplez gelinliklerden özellikle kaçınmalı, omuzları bölen askılı modeller tercih etmeliler. Köprücük kemiğinden şikayet eden gelinlerimiz ise, tercihlerini V yakalı
ve boyundan bağlı modellerden kullanmalılar.

H TİPİ
H tipindeki gelinlerimiz; yuvarlak hatlara sahip olmayan, vücut tipi düz ve bel kısmı geniş olan gelinlerimizdir. H tipindeki gelinlikler için önerdiğimiz modeler, prenses yakalı, omuz askılı ya da mini omuzlu modeller oluyor. Bu modellerde küçük bir hileyle, omuz daha geniş durduğundan bel kısmı olduğundan daha ince görünecektir. H tipindeki gelinlerimiz için önerdiğimiz gelinliklerde etekler genellikle düz iniyor yani az kabarık modeller bu tipi daha rahat yakalıyor. Göğüs altına ilave edilmiş bir bant yada kurdelede bu görünümün tamamlayıcılarından.

 

 

EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin