Gelinliğinizi Vücut tipinize göre seçin

  • 09.10.2018 / 07:39
  • 1025

Gelinlikle ilgili hayalleri her ne kadar benzese de her kadının vücut tipi birbirinden farklıdır. En güzel gelinlik bile yanlış düğün teması ve yanlış beden tipinde çok sıradan bir hale dönüşebiliyor. DreamON mağazalarından uzman satış danışmanlarından edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Mükemmel planlanmakta olan düğününde, aynı uyumu gelinliğiyle de yakalamayı isteyen gelin adayları, gelinliklerini seçerken yalnızca günün modası ve kendi beğenilerini düşünmemeli, kendi vücut tipini de göz önünde bulundurmalıdır. Bazen her ne kadar resimlerde görüp tam bana göre dediğiniz gelinlik modelleri giydiğinizde kötü durabiliyor. Genelde bu durumu vücut yapınıza uygun olmayan modelleri denediğinizde yaşarsınız.

Kataloglarda, dergilerde veya internette takip ettiğiniz o muhteşem ölçülerdeki mankenlerin üzerinde çok muntazam duran özel gelinlikler her vücut tipinde aynı görüntüyü veremiyor. Gelinlik modellerini gruplamaya çalışırsak; prenses etek, balık formu, A kesimi ve dar A kesimi olan helen modeller ön plana çıkar.

Prenses etek gelinlik modellerini her ne kadar platform topuklarla boyu uzun gösterebilir olmasına karşın çok kısa boylu gelinlerin giymesini tavsiye etmiyoruz. Çünkü kabarık etekli gelinlik modellerinde, vücudun çeşitli yerlerindeki uyumsuzluk olarak ta adlandıracağımız proporsiyon bozukluğu sebebiyle üst beden kabarık eteğe göre gömülü bir görüntü verebilir. Prenses etek gelinlikleri daha çok bel bölgesi kalın olan gelinlere önerilir, çünkü belden itibaren genişleyen kabarık etek bel bölümünde bir göz yanılgısına yol açarak beli daha ince gösterir.

Balık etekli gelinlik modellerini bel ve kalça bölgeleri geniş olan gelin adaylarına asla önermeyiz, çünkü belden itibaren tüm kusurları ön plana çıkarabilecek bir kesimdir.

Boyu daha uzun gösteren A kesimi gelinlik modelleri ve helen modelleri, bel ve kalça genişliklerini dert eden gelinler için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Özellikle helenistik gelinlik modelleri göğüs altından itibaren genişleyen etek yapılarıyla geniş kalçaları gizleyecektir.

Gelinlik modelinin, beden tipine uygunluğunun yanında tüm düğün konseptiyle uyumlu olması o özel günde her şeyin muhteşem olmasını sağlayacaktır. 

 EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin