Gelinlik alışverişine çıkmadan aklınızda bulunsun

  • 09.10.2018 / 10:01
  • 901

1) Hafta Sonu Yerine Hafta İçi Bir Güne Erken Saatte Randevu Alın

Eğer işleriniz elveriyorsa gelinlik alışverişi için hafta sonunu tercih etmeyin. Tüm gelinlik mağazaları için en yoğun günler hafta sonlarıdır. En iyi hizmeti alabilmek için mağazalardan hafta içi bir günde erken saatlerde alacağınız bir randevu daha enerjik, daha sabırlı ve daha ilgili satış danışmanlarıyla muhatap olmanızı sağlayacaktır.

2) Gelinlik Alışverişine Gerçekten Yanınızda Olmasını İstediklerinizle Gidin

Gelinlik alışverişi için asla yalnız gitmeyin. Ancak gelinlik seçiminde beraber gideceğiniz kişi sayısının çok olması tüm karar süreçlerinizi ve kafanızı karıştıracaktır. Az ama öz sözü burada devreye girebilir. Fikirlerini önemsediğiniz ve zevkine güvendiğiniz bir, en fazla iki kişiyi çağırmanız yeterli olacaktır. Ekibinizi küçük tutmanız bu alışverişi büyük bir keyif haline getirebilecektir.

3) Bakımlı Olduğunuz Bir Gün Gelinlik Deneyin 

En muhteşem gelinlikler bile, sizin ışığınızın az olduğu bir günde çok güzel durmayacaktır. Gelinlik alışverişine yataktan kalktığınız gibi giderseniz, aynaya baktığınızda siz de denediğiniz modelden memnun olmazsınız. Saçınız ve makyajınız hep yaptığınız gibi olmalı. 

4) Gelinlik Denemeye Doğru İç Çamaşırı İle Gitmelisiniz 

Günlük desenli iç çamaşırlarınızla gelinlik denemeniz, seçimlerinizi zorlaştıracak, sizi rahatsız edebilecek görüntülere neden olabilecektir. Ten rengi askısız bir sütyen ve dikişsiz g-string gelinlik deneyeceğiniz gün için en doğru kombindir. Böylece yalnızca gelinlik modellerine odaklanabileceksiniz.

5) Vücut Tipinizi Bilerek Gelinlik Modellerine Odaklanın

En muhteşem gelinlik modeli bile sizin vücut tipinize uygun bir model değilse, sizde kötü duracaktır. Gelinliğinizi vücudunuzun en geniş bölgesinden hareketle seçmelisiniz. A kesim gelinlik modelleri bel ve kalçalarınızı, prenses etekli kabarık gelinlikler bel bölgenizi daha ince gösterecektir. DreamON mağazalarındaki gelinlik konusunda uzman danışmanlar size yardımcı olacaktır. 

6) Düğün Günü Giyeceğiniz Ayakkabılara Erken Karar Vermelisiniz

Gelinliğinize karar verdiniz. Prova tarihi geldiğinde düğününüzde giyeceğiniz ayakkabılarla gitmelisiniz. Gelinliğinizin etek boyu ayakkabınıza göre ayarlanmalıdır. Yoksa en muhteşem gelinlik bile kötü bir görüntü ortaya çıkarabilecektir.

7) Gelinlik Modelinize de Erken Karara Vermelisiniz

Bu keyifli alışverişi stressiz ve huzurlu bir şekilde yaşamak istiyorsanız, düğün tarihinden en az 3 ya da 5 ay önce gelinlik seçiminizi yapmalısınız. Tercihinizi kesinlikle son haftalara bırakmayın.

8) Merdiven Altı terzilerinden Uzak Durun 

Gelinlik alışverişinde gelinlerin karşısına en çok çıkan seçeneklerden biri de “her modeli dikeriz” diyen küçük yerlerdir. Gelinlik sektöründe merdiven altı terzileri olarak ta adlandırılan bu yerler, gelinlere istedikleri resimden, her türlü modeli çok uygun fiyatlara dikebileceklerini iddia ederler. Çok sayıda provayla, her aşamada hayallerinizi farklı bir şekilde yıkabilecektir. Yetişmedi bahanesiyle düğün günü teslim edilen kötü bir gelinlikle düğün gününüz kabusa dönüşebilir.

 Gerçek bir moda tasarımcısıyla çalışacak bütçeniz yoksa markaların hazır modellerinde ufak değişiklikler yaparak ilerlemeniz, gelinliğinizi riske atmamanızı sağlayacaktır.

9) Gelinliğinizi Almak İçin İmza Atmadan Önce Seçiminizden Emin Olun

Gelinlik alışverişlerinde ücretin bir bölümünü kaparo olarak önden verdiğiniz için, kararınızdan emin olmalısınız. Sipariş verdikten ya da tadilat uygulamaları yaptırdıktan sonra, üründe ciddi bir sıkıntı yoksa ödemenizi geri almanız çok mümkün olmayacaktır.

10) Diyet Yapayım Diye Sağlığınızdan Olmayın

Düğün gecenizden birkaç hafta önce ölüm orucu tarzı bir diyet programı size cazip gelse de çok mantıklı değildir. Düğün öncesi herhangi bir hastalık stresini inanılmaz seviyelere çıkarabilecektir. Her zaman ki rejim planınıza ilerlemeniz ya da kilo hedefiniz varsa bunu aylara yaymanız daha uygun olacaktır. Gelinliğinizle son provanızdan sonra çok kilo değişimleri yaşamamalısınız.

en güzel gelinlik modelleri DreamON mağazalarındaEN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin