Gelinlik Alışverişine Çıkmadan Önce

  • 08.09.2018 / 11:28
  • 888

Hayatınızın en özel gününde giyeceğiniz gelinlik modeli, hem içindeyken sizi çok mutlu hissettirmeli hem de davetlilere ne kadar güzel olduğunuz hakkında konuşturmalıdır. Düğün alışverişinin belki de en önemli ve keyifli kısmı olan gelinlik alımına çıkmadan önce önerilerimizi dinlemenizde fayda var.

* Beğenilerinizi Not Edin

Beğendiğiniz markaları ve takip ettiğiniz tasarımcıların internet sayfalarında bolca gezerek, birbirinden farklı gelinlik tarzlarını ve gelinlik modellerini incelemiş olmalı, beğendiğiniz modellerin notlarını almalısınız. Gelinlik alışverişine çıkmadan mağaza ve marka sayılarını azaltmanız, daha az bir yorgunlukla ve daha doğru seçimler yapmanızı sağlayacaktır. 

* Bütçenizi Belirleyin

Tabi ki ekstra durumlar her zaman ortaya çıkabilecek, belki de hayallerinizin gelinliği için başka bir şeylerin bütçesinden kısmanız gerekebilecektir. Ancak yine de gelinlik alışverişine çıkmadan önce müstakbel eşinizle de konuşmuş olduğunuz bir bütçe olması, seçimlerinizi çok doğru yönlendirecek ve oluşabilecek stresli durumlardan uzak kalmanızı sağlayacaktır.

* Merdiven Altı Terzilerden Uzak Durun

Gelinlik alışverişinde düşülen en büyük hatalardan biri de beğendiğiniz modeli dikeriz diyen ufak firmalardır. Uygun fiyatlarla ancak kalite garantisi olmayan, kötü kalıplarla üzerinizde iyi durmama ihtimali olan bir gelinlik, geri dönüşü olmayan düğün gününüzde tüm hayallerinizi yıkabilecektir. Bu tarz terziler gelinliği neredeyse son dakika teslim ederler ve artık elinizden hiç bir şey gelemez.

Unutmayın özel tasarım hizmeti, gerçek tasarımcılar tarafından yapılan vücut tipiniz ve tarzınızla beraber hayallerinizdeki gelinlik modelinin tüm detaylarını size göre gerçekleştiren pahalı bir hizmettir. Damatlık modelini de hazır modellerden değil de ölçülü olarak özel ve farklı tasarlatmak isterseniz yüksek bütçeler ayırmanız gerekirdi. Gelinlikte tersi bir durum olarak, beğendinizi daha ucuza dikerim fikri, hayatın doğal akışına uygun değildir. Gerçek bir tasarımcıyla özel dikim bir model yapacak bütçeler oluşturmadıysanız, koleksiyon bazlı çalışan gelinlik markaları üzerinden gitmeniz en sağlıklısı olacaktır. DreamON mağazaları en doğru alternatiflerden biridir.

* İstediğiniz Gelinlik Rengine ve Modeline Tarz Olarak Bile Olsa Karar Verin

Saf duyguların rengi beyazın her tonunu artık gelinlik modellerinde bolca görebilmekteyiz. Kemik rengi tonları, farklı koyuluklarda kırık beyazlar, bolca tercih edilen nude yani ten rengi gelinlik modelleri. Gelinlik alışverişine çıkmadan önce ten renginize ve beğeninize uyacak gelinlik rengine karar vermiş olmanız, seçimlerinizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca vücut yapınıza uyan gelinlik modelini seçmeniz önemlidir.

* Düğün Konseptine Uygun Gelinlik Modelleri Hakkında Düşünmüş Olun

Açık havada az sayıda davetli ile gerçekleşecek bir kır düğününe uyacak gelinlik modeli ile daha resmi ve abartılı iç mekan düğünlerde seçilmesi gereken gelinlik modelleri arasında farklılılar olacaktır. Kabarık etekler ve uzun kuyruklu gelinlik modelleri kalabalık iç mekan düğünlerine daha uygun olacaktır. Daha az davetlinin olduğu kır düğünü gelinlik modellerinde mini çiçekler kuyruksuz ve biraz daha sade modeller şık duracaktır.

* Gelinlik Alışverişine Yalnız Çıkmayın

Zevki, tarzı, içtenliği ve yorumlarına güvenebileceğiniz yakın bir arkadaşınız, akrabanız veya annenizle beraber gelinlik alışverişine çıkmanız, hem dışarıdan bir gözle nasıl göründüğünüz hakkında size fikir verecek, hem de daha doğru seçimler yapmanıza yardımcı olacaktır.

* Kendinize Güveniniz Tam Olsun

Düğününüzün yıldızı sizsiniz ve hayatınızın en unutulmaz günlerinden biri olan bu günde giyeceğiniz gelinlik modelinin sizi mutlu etmesi gerekir. İçinde en mutlu hissedeceğiniz modeli yalnızca siz bilebilirsiniz. Bu nedenle seçiminize ve kendinize güvenin.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin