Gelinlik Modası

  • 17.03.2018 / 12:25
  • 1083

Yeni sezonla birlikte yeni arayışlar içinde olan modacılar, kendilerini bugüne kadar gelinlik ve gece elbisesi modasına damgasını vuran farklı stillerin kombinlerinde buldular.

Bu sezonun gelinlik koleksiyonlarında gelinliğin olmazsa olmazlarından biri olan kordoneli Fransız dantelleri, 50’lerin kabarık etekleri, 60’ların minimalizmi, 80’lerin boydan siluetiyle abartılı farbaları aynı anda etkiyle sezonu renklendiriyor.

Bu sezon klas taftaları, ipek şantukları, dupond satenleri ve ziberlinleri geçen sezonlara oranla daha fazla göreceğiz. Farklı çeşit drapeler, salaş büzgüler, piliseler ve crinckle kumaşlarda tasarımlara frapan bir hava katıyor. Yani kumaşlar, danteller ve diğer malzemelerde çeşitlenerek tasarımcıların ufkunu açmaya devam ediyor.

Tüllerde sim modelleri ve puantiye baskıları, dantellerin minik çiçeklerle süslenişi, çift katlı kordoneleri, full stras taşlarıyla döşeli aplikler, gelinlik sektöründe güçlü değişimlerin başladığının habercisi… Bu kaliteli malzemelerle birleşen tasarımda milenyum çağına imzasını atacak türden…

Tasarımcılar birbirleri ve kendileriyle yarış içindeler. Özellikle gelinlik modasına farklı bir bakış açısı kazandırarak,yön veren Arap asıllı tasarımcılar yeni koleksiyonlarında da swarovskileri kullanırken ellerini korkak alıştırmadılar.

Renklerdeyse Orta doğu ile Avrupa adeta geçmişlerini değiş-tokuş edip zamana uyguladılar. Avrupa beyaz ve doğu ekru ve kapuçino renkleriyle tanışıyor. Orta doğu’da beyazın tahtına inci rengi hakim olmuş durumda. Ayrıca Amerikan gelinlerinin gözdesi krem ile uçuk pembe-yeşil-mavi tonlardaki kombinleride Türk modacıların ilgi alanına girdi. Bir yandan romantik gelinlik hakimiyeti sürerken diğer yandan yenilikler etkisini göstermeye devam ediyor. Düğünün / kokteylin istenilen zamanında çıkartılabilen portatif eteklerde bu yeniliklerin en başında geliyor. Hem yorgun gelin adayını üstündeki yükten kurtarıyor, hem de düğün molasında değiştirilmiş yeni bir gelinlik izlenimi veriyor. Şıklık ve rahatlık her şeyin önüne geçiyor. Bazı tasarımcıların koleksiyonlarında ise soft tüllerle kabartılan pileler, drapeler ve volanlar ise gelinlik modasına yön verecek. Tüm gelin adaylarına şimdiden mutluluklar diliyorum.

Serpil KARUSERCİ

 EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin