Gelinlik Modeli Nasıl Seçilmeli

  • 06.10.2018 / 09:48
  • 1171

Düğün alışverişinin en keyifli ve en telaşlı alışverişi olan gelinlikler. Tüm gelinleri düğün tarihinden aylar önce gelinlik seçme telaşı sarar.

Gelinlik seçimindeki zorlukları tahmin ediyorduk ancak yine bizzat gidip deneyerek, dikkat edilmesi gereken küçük ancak önemli nüansları DreamON Plaza’ya gerçekleştirdiğimiz ziyaretle anlamaya çalıştık.

Türkiye’nin gelinlik sektöründeki en büyük yapılarından biri olan DreamOn Plaza’yı ziyaretimizden önce Gelinlik seçimi de provası da çok yorucu bir iş olmalı diye düşünüyorduk. Ancak hizmet veren uzman satış danışmanlarının samimi ilgileri ve özenli yaklaşımları bu düşüncelerimizin tamamını silmeye yetti. Eğer gelinliğinizi seçmek ve size en yakışan modeli bulmak istiyorsanız, gelinliğin kendisi kadar, alım yapacağınız mağazadaki çalışanların yaklaşımlarının çok önemli olduğunu gördük. 

Gelinlik ya da abiye kıyafet alışverişi, eğer doğru bir markanın uzman danışmanlarından hizmet alıyorsanız, gerçekten stressiz ve çok keyifli bir deneyim haline dönüşebiliyor.

Güncel sezonun moda trendleri olan gelinlik modellerinden birer tane denedik. İşte, izlenimlerimiz...

Helenistik Gelinlik Modelleri

Çok kabarık etekli gelinlik modellerinden uzak duranların tercihi olan helen tarzı gelinlik modelleri modern duruşlarıyla düğünlere farklı bir hava katıyor. Helen gelinliklerin aslında ne kadar hafif olduklarını deneyince daha rahat anlıyorsunuz. Çok farklı seçenekler arasından biz, gelinlik sade bile olsa ihtişamlı olmalı mantığıyla Bandinelli modelini tercih ettik.

Helenistik gelinlik modelleri arasında görkemli dantelleriyle öne çıkan bandinelli gelinlik modeli

Bandinelli

Lübnan Tarzı Görkemli Prenses Gelinlik Modelleri

Son yıllarda prenses gelinlik modeli deyince aklımıza hep belden sonra etekleri tamamen kabarık olan gelinlik modelleri gelirdi. Son dönemde özellikle Lübnan’lı tasarımcılar ve Lübnan Gelinleriyle başlayan akımla tüm dünyada gelinlik modasında görkemli ve ağır gelinlik modelleri ortaya çıkmaya başladı. Bu ihtişamlı modeller arasından bizim seçimimiz Mona Lisa modeli oldu. Bu tarz modelleri kısa boylu gelinler çok tercih etmemeli ve böyle bir model seçtiyseniz, gelinlikle yürüme provaları yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Çünkü bu özel gelinliklerle eteğin altında adımlarınızı boşluğa atmış gibi bir hissiyat yaşıyorsunuz, kuyruğu hangi detaylarla idare edeceğinizi bilmelisiniz.

İhtişamlı kuyruğu ve kabarık etekli prenses gelinlik modellerinden Mona Lisa

Mona Lisa

Balık Gelinlik Modelleri

Her zaman modern bir tarz sunan balık gelinlik modelleri farklı etek yapıları ile çok sayıda alternatif içeriyor. Bizim tercihimiz Tiziano modeli oldu. Kısa boylu gelinlerinde tercih edebildiği balık gelinlikler ince gelinlere uygun bir modeller, eğer fark edilecek bir göbeğiniz varsa balık modellerden uzak durmalısınız.

modern kesimi ve trend sarkaçlarıyla en özel balık gelinlik modeli Tiziano

TizianoEN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin