Gelinlik seçimi için haftalar damatlık içinse 30 dakika harcanıyor

  • 06.10.2018 / 08:05
  • 777

Modanın en büyük takipçisi olan kadınların en çok önemsediği kıyafet gelinlik dersek hiçbir şekilde yanılmış sayılmayız. 

En özel kıyafet olan gelinlik seçimi de kendisi gibi büyük bir özen istiyor. İnternet üzerinden araştırma zamanlarını da hesaba kattığımızda günler, haftalar bazen de aylar süren bir sürecin sonunda gelinlik modeline karar veriliyor.

Gelinlik seçimi için internetten yeterince araştırma yapmayan gelin adayları farklı gelinlik mağazalarında daha çok vakit harcıyor. Web sayfaları arasında gezinmeden gelinli arayışına giren gelinler ortalama olarak on beş farklı mağaza gezerek kendi gelinlik modeline ulaşmaya çalışıyor.

Web sayfaları üzerinden firma ve marka değerlendirmesi yaparak, gelinlik modeli alternatifleri ve kendi beğenileri hakkında karar veren gelinler ise en fazla üç ya da beş mağaza gezerek, gelinlik seçimini bitirebiliyor.

Damatlar içinse durum tabi biraz daha farklı ilerliyor. Gelinlik seçimi bittikten sonra bir de damatlık ihtiyacı olduğu hatırlanıyor. İlk ya da en fazla ikinci mağaza ziyaretinde, ortalama olarak her şey dahil otuz dakika içinde damatlık alışverişi tamamlanıyor. 

Bu konuda en büyük farkı yaratan en büyük neden kıyafetle kurulan ya da hiç kurulmayan bağlarla ilgili oluyor. Damatlar, damatlık alışverişini diğer normal alışverişleriyle bir tutuyor. Her gelin gelinliğiyle de diğerlerinden farklı olma peşindeyken, damatlar için durum pek böyle değil. Onlara göre bir damatlık gereksinimi var ve detaylarının diğerlerinden çok ta farklı olmasına gerek yok. Düğün alışverişinin sıradan detaylarından birisi.

Gelinler içinse düğünde gerçekten gecenin yıldızı olacakları, hayatları boyunca o günün anılarını resimleri ve video çekimleriyle yad edecekleri özel bir gün. O özel günün alışverişi de tüm detayların düşünüldüğü, en güzel ve en yakışan gelinlik modelinin seçildiği muhteşem bir alışveriş deneyimi olmalı.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin