Hazır Gelinlik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • 22.07.2019 / 10:10
  • 567

Düğüne az günler kaldığı halde hala gelinlik modelinizi seçmemiş olabilirsiniz. Sizin için en kolay yol hazır bir gelinlik almaktır. Hazır gelinlik satın alma da, hem daha uygun fiyatla hem de ufak tefek dokunuşlarla gelinlik modeliniz hazır olacaksınız. Özel dikim gelinliklerde, son dakikaya kadar acaba nasıl olacak, tam olacak mı diye kaygılarınız varken, hazır olarak aldığınız gelinliklerde böyle bir kaygıyla karşı karşıya gelmeyeceksiniz. Peki, Hazır Gelinlik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler nelerdir?

gelinliğinizi denemeden almayın

Gelinliğinizi Denemeden Almayın
Gelinlik için ayırmış olduğunuz büyük bir bütçeniz yoksa, yani gerçekten uzmanlığı olan bir moda tasarımcısıyla çalışamayacaksanız hazır gelinlik modellerine yönlenmelisiniz. Merdiven altı terzileri olarak geçen her modeli dikeriz diyerek gelinliğinizi dikmeye başlayan gelinlik firması, dikim işinde uzman değilse üzülerek söylüyorum ki hayalinizdeki gelinlik yalan olacaktır. Ve çok yüksek bir olasılıkla hiçbir yeri istediğiniz gibi olmayacaktır.

Oysa hazır olarak alınan gelinliklerde problem yaratacak bir risk yoktur. Mağazanın camında gördüğünüz gelinlikleri hemen tercih etmemelisiniz. Mutlaka ama mutlaka o gelinliği denemelisiniz. Gözünüze çok harika gelebilir. Fakat bu gelinlik sizin vücut tipinize uygun olmayabilir. Büyük veya küçük gelebilir. Bu nedenden ötürü gelinliği denemek çok önemlidir.

Hazır gelinlik modellerinden seçiminizi yapmadan önce internet üzerinden firmaları araştırmalısınız ve güvendiğiniz bir gelinlik markasına karar vermelisiniz.

hazır gelinlik modeli seçerseniz son dakika risklerini en aza indirmiş olursunuz

Almadan Önce Son Prova
Bazı gelin adayları, gördükleri bir gelinliğe takılıp kalabilirler veya kendilerini belirli bir tarza şartlandırabilirler. Aslında gelinlerin ben bunu asla giymem deyip de gözlerine güzel gelen moda olan gelinlikleri denemelerinde de fayda vardır. Çünkü gelinlik modelleri giyen kişiye göre değişiklik gösterebilir. Giyen kişiye çok yakışabilir veya hiç yakışmayabilir. Mağazada yer alan her gelinliğe göz gezdirmek lazımdır. Gelinliği beğendiniz, denediniz, tadilatını yaptırdınız her şey tamam lakin son bir şey kalıyor. Gelinliği düğünden önce almadan önce mutlaka son prova yapmanız gerekmektedir. Gelin adayları düğün stresi ile kilo verebilir ya da kilo alabilir. Bundan ötürü son prova şarttır.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin