Kır Düğünü Hayali Kuranlara Öneriler

  • 03.09.2018 / 08:30
  • 1786

Günümüzde en çok istenen düğün konseptlerinden biri ilkbahar ve yaz aylarında kır düğünleri olmaya başladı. Özellikle doğa ile barışık çiftlerin tercihi olan kır düğünleri, açık havada, ağaçların, bin bir çeşit çiçeklerin ve yeşilliklerin arasında muhteşem süslemeler ile yapılıyor. Siz de eğer bir kır düğünü yapmayı hayal ediyorsanız aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz.

1.      Hava Durumu

2.      Mekan Seçimi

3.      Kır Düğünü için Gelinlik Seçimi

4.      Kır Düğünü için Ayakkabı Seçimi

5.      Saç ve Makyaj Seçimi

6.      Gelin Çiçeği

 

1. Hava Durumu

Kır düğünü yapmayı planlayanların önündeki en büyük risk kesinlikle hava durumunun nasıl olacağı ile ilgilidir. Havanın beklenenin çok altında soğuk olması ya da aniden bastıracak bir sağanak yağış kır düğününü, hem gelin ile damada, hem de davetlilere kabus yaşatacaktır. Böyle bir olay ile karşılaşma şansınızı azaltmak için; önceki yılların hava durumu istatistiklerini öğrenmeli, mekan sahibinden önceki yıllardaki genel hava durumunu sormalı ve gerekirse yanında kapalı mekanı olan bir yer tercih etmelisiniz.

2. Mekan Seçimi

Kır düğünleri için en çok tercih edilen mekanlar, ağaçlar ve çeşitli bitki ve çiçeklerle süslenmiş güzel peyzajlı bahçelerdir. Sadece çim olan düz bir bahçe yerine havuzu olan bir yeri de tercih edebilirsiniz. Düğün gününüzden önce tecrübeli kişilerden bilgi alarak ve internetten araştırarak yaptıracağınız süslemeleri karar vermelisiniz. Öncelikle masa ve sandalyeleri yapacağınız düğünün konseptine uygun olarak giydirmelisiniz. Yeni sezonun moda renkleri arasında beyaz-mor, beyaz-toz pembe ve beyaz sarı gibi renkleri öneriyoruz. İlk tercihiniz sadelik ise her şeyi bembeyaz yapıp sadece doğal çiçekli süslemelerin vereceği yeşillikten faydalanabilirsiniz. Bu sırada sadece sizin oturacağınız gelin ve damat masasını farklı bir renk ile süsleyip, gelin masanızı öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. 

3. Kır Düğünü için Gelinlik Seçimi

Kır düğünü için seçeceğiniz gelinlik kesinlikle hem rahat olmalı hem de çok abartılı olmamalıdır. Bütün gece dans edip yürüyeceğiniz ortam büyük ihtimalle çim olacağı için hafif ve rahat bir gelinlik tercih etmenizde fayda var. Prenses modeller yerine A kesim ya da balık gelinlik modelleri denemenizi, uzun kuyruklu modellerden kaçınmanızı öneririz. Uçuş uçuş olan kumaşlar, şifonlar ve tüller kır düğünü konseptiniz için daha uygun olan gelinlik modelleridir. Ayrıca mağazlarımızda bulabileceğiniz Helen tarzı gelinlik modelleri de açık hava düğünlerine en uygun modeller arasında değerlendirilmelidir. Bu konuda size DreamON mağazalarındaki profesyonel satış danışmanlarımız daha ayrıntılı bilgiler verecektir.

4. Kır Düğünü için Gelin Ayakkabısı Seçimi

Ayakkabınız, kır düğünü için en çok dikkat etmeniz gereken konunun başında gelmektedir. Gelinliğinizin altında çok şık görünecek ve dans ederken toprağa saplanıp kalmanızı önleyecek şekilde tasarlanmış ayakkabıları tercih etmelisiniz. Düz sert zeminlerin aksine yumuşak toprak zeminler ayaklarınızın daha çabuk yorulmasına ve daha fazla ağrımasına sebep olacaktır. Bu sorunla daha az karşılaşmak adına babet gibi düz, topuksuz, kalın topuklu ya da dolgu topuklu ayakkabı modellerimiz arasından seçim yapabilirsiniz. Ayakkabınızın gelinliğinizin altından daha az görüneceğini düşünerek birincil tercihinizi görüntüden çok rahatlıktan yana kullanmalısınız 

5. Saç ve Makyaj Seçimi

Açık havada olacak bir düğün için siz de makyaj olarak doğallıktan yana olmalı ve koyu tonlar, ağır renkler yerine pastel tonları hafif bir makyajı tercih etmelisiniz. Sade bir ortam, sade bir gelinlik ve sade bir makyaj ile bütünleştirilmeli abartıdan uzak masalsı bir görümün tercih edilmelidir. Saçınız konusunda ise Helen tarzı bir dağınık model arasında çiçeklerle süslenip uygulanabilir. Ya da çiçeklerden oluşmuş bir taç seçilebilir.

6. Gelin Çiçeği

Kır düğünü için gelin el çiçeğinizi seçerken, gelinlik modeliniz, gelin ayakkabınız, gelin makyajınız ve düğün mekanınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Tamamen doğal ortamda yapacağınız düğünde yapay çiçekleri asla önermiyoruz. Canlı çiçekleri tercih edebilir ya da tercihinizi kurutulmuş çiçeklerden yana kullanabilirsiniz böyle bir durumda çiçeklerinizin solması riskini de almamış olursunuz. Çiçeğinizi seçerken gelin arabanızla da uyumlu olmasını talep edebilirsiniz.

 

DreamON Blog YazılarıEN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin