Kusursuz bir düğün için altın öneriler!

  • 17.03.2018 / 13:05
  • 1132

Altın öneriler ‘‘Her genç kızın çocukluğundan itibaren hayalini kurduğu o sihirli gün…’’ Düğününüzü hayalinizdeki kusursuzluğa aklaştırmak sizin elinizde, tek yapmanız gereken planlı hareket etmek.

Planlı Hareket Edin.
Eğer kusursuz bir düğün istiyorsanız, her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp planlı ve programlı hareket etmelisiniz. Dergimizin arka sayfasında bulunan düğün gerekliliklerinin olduğu listeyi inceleyin,önceliklerinizi belirleyin ve bir görev dağılımı yapın. Küçük detaylarla ilgilenmek için kendinize zaman ayırın. Ayrıca kendinize düğün gününüze kadar yanınızdan ayırmayacağınız küçük bir not defteri edinin. Böylece aklınıza gelen detayları ve unutmamanız gerekenleri anında not edebilirsiniz. Unutmayın düğün töreninizde önemli olan tarzınız doğrultusunda doğru ambiyansı yaratmak... Yeterli zaman ve istek ile bunu çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Mutlaka Bir B Planınız Olsun!
Olumlu düşünün fakat beklenmedik sürprizlere de hazırlıklı olun. Bu mutlu günde herhangi bir aksilikle karşılaşmamak için tedbirli davranmak zorundasınız. Her durum için mutlaka bir B planınız olmalı. Örneğin düğününüze tahmin ettiğinizden fazla katılım olabileceğini öngörerek hem masa düzenini hem de yemek servisi için hazırlıklarınızı opsiyonlu tutabilirsiniz. İkinci kontroller her zaman sizi risklerden uzak tutar. Sizin düşünemediğiniz veya atlayabildiğiniz detaylar için deneyimli arkadaşlarınızdan ve yakın akrabalarınızdan yardım isteyebilirsiniz. Emin olun, yardım isteğinizi büyük bir zevkle kabul edeceklerdir.

Bütçenizi Belirleyin!
Tören için harcanacak bütçenin miktarını en başından belirlemeniz gerekir. Hazırlıklara başlamadan önce listemizdeki yapılacaklar için bir son tarih ve harcamalara ayırabileceğiniz ortalama bütçeyi belirleyin. Bunları listenin yanına not edin.

Ekstra Harcamaları Unutmayın!
Ekstra harcamalar için diğer ana kategorilerden elinizde kalan maliyeti değerlendirebilirsiniz. Bu harcamanın yüzdesini artırmak ya da azaltmak sizin elinizde. Tabii bu durumda diğer kategorilerdeki harcamalarınızı tekrar gözden geçirmeniz gerekiyor.

Gelin Arabası
Gelin arabası süslemesi bütçenizden büyük bir kısmı alıp götürmek zorunda değil. Küçük çiçekler, beyaz tüller ve gramafon kağıtları bu iş için yeterli. Süsleme işi için bu konuda yetenekli bir arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz.

Kusursuz bir düğün için en kusursuz gelinlik modelini DreamON mağazalarından seçin.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin