Mutlu evliliğin 10 sırrı!

  • 17.03.2018 / 13:50
  • 1148

Evlenirken her insanın içinde mutluluğa dair bazı şüpheler ve korkular olur. Tüm bu olumsuzlukları yenmenin yolu ise hayatınızın seçimini yaptıktan sonra keyif almak ve aldırmak. İşte size 10 adımda mutluluk reçetesi..

1- Paylaşımcı olun

Hayatınızı paylaşın, gününüzü anlatın mesela. Tabi ki gün boyu konuşup onun anlatmak istediklerini göz ardı etmeyin. Onun sıkıntılarını hafifletmek için çabalayın. Onu sorgulamadan dinleyin, yargılamayın. Desteğinizi hissetsin. Eşinizin sırdaşı olun yani. Anlatmak istemediğindeyse onu sorulara boğup zorlamayın. Şunu kabullenmek gerek ki erkekler bizden farklılar. Söyleyecekleri bir şey varsa direkt söylerler. Biz bayanlar gibi ısrar beklemezler.
Bu tip durumlarda kafasını dağıtmaya çalışmak en etkili yöntemdir. Birlikte yapabileceğiniz ve ikinizin ortak zevki olan bir aktivite yaratın.

2- Küçük sorunları büyütmeyin!

Erkeklerin en dayanamadığı şey lüzumsuz bayan kaprisi. Ne yazık ki çoğu bayanın en büyük hatası bu. Ne kadar kızsanız da kendinizi törpülemeyi bilin. Tepki gösterirken iki kere düşünün. Sinirlendiğinizde pişman olacağınız sözler sarf etmeyin. Bu her ikinizi de kırar ve yorar. Kızdığınız anda gözünüzü kapatıp, içinizden ona kadar sayın. Yada kızgınlığınız geçinceye kadar herhangi bir şey söylemeyin, sakinleştiğiniz anda onunla konuşmaya, sizi kıran şeyleri anlatmaya çalışın.
Ayrıca erkeklerin beyinleri bizimki kadar karmaşık değil, umursamıyor diye düşündüğünüz birçok sorunu fark etmiyorlar bile. Bu yüzden bir sorun olduğunda lafı dolandırmadan ona hissettiğinizi söyleyin. Susarak ve kapris yaparak sorununuzu anlamasını beklemeyin. Bunu kız arkadaşlarınıza saklayın. Eşinizi değiştirmeye çalışmayın, ondan olmadığı birisi gibi davranmasını beklemeyin. Yetişkinliğe ulaşmış bir insanın temel kişiliğindeki en ufak bir değişim bile yıllar alır. Büyük beklentiler içine girmeyin bu konuda.

3- Onu şımartın..

En sevdiği yemeği yapın, birlikte maç seyredin, küçük bir hediye alın ona. Bir çilingir sofrası kurun ve birer kadeh rakı koyun, karşılıklı yudumlayın mesela. Yada biraz masaj yapın ona. Kısacası hoşuna gideceğini düşündüğünüz bir şeyler hazırlayın. Şımartılmayı kim sevmez? Eşinizde şımartılmak istiyor buna emin olun.
Onun en sevdiğiniz özelliklerini yada ona duyduğunuz hisleri post-it lere yazıp evin belli başlı yerlerine yapıştırın mesela. Takdir edilmek onu fazlasıyla tatmin edecek ve aşkınızı alevlendirecektir. Bir günlüğüne işinizi boşlayın ikinizde ve o günü yalnızca size ayırın. Birlikte yapmayı planlayıpta gerçekleştiremediğiniz kısa bir kaçamağı gerçekleştirin ya da evde kalın, yuvanızın tadını çıkarın. Beraber yemek yapın, gün boyu film izleyin yada sadece sarılıp uyuyun. Size kalmış gerisi..

4- Gülümseyin!

Eşiniz gün boyu işte yorulduktan sonra o güzel gülümsemenizi hak etmiyor mu sizce de? Ona tatlı tatlı gülümseyin, emin olun tüm yorgunluğunu alacaktır bu gülümseme.

5- Aşkınızı taze tutun

Baş başa tatile çıkın mesela, ikinci bir balayı yaşatın ona. Bu hem size hem de partnerinize çok iyi gelecektir. Unutulmaya yüz tutmuş heyecanlarınızı diriltin. Tatil dönüşünde yorucu ve yoğun iş temposuyla birbirinize karşı azalmış sabır ve şefkatinizin ne kadar arttığını fakettiğinizde çok şaşıracaksınız.

6- Kendinizi bırakmayın

Bayanların en büyük yanlışı evlenmezden önceki tazeliğini kaybettiğini düşünerek, evlendikten sonra kendini salmasıdır. Uyku düzeni, yemek yeme saatleri, vs.. alışkanlıkların değişmesiyle fiziki olarakta değişime uğrarlar ve günlük rutin arasında bunu büyük oranla fark etmezler. Bu yanılgıya düşmeyin, insan hissettiği kadar güzel ve gençtir. Kendinize bakın. Spora gidin, yediklerinize dikkat edin, daima temiz kokun ve bakımlı olun!
Unutmayın bir erkek her zaman temiz ve bakımlı kadını sever. Mümkün olduğunca fiziksel ve ruhsal olarak kendinize ve sağlığınıza dikkat edin.

7- Sabrını fazla zorlamayın

Tahammül edemeyeceğini bildiğiniz yada yapmamanızı dile getirdiği şeyler konusunda onun üstüne gitmeyin. Biliyorsunuz erkekler çocuk gibidir, işi inada bindirmesine izin vermeyin, zararlı çıkan siz olursunuz!

8- Kendi yaşam alanınızı koruyun

Kız arkadaşlarınızla dolu dolu bir gün mü geçirmek istiyorsunuz? Onunla kendinize bir gün belirleyin ve herkes kendi arkadaşlarıyla görüşsün. Bu günü önemli bir futbol maçı günüyle çakıştırınki size hayır diyemesin. Arkadaşlarıyla erkek erkeğe olmak onu da çok rahatlatacak. Size bekar olduğunuz günleri anımsatacak.

9- Rutinlikten kaçının!

Sanırım bu madde evlilik olayına taban tabana zıt bir madde fakat aşk dolu evliliklerin en büyük sırrı bu! Süreklilik güzeldir, ama bıkkınlık vermediği sürece. Hayatınızdaki her gün özel ve bir diğerinden farklı olsun. Tek düzelikten mümkün olduğunca kaçının fakat huzuru yanıbaşınınızdan eksik etmeyin.

10- Onun fikirlerini önemseyin!

Tek başınıza karar veremeyeceğiniz önemli konularda ona danışın. Unutmayın, o sizi en iyi tanıyanlardan biri. Emin olun size çok yardımı dokunacaktır ve fikirlerine saygı duyuyor olmanız onu gururlandıracaktır.

 

DreamON Blog YazılarıEN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin