Müzikleri Siz Seçin!

  • 17.03.2018 / 13:31
  • 205

Evlenen çiftler şüphesiz ki düğün törenlerinin herkesinkinden farklı olmasını ister. Ayrıcalıklı ve eğlenceli bir ortam yaratmak için iyi bir müziğe ihtiyacınız olacak..

Eğer düğününüz şık bir mekanda gerçekleşiyorsa; klasik müzik, vals ve tango parçaları seçilebilir Geleneksel ve modern detayları bütünleştiren bir düğünde ise yabancı parçalar, jazz ve pop müzikler tercih edilebilir. Eğer gerçekten farklı bir tema çerçevesinde alışılmadık bir düğün töreni hazırlıyorsanız, Latin müzikleri ve yerel tınılar size yardımcı olabilir.

Öncelikle düğününüzü farklı bölümlere ayırmayı unutmayın: Tören öncesi, ilk dans, nikah sonrası ve yemek sonrası gibi... Tören öncesi için slow ve akustik parçalar tercih edebilirsiniz. Sizi ve aşkınızı anlatan ortak bir şarkınız varsa en güzel düğün giriş müziği odur. Düğünün en masum anı: İlk Dans O muhteşem an geldi. Elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığınız bu törende herkesin önüne çıkmaya hazır mısınız? İlk dansınızı hangi müzikle yapmaya karar verdiniz? İlk dans için seçeceğiniz parçaya eşinizle birlikte, sizin karar vermeniz daha yerinde olur. Rüya gibi bir geleceğe atılan bu ilk adımda düğün dansı törenin en önemli anlarındandır. Müstakbel eşinizle bir dans kursuna katılmanız, rahatlamınızı ve muhteşem bir dans gösterisi sunmanızı sağlayacaktır. Masumiyeti olduğu kadar saflığı ve asaleti simgeleyen vals veya tutkunun diğer adı olarak bilinen tango ilk tercihleriniz arasında yer alabilir. Tercihinizi daha da sadelikten yana kullanmak isterseniz, modern ve romantik bir şarkı eşliğinde klasik bir dans da sergileyebilirsiniz. Akardiyon ve keman çalan bir kaç müzisyen salona girişinizi bekleyen davetlililerinize hoş dakikalar yaşatabilir. Nikah sonrasındaki parçalar ise zamanın ilerleyişine göre hızlanıp canlanmalıdır. Ama önemli olan bu parçaların töreninizin temasına uygun olmasıdır. Tüm bu parçaların seçiminde önemli olan tüm zevkleri göz önünde bulundurup, farklı zevklerin benzer melodilerini temanıza uyarlayabilmektir.
İlk Dansınız için Müzik Önerilerimiz:
Murat Çeken ve Mercury - Sen Olmazsan Kutsi - İlanı-Aşk

Kayahan - Seninle Herşeye Varım Ferhat Göçer - Bizim Şarkımız

Ziynet Sali - Rüya Kayahan - Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi

Zuhal Olcay - Pervane Çelik - Dilberim

Soner Arıca - Deniz Gözlüm Yaşar - Kör Bıçak

Nilüfer - Çok Uzaklarda Bora Öztoprak - Seni Seviyorum

Mustafa Ceceli - Hastalıkta Sağlıkta Seferad - Seni ne çok sevdiğimi

Frank Sinatra - Stranger In Night Righteous brothers - Ghost

Goran Bregovic - In The Deatcar Frank Sinatra - Something Stupid

Enya - Only Time Led Zeppelin - Stairway To Heaven

Sting - Shape Of My Heart The Platters - Only You

Aerosmith - Don’t Wanna Miss A Thing Joe Cocker - You Are So Beautifull

Willie Nelson - Always On My Mind Celine Dion - To Love You More

Bryan Adams - Everything I Do The Rolling Stones - Angie

Frank Sinatra - My Way Bob Dylan - One More Cup Of Tea

Whitney Houston - I Will Always Love You Cat Stevens - My Lady D’arbanvile

Bryan Adams - Have You Ever Really Loved A Woman Berlin - Take My Breath Away

EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin