Müzikleri Siz Seçin!

  • 17.03.2018 / 13:31
  • 1113

Evlenen çiftler şüphesiz ki düğün törenlerinin herkesinkinden farklı olmasını ister. Ayrıcalıklı ve eğlenceli bir ortam yaratmak için iyi bir müziğe ihtiyacınız olacak..

Eğer düğününüz şık bir mekanda gerçekleşiyorsa; klasik müzik, vals ve tango parçaları seçilebilir Geleneksel ve modern detayları bütünleştiren bir düğünde ise yabancı parçalar, jazz ve pop müzikler tercih edilebilir. Eğer gerçekten farklı bir tema çerçevesinde alışılmadık bir düğün töreni hazırlıyorsanız, Latin müzikleri ve yerel tınılar size yardımcı olabilir.

Öncelikle düğününüzü farklı bölümlere ayırmayı unutmayın: Tören öncesi, ilk dans, nikah sonrası ve yemek sonrası gibi... Tören öncesi için slow ve akustik parçalar tercih edebilirsiniz. Sizi ve aşkınızı anlatan ortak bir şarkınız varsa en güzel düğün giriş müziği odur. Düğünün en masum anı: İlk Dans O muhteşem an geldi. Elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığınız bu törende herkesin önüne çıkmaya hazır mısınız? İlk dansınızı hangi müzikle yapmaya karar verdiniz? İlk dans için seçeceğiniz parçaya eşinizle birlikte, sizin karar vermeniz daha yerinde olur. Rüya gibi bir geleceğe atılan bu ilk adımda düğün dansı törenin en önemli anlarındandır. Müstakbel eşinizle bir dans kursuna katılmanız, rahatlamınızı ve muhteşem bir dans gösterisi sunmanızı sağlayacaktır. Masumiyeti olduğu kadar saflığı ve asaleti simgeleyen vals veya tutkunun diğer adı olarak bilinen tango ilk tercihleriniz arasında yer alabilir. Tercihinizi daha da sadelikten yana kullanmak isterseniz, modern ve romantik bir şarkı eşliğinde klasik bir dans da sergileyebilirsiniz. Akardiyon ve keman çalan bir kaç müzisyen salona girişinizi bekleyen davetlililerinize hoş dakikalar yaşatabilir. Nikah sonrasındaki parçalar ise zamanın ilerleyişine göre hızlanıp canlanmalıdır. Ama önemli olan bu parçaların töreninizin temasına uygun olmasıdır. Tüm bu parçaların seçiminde önemli olan tüm zevkleri göz önünde bulundurup, farklı zevklerin benzer melodilerini temanıza uyarlayabilmektir.
İlk Dansınız için Müzik Önerilerimiz:
Murat Çeken ve Mercury - Sen Olmazsan

Kutsi - İlanı-Aşk

Kayahan - Seninle Herşeye Varım

Ferhat Göçer - Bizim Şarkımız

Ziynet Sali - Rüya

Kayahan - Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi

Zuhal Olcay - Pervane

Çelik - Dilberim

Soner Arıca - Deniz Gözlüm

Yaşar - Kör Bıçak

Nilüfer - Çok Uzaklarda

Bora Öztoprak - Seni Seviyorum

Mustafa Ceceli - Hastalıkta Sağlıkta

Seferad - Seni ne çok sevdiğimi

Frank Sinatra - Stranger In Night

Righteous brothers - Ghost

Goran Bregovic - In The Deatcar

Frank Sinatra - Something Stupid

Enya - Only Time

Led Zeppelin - Stairway To Heaven

Sting - Shape Of My Heart

The Platters - Only You

Aerosmith - Don’t Wanna Miss A Thing

Joe Cocker - You Are So Beautifull

Willie Nelson - Always On My Mind

Celine Dion - To Love You More

Bryan Adams - Everything I Do The

Rolling Stones - Angie

Frank Sinatra - My Way

Bob Dylan - One More Cup Of Tea

Whitney Houston - I Will Always Love You

Cat Stevens - My Lady D’arbanvile

Bryan Adams - Have You Ever Really Loved A Woman

Berlin - Take My Breath Away

 

İlk dansı bir de en şık gelinlik modelleriyle hayal edin.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin