Nişan Saç Modelleri

  • 15.07.2019 / 09:51
  • 2383

Gelin saçı ve makyajının ilk provası nişan saçı ve makyajın olacaktır. Üstelik nişan başı yaptırırken çok fazla alternatifin bulunmaktadır. Önemli olan şey tarzına uygun olan nişan saç modelini bulmaktır. Peki sana uygun olan saç modelini nasıl bulacağınızı biliyor musunuz? Sana yardımcı olabilmesi için hazırladığımız metne göz atabilirsiniz.

Evlilik kararı aldınız ve söz ve nişan hazırlıklarınız başladı. Elbiseni, ayakkabınızı beklide çoktan seçtiniz. Peki, düğün provası yerine geçen nişan gününde kusursuz görünmek için nişan saçı modelinin nasıl olması gerektiğini biliyor musun? Yüz tipin, saçının uzunluğu, nişan elbisenin modeli gibi şeyler hangi saç modelinin sizin için daha uygun olduğunu belirleyen noktalardandır.

Yüz Tipine Göre Nişan Saçı Modelleri

Yüz şekli hem saç modelinde hem de makyaj da önemli bir kriterdir. Çünkü yüzünüzde nereyi kamufle etmek isterseniz saçınızı ve makyajınızı yaparken bunu küçük hilelerle yapabilirsiniz.

Oval, yuvarlak, kare, kalp ve dikdörtgen en yaygın yüz şekilleri arasında yer alır. Her yüz şekli için ideal bir saç modeli vardır.

her yüz şekline uyacak bir saç modeli vardır nişan saçına yüz şekline göre karar vermelisin

Oval Yüz Tipine Göre Nişan Saçı Modelleri

Oval yüz tipi en ideal yüz tipidir ve bu yüz tipi hemen hemen tüm saç modeline yakışmaktadır. Bu yüz tipine sahipseniz eğer yüz hatlarınızı belli eden modelleri tercih edebilirsiniz. Özellikle sade topuz modelleri ve at kuyruğu saç modellerini rahatlıkla kullanabilirsin.

Yuvarlak Yüz Tipine Göre Nişan Saçı Modelleri

Yüzünüzün uzunluğu veya genişliği hepsi eşitse, yuvarlak yüz tipine sahipsiniz demektir. Bu yüz tipinde yanaklar dolgun elmacık kemikleri belirsizdir. Bu yüz tipi için yandan ayrılmış olan topuzlara yönelebilirsin.

Kalp Yüz Tipine Göre Nişan Saçı Modelleri

Yüzünün alt kısmı dar, üst kısmı geniş ise kalp yüz tipine sahipsinizdir. Kalp yüz şekline yakışan saç modelleri arasında en başta tepeden kabarık topuzlar gelmektedir. Kalp yüz tipine uygun olan saç modeli seçilirken dikkat etmeniz gereken iki kısım vardır biri alın diğeri çene.

Kare Yüz Tipine Göre Nişan Saçı Modelleri

Yüzünün uzunluğu ve genişliği aynı ise kare yüz tipine sahipsin demektir. Köşeli, sert ve belirgin hatlı bir yüz tipidir. Eğer saçınız uzun ise, yumuşak dalgalarla dikkati saç uçlarına çekebilirsin. Bu yüz tipine en uygun olan bukle yan topuz olmaktadır.

Dikdörtgen Yüz Tipine Göre Nişan Saçı Modelleri

Yüzünün uzunluğu genişliğinden fazlaysa, siz dikdörtgen yüz tipine sahipsiniz demektir. Eğer yüzünüz köşeli ve uzun bir yapıya sahipse, ve buna uygun saç modeli arıyorsanız, saçınıza hacim kazandıracak ve yüzün genişliğini artıran saç modellerini tercih edebilirsiniz.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin