Örgü Gelin Saçı Modelleri Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

  • 19.07.2019 / 07:28
  • 2202

Örgülü gelin saçı son zamanlarda tüm gelin adaylarının en çok tercih ettiği saç modelleri arasında yer almaktadır. Özellikle örgülü at kuyrukları, örgülü bantlar trend saç modelleri haline gelmiştir. O yüzden romantik gelinlerin saç modeli örgü ile yapılan birbirinden güzel saç modellerini siz de öğrenmek ister misiniz? Gelin bir göz atalım. 

Örgülü Saç Çeşitleri

Balıksırtı, kılçık, hasır, sepet, Hollanda örgüsü gibi birçok örgü modeli vardır. Sadece gelinlikte değil. Dışarı çıkarken de hayatımızı kurtaran birbirinden güzel örgü modelleri hem kolayımıza hem de pratikliğimize geliyordur. Ben burada bugün sizlere aman efendim balıksırtı örgü nasıl yapılır, kılçık örgü nasıl yapılır diye anlatmayacağım. Çünkü şuan konumuz gelin saçı modelleri. Eğer kendi düğününüzde kendi saçınızı yapmayı planlamıyorsan, örgülerin nasıl yapılacağının dışında gelin saçı ile nasıl birleşeceğini tespit edip, uygun aksesuar arayışına girebilirsin. 

Ben bugün sizlere özellikle örgülü gelin saçı modellerinde en çok tercih edilen model olan örgülü topuz gelin saçı modelinden bahsedeceğim. 

örgülü gelin saçıyla romantik bir hava yakalayabilirsiniz

Örgülü Topuz Gelin Saçı Modelleri

Gelin saçı modellerinin arasında en çok tercih edilen topuz saç modelini, örgü ile hareketlendirmek isteyen gelin adaylarımız olabilir. Bu yazıyı özellikle onlar için yazıyorum. 

Eğer gelinliğinizin yakası, kayık yaka, bisiklet yaka, hakim yaka gibi kapalı yaka tiplerinden biriyse, örgülü topuz gelin saçı modelini seçmeniz doğru olacaktır. Çünkü kapalı yaka gelinliklerde, saçınızı açıkta bırakmaya yer olmayacaktır. 

Aynı zamanda, straplez, v yaka, u yaka gibi açık yaka tiplerinde olan gelinliklerde de özellikle dağınık topuz ya da örgülü gevşek bir topuz tercih edebilirsiniz. 

Örgülü topuz saç şeklini yaptırmak için özellikle yüzünüzün oval olmasına dikkat edin. Eğer yüzünün minyon ya da omuzlarınız daha dar ise, örgüyü topuzla birleştirmeniz yerinde olacaktır. Eğer örgülü açık saça yönelirseniz görünümünüz hayal ettiğiniz kadar güzel olmayabilir. 

Eğer kır düğünü gibi doğal mekanlarda evleneceksen, örgülü gevşek topuz ya da örgülü dağınık topuz modellerine yönelebilirsin. Bu tarz mekanlarda salaş saç örgüsüyle yapılan modeller daha hoş duracaktır. Mekanına ve elbisenize göre saç modeli seçin. EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin