Şekerden Kaçış: Karbonhidratlardan Kurtulma Yolları

  • 05.04.2019 / 07:15
  • 694

Düğün tarihini düşündükçe strese giren ve gelinlik modeli içinde parlamak için istediği kiloya gelmeye çalışan gelin adaylarına küçük tüyolar vermeye çalışacağız. Diyet listelerinin çoğunda yer alan besinleri tüketseniz de dikkat etmeniz gereken detaylar var. 

Şeker bağımlılığından mı mustaripsiniz? Korunmanın ve az tüketmenin yöntemlerini paylaşmaya çalışacağız. 

En bağımlılık yapan maddelerden biri olarak, bu kadar lezzetli bir bileşenin cazibesinden kaçınmak zor görünebilir, ancak imkansız da değildir. 

Nasıl diye soracak olursanız; öncelikle kendinizi kontrol etmeli ve bir avuç sağlıklı alternatifi hep yakınınızda bulundurmalısınız.

Tatlıya dayanamayanlar için, bu zorlukla nasıl başa çıkabileceğinizin, yemekteki sakarozun kontrol altına alınarak nasıl yok edileceğini öğrenin.

kola türevleri yerine yeşil çay içmeniz vücudunuzun şeker yükünü azaltmış olursunuz

Kola ve Türevleri Yerine Yeşil Çay’a Geçin

Ne zaman kola ve türevleri için can atıyorsanız, bir bardak yeşil çay için. Yeşil çayın ince tatlılığı, şeker isteğinin kesilmesine yardımcı olacaktır. Taze nane çayı başka iyi bir alternatiftir. Biraz karbonata ihtiyaç duyarsanız, sade soda tüketebilirsiniz.

Alkol Tüketiminizi Azaltın

Alkollü içeceklerin şeker içerdiği bilgisi kimse için sürpriz olmayacaktır. Kokteyller genellikle meyve suyuyla veya soda ile karıştırılır, bu da onların sadece kalorileri arttırmakla kalmaz, şekerini de arttırır.

kendi atıştırmalıklarınızı hazırlamanız düğün öncesi kilo vermenize destek olacaktır

Kendiniz İçin Atıştırmalıklar Hazırlayın

Seyahat ederken kendi atıştırmalıklarınızı da yanınızda taşımalısınız. Bu sayede yoldayken sağlıklı krakerler, organik çıtır bezelye ve glütensiz çerezler gibi şeyleri yiyebilirsiniz. Ekstra olarak, büyük olasılıkla benzin istasyonuna ya da pahalı havaalanı seçeneklerine başvurmak yerine evden yiyecek getirerek tasarruf edersiniz.

Tek salata yemeniz yetmez, kendi salata sosunuzu kendiniz hazırlamalısınız

Kendi Salata Sosunuzu Yapın

Mağazadan alınan salata sosu aldatıcı bir şekilde karbonhidratla dolu olabilir. Zeytinyağı ve limon gibi basit malzemelerle kendi karışımınızı yapmayı öğrenin. Şanslıysanız, lezzetli bir ev yapımı salata sosu, daha fazla yeşillik tüketmenizi sağlar. İnternetten kolayca bulabileceğiniz sos tarifleriyle, içindekilere dikkat ederek hazırlanması sadece 15 dakika sürecektir.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin