Sezonun Düğün Davetiyesi Trendleri

  • 16.02.2019 / 10:08
  • 1597

Aslında düğünlerle ilgili sonradan akılda en çok kalacak olanlar gelinlik modeliniz, fotoğraflarınız ve şık ise davetiyenizdir. İlk başlarda çok önemsenmese de düğün vakti yaklaştıkça davetiye modelinin önemi de kavranmaya başlar.

Günümüz trendleri her şeyin hızlıca tüketilmesinin sonucunda tasarımlarda ortaya çıkan yeniliklerin getirdiği heyecanla şekilleniyor. Sadeleşmenin ön planda olduğu bu yıl biraz daha minimal şık etkilerin hakim olduğu düğün davetiyeleri, koyu renkler, mühürlü ve hologramlı davetiyelerin öne çıktığı bir dönem gibi duruyor.

Koyu renkli düğün davetiyeleri

Sadeleşme etkisinin sonucu olarak renk kombinasyonları ve yeni yazı fontlarının kullanıldığı düğün davetiyelerinde siyah renk bolca göreceğimiz bir ton olacak. Sadelikten yana olan çiftlerin daha çok ilgi gösterdiği genelde minimal bir tasarıma sahip siyah renkli düğün davetiyeleri ile gelin ve damadın isimlerinin baş harfleri daha büyük yazılarak ayrıştırılıyor.

2019 yılında Koyu renk düğün davetiyeleri revaçta

Siyah ve beyaz renklerde düğün davetiyeleri sade bir şıklık arayanlar için ideal

 

siyah düğün davetiyeleri 2019 yılının trendi

Siyah dışındaki diğer koyu renkli davetiyelerde zarf içlerinde çiçek desenleri, uyumlu ve şık bir görünüm sağlıyor. Daha çok çerçeveli düğün davetiyeleri bu sınıfa giriyor.

Koyu renkli çiçek desenli davetiyeleri bu yıl bolca göreceğiz

Düğün davetiyelerinde mühür kullanımı

Sezonun yeni akımı eski zamanların saray yazışmalarından kalma bir etki yaratıyor. Genelde sade ve açık renkli bir zemin üzerine tasarımlı şık yazı ile tasarlanan bu şık davetiyeler üzerinde zarf ya da uyumlu renklerde bir şerit üzerine gelin ve damadın isimlerinin baş harflerinin yazdığı mühürler çok özel ve romantik bir görünüm kazanıyor. Mühürlü davetiye için çok renk alternatifi bulunmasına rağmen bize göre altın, gümüş ve bronz renklerden çok farklı seçim yapmamalısınız.

düğün davetiyelerinde kullanılan mühür 2019 yılının trendi olacak

Retro düğün davetiyeleri

Çiçekli bir çerçeve ya da pastel renk tonlarının hakim olduğu davetiyelerle romantizm esintileri taşıyan retro düğün davetiyeleri geçmişle bağını koparmadan farklı yenilikler peşinde olanların tercihi olacak.

retro düğün davetiyeleri geçmişle bağını koparmadan trendleri takip edenler için ideal

retro düğün davetiyeleri 2020

Monogramlı klasik düğün davetiyeleri

İsimlerin baş harfleriyle kurgulanan daha klasik kalın dokulu düğün davetiyeleri biraz da ihtişamdan vazgeçemeyen çiftlerin tercihi oluyor. Balo tipi ihtişamlı salon düğünlerinde düğün organizasyonunda yer de aynı isim monogramıyla da bütünlük sağlanıyor.

monogramlı davetiyeler 2019 yılı modası

Çizim düğün davetiyeleri

eğlenceli düğün davetiyeleri

Eğlenceli illüstrasyonlar, haritalar ya da sembolik çizimlerin kullanıldığı, davetlilere ulaştığında yüzlerinde bir tebessüm bırakan bu davetiyelerle tüm süreç daha keyifli ve rahat bir havaya girebiliyor.

illüstrasyon düğün davetiyesi

eğlenceli düğün davetiyeleri

Seçenek çok ancak sıcak bir gülümseme yaratacağına emin olduğunuz modeller üzerinden gitmekte fayda var.

çizim düğün davetiyeleriEN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin