Söz Ve Nişan Hazırlıkları

  • 25.06.2019 / 08:19
  • 817

Evliliğe karar verdikten sonraki ilk aşamamız olan söz ve nişan hazırlıklarına başlayalım. Son zamanlarda çiftler söz ve nişan bir arada yapmayı tercih ediyor. 

Evlilik teklifinden sonraki yapılan söz ve nişan merasimi çevreye ilk duyurudur. Bu aşamada yapacağımız bütün hazırlıkları, gelin, damat ve aileler ortak karar vermelidirler. Hep beraber planlı ve programlı ilerlediğimiz taktirde bu geceyi sorunsuz bir şekilde atlatabilirsiniz. 

artık çiftler söz ve nişan türenlerini bir arada planlıyorlar

Eğer gelenekçi bir aile yapısına sahipseniz; söz ve nişan töreni için çiçeğiniz, takılarınız; söz bohçanız, çikolatanız ve söz tepsisine kadar çok şeyin gerektiğini bilmelisiniz. 

Söz ve nişan çiçeğinizi mevsime uygun da seçebilirsiniz; eğer isterseniz tercihinizi kırmızı güllerden yana da kullanabilirsiniz. 

En önemli geleneklerimizden bir tanesi de gümüş gondolda götürülen çikolatalardır. Bu tabi ki şart değildir ama geçmişten günümüze gelen örf ve adetlerimizden biridir. 

Söz ve nişan törenimizin en süslü kısmı herhalde yüzüklerin sunulduğu tepsimiz; ikramlıklarımızın sunulduğu masamız olsa gerek. Yüzüklerin sunulduğu tepsimiz simgesel bir bağı temsil ettiği için genelde gösterişli olur. 

nişan kıyafeti veya söz elbisesi olarak artık hareketli ancak sade bir ağırlığı olan modeller tercih ediliyor

Masamızı ise; büyüklüğüne göre sunumlarımızı artırabiliriz. Masamızda çeşit ve süsleme ne kadar çok olursa resimlerimizde bir o kadar güzel olur. Tatlılar, çikolatalar, kurabiyeler, pastamız ve canlı çiçeklerle masamızı çok daha şık bir hale getirebiliriz. Tabi bütün bu hazırlıkların içinde nişan elbisesini göz ardı etmemelisiniz. Dekorasyonun renklerine ve konseptine göre nişan abiyesinin rengine karar vermelisiniz. Her şey birbiri ile ahenk içinde olmalı; bunu sakın unutmayın. Pastanız bile bu konsepte uygun olmalı. Eğer söz ve nişan törenimnizin evde düşünüyorsanız daha rahat elbiseler tercihiniz olmalıdır.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin