Tesettür Gelinlik Modası ve Son Trendler

  • 31.08.2018 / 10:02
  • 2787

Tesettür gelinlik modası her gün farklılaşan moda rüzgarı ile beraber değişmeye devam ediyor. Bugünlerde öne çıkan minimal akımın etkisi ise tesettürlü gelinlik modellerinde de kendini gösteriyor. Bu akımdan etkilenen tesettürlü gelinliklerle kusursuz uyum sağlayan sade duvak ve pastel tonlardaki el buketi gibi detaylar ise gelinliğe bütünlük sağlıyor. Aşağıda sizin için evlilik hazırlıklarının en zevkli aşamalarından biri olan gelinlik seçimi için fikir sağlayacak birkaç alternatif hazırladık.

Üç Boyutlu kumaşlar ve danteller son birkaç sezondur bütün gelinlik ve abiye kıyafetlerde kullanılıyor. Duvaklarda da çok güzel bir ahenk sağlayan ve gelin duvağına bambaşka bir hava katan 3 boyutlu danteller sade gelin başlarında da hareket sağlamak için düşünülebilir.

üç boyutlu danteller uygulanan gelinlik modelleri Tesettür için de çok uygun

Tesettürlü gelinliklerin yakasını hakim yaka tercih etmeniz durumda hem daha rahat edecek hem de gelin başı olarak kullanacağınız gelin tacı gibi tercihlerde daha kolay uyum sağladığını göreceksiniz. 

Tesettür gelinlik modeli konusu açılında, ilk planda düşünmeniz gereken parçalardan biri ise pelerindir. Şifon gibi uç uç kumaşlardan yapılmış olan gelinlik pelerini, tesettürlü gelinlik modellerinde, gelinin tesettür kaygılarını ortadan kaldırırken, vücut hatlarını tam kapatır ve bu sarada masal prensesi görüntüsünü de kaybettirmez. Ayrıca dış mekan düğün fotoğrafı çekimlerinizde de çok güzel görüntüler yakalamanızı sağlayacağı için pelerini  alternatifleriniz arasında ön plana almalısınız. 

Tesettür gelinlik modellerinde daha çok kullanılan gelinlik pelerini düğün fotoğraflarında da güzel duruyor

Tesettürlü gelinliğinizin modeline karar verirken İspanyol kolu tercih etmeniz gelinliğinize bohem tarzda bir başka hava katacaktır. İspanyol kol tesettürlü gelinliğinizin etek ucunda ise dantel tercih ederseniz şıklığınızı daha güzel tamamlayacaktır.

Tesettürlü gelinlik modellerinde ispanyol kol güzel bir alternatif olacaktır

Türbanlı gelinlik modelinizin kol için göz önünde bulundurabileceğiniz bir başka alternatif ise çok geniş manşetli ve üst kısmı bol balon kol modelleri olabilir bu kol tarzı dikkatleri vücut detaylarınızdan çok kola ve omuzlara çekecektir. 

Duvak olarak genellikle düz sade modelleri tercih etmeniz gelinlik ile uyumu arttıracakken, birkaç küçük aplik ile süslenmiş bir duvak gelinlik modeliniz ile daha fazla bütünleşecektir.

Gelin başı için ise daha modern bir görünüm yakalamak için çapraz bone ya da şifon bir tesettür üzerine kristal taşlarla süslenmiş bir saç aksesuarı tercih edebilirsiniz.

Tüm Honor ve DreamON Koleksiyonu gelinlik modelleri tesettürlü olarak, hakim yaka ya da diğer yaka şekilleriyle çalışılabilmektedir.

Eğer düğüne davetli olarak katılacaksanız abiye modelleri blog yazılarımıza göz gezdirmenizi öneririm.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin