Tesettür Gelinlik Modelleri

  • 06.12.2018 / 13:37
  • 1424

Tasarımcılar açısından; tesettür gelinlikler, dikimi ve tasarımı en zor olan gelinlik modelleridir.

Bir top beyaz kumaşa bürünerek hem şık hemde tesettüre uygun olmaya çalışıyorsunuz. Bu nedenle tesettür gelinlikler hiç hata affetmez. Straplez gelinliklerde daha farklı detaylar vardır, kollarınız, omuzlarınız ve saçınız açıktır. Arada görünen ten rengi, şık bir saç modeli ufak tefek hataların ön plana çıkmasını engeller. Tesettür gelinliklerde ise bu detaylar olmadığı için, model seçimi, kullanılan kumaşın kalitesi ve hatasız bir dikiş çok önemlidir.

Çok gösterişli, abartılı fakat kalitesiz bir kumaşlarla üretilen tesettür gelinliktense, en kaliteli kumaştan dikilmiş sade çizgiler taşıyan bir gelinliği tercih edilmelidir.

Abartılı modelleri seviyorsanız, gelinliğinizin her yerinde bir detay olmamalı, aynı anda herşeyi kullanmaktan sakınılmalı. En sık yapılan hatalar; bol taş, abartılı toplamalı etekler, bedende ayrı işlemeler, kollarda ayrı işlemeler ve baktığınız zaman karmakarışık göz yoran sizin önünüze geçen bir gelinlik. Bütün o abartının yanında yetmezmiş gibi her taraftan toplamalı bir türban.

Ben taş seviyorum diyorsanız beden ve kol kısmında işlemeler kullanabilirsiniz. Beden ve kolda işleme varsa eteği mümkün olduğu kadar sade yapılmalı. Üst beden işlemeliyse toplamalı ve fırfırlı eteklerden kaçınılmalı.

Straplez gelinlikleri kapattırarak bir model ortaya çıkartabilirsiniz. Ama şunu sakın unutmayın her straplez kapatılabilir fakat her kapatılan straplez şık olmaz, modelin özelliği tamamen kaybolabilir. Bu konuda kendinizi profesyonel bir firmaya teslim etmelisiniz. Gelinlik üretimi ayrı bir kabiliyet ve takım çalışması gerektirir, her dikiş bilen ya da bildiğini iddia eden ortaya güzel modeller çıkartamaz. Modelin kapatıldığında nasıl olabiliceğini düşünebilmek, onu görebilmek teayrı bir yetenektir. Moda evlerine gidildiğinde elle tutulur gözle görülür fazla bir şey bulmak zordur, bu nedenle genellikle bir hayal satılır. Bahsettiğimiz ayrıntılara dikkat eder kendinizi profesyonel ellere teslim ederseniz sizin için en doğru tesettür gelinliği ortaya çıkartabilirsiniz.

Hem kapalı hem de çok şık ve gösterişli bir gelinlik modeline sahip olabilirsiniz. Size en yakın DreamON mağazasına yapacağınız ziyarette, uzman satış danışmanları en doğru yönlendirmeyi yapacaktır.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin